Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
katussska24
24. okt 2017 Čítané 148x

Sme spolu už niekoľko rokov... Konkrétne, je to už dlhých 13 rokov. Čo na nej milujem? Jej nezameniteľnú a tak krásnu vôňu, ktorú zacítite už na diaľku... Jej intenzívna farba, ktorá vás pritiahne ako magnet... No a to najmagickejšie na nej je samozrejme práve chuť... Káva.  

Niekedy je ťažké vybrať tú pravú. Mne sa do rúk dostali traja reprezentanti značky Popradská káva, ktorú náš národ pozná už niekoľko desiatok rokov. Aj keď my ženy často vyberáme podľa obalu, čo si budeme klamať, pri výbere tej správnej kávy je užitočné práve to, čo sa skrýva pod povrchom. 

 *** EXTRA ŠPECIÁL  (červené balenie) ***

Sedím na terase s v ruke držím moju milovanú šálku kávy. Po dome ešte stále rozvoniava nedeľný obed a marhuľový koláč. Zahľadím sa na padajúci žltý list a pomaly pijem prvý dúšok mojej kávy. Na moment sa čosi mení... Staré bordovo smotanové kachličky a tapeta... Drevenná žlto červená lavička.... Sadá si ku mne moja babka a podáva mi hnedú šálku s horúcou kávou.  Cítim jej mandľový krém a keď mi silno stíska ruku a nahlas sa smeje, viem, že nás spája čosi oveľa mocnejšie než jedna šálka kávy ..... Tie časy sú dávno preč. Už nie som dospievajúce dievča. Som mamou dvoch malých detí, ktoré spokojne spia na poschodí. Napriek tomu sa do detských čias vždy rada vrátim. Ak sa rozhodnete pre kávu extra špeciál, trúfam si povedať, že to nebude chuť ani bohatá pena, ktoré vás očaria. Kvalita kávy je štandart. Nesklame, ale ani neohúri. Káva extra špeciál má ale jeden podstatný bonus. Je to Klasik, ktorý vás prenesie v čase. Nie je mojím favoritom, ale napriek k tomu sa k nej z času načas rada vrátim. 

*** CLASSICO ESPRESSO (modré balenie) ***

Budík zvonil síce načas, ale v dnešné upršané ráno by ma z postele nevytiahol ani pár volov....pár mojich detí to síce zvládol, ale akosi neskoro. Minúty bežia šialene rýchlo a škôlka ani ockov vlak nepočká. Dnes však musím zvládnuť jednu podstatnú vec. Postaviť sa na nohy. Pár dní som bola akási nachladnutá a uplynulú noc sa moje deti rozhodli viac bdieť ako spať. Dnešný zaspatý budík na pohode nepridá. Siaham po mojich zaručených životabudičoch - kávový peeling a obľúbená mascara aspoň trochu otvoria moje oči... Jednou rukou natieram maslový chlebík a druhou stláčam gombík na kávovare. Známy zvuk, známa vôňa... do manželovej šálky vlievam mlieko a moju milovanú čiernu mám už pri perách. Popíjam novú kávu z modrého obalu a premýšľam ako len definovať jej chuť. Nie je to pravé orechové, no z princípu mi až tak nevadí. Tá stará červená klasika extra špeciál však ku mne pasovala viac. V tej chvíli na mňa kričí manžel od stola, že čo je to za kávu, chutí mu viac ako tá prvá... Pozriem na neho ako si pije svoju sladkú bielu kávu a vidím, že nastal stret záujmov...  Ak máte radi rovnako ako ja silné čierne espresso, tento typ kávy prenechajte nie až tak zanieteným kávičkárom, ktorí si do kávy radi prilejú výdatnú dávku mlieka. Caffe latte, cappuccino, klasická biela káva a im podobný kamaráti si s týmto typom kávy naozaj sadnú. 

*** CREMA ESPRESSO (zlaté balenie)****

Dnešný deň je skvelý. Vrátila som sa od práve kaderníčky, obed mám navarený a dom mám uprataný a čistý. Napriek tomu, že je október, vonku je príjemne teplo a slnko túto optimistickú atmosféru len počiarklo. Je tu však niečo, čo je veľmi nezvyčajné. Ticho. V dome s dvoma malými deťmi je to neskutočná vzácnosť a každá mama vám to len potvrdí. Deti sú na prechádzke a ja mám skutočnú chvíľku pre seba. Najvyšší čas otvoriť aj tretí typ popradskej kávy - to najkrajšie, zlaté balenie. Už pri príprave badám jeden rozdiel. Táto káva má najbohatšiu penu, ktorá sa drží ... drží aj po niekoľkých minútach, kým sa presuniem na obľúbenú terasu, zásobím sa vodou, knihou, hudbou a manikúrou... Veľakrát ma ale podobné kávy s extra bohatou penou sklamali až príliš kyslou chuťou. Vychutnávam prvý hlt..a potom ďalší a ďalší....  Káva je výrazná a silná, ale veľmi príjemná, jemná a lahodná. Nič mi tu neprekáža ani nechýba. Jednoznačne môj favorit. Čo je zvláštne, pochvaľujú si ju rôzne typy ľudí, takí čo radi pijú silné ristretto aj veľké šálky kávy s obrovskou porciou mlieka. Táto káva to u mňa vyhrala. 

Testovanie sa síce skončilo, ale u mňa na poličke si tento typ Popradskej kávy našiel čestné miesto. 

Testovanie Popradskej kávy dorazilo až na samotný koniec. Každá z káv ma svoju špecifickú chuť ale jedna vec spájala všetky tri kávové balíky. Kvalita. Nech už ste kýmkoľvek, ak sa rozhodnete nájsť tú svoju pravú súputničku pri náročnej ceste ženy a matky, pri Popradskej káve máte z čoho vyberať. 

#test_popradska_kava

Čítaj celý článok