Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mamkabeika
10. nov 2012

@joannas nakrájala som si hovädzie mäsko na plátky, asi 1cm hrube, obalila som ich v strúhanke a naklepala, aby sa strúhanka dostala do mäsa. (Mäsko musí byť pekné, vhodné na rezne). Potom som plátky osolila a obalila vo vajíčku (do vajíčka pridávam čierne korenie, soľ a cesnak. Na rozpálenom oleji zprudka z oboch strán opeč a vlož do pekáča. Vo výpeku si môžeš vysmažiť cibuľku do sklovita (ja som ale nepoužila výpek, zdalo sa mi to už prepálené), pridáš trošku hladkej múky, asi 2PL horčice a 1 PL kečupu (dávajú dijonsku horčicu a ešte worchestrovu omáčku, ale ja som nedala) a zaleješ vodou. Touto omáčkou potom zaleješ rezne, prikryješ pokrievkou a pečieš asi 45 min. na 180-200 °C.

joannas
10. nov 2012

@levandullka ja som minule robila šuhajdi ,mala som 1salko,pol kila varovej čokoladi,a višlo mi 50košičkov šuhajdov 😉

joannas
10. nov 2012

@mamkabeika super 🙂 zajtra to urobim,dakujem za recept 🙂 ,čo si ktomu davala ryžu 😉

veroninna1
10. nov 2012

dnes sme mali zo vcera zapekane file + zemiaky, ryza a zajtra ideme na obed k svokrovcom

veroninna1
10. nov 2012

@zoe_a ahoj mohla by som poprosit recept na ten jablkovo-orechovy zakusok? vyzera fantasticky.

mircalla
10. nov 2012

@mamkabeika jej toto poznam🙂 robime to tiez. ja som dnes robila lasagne, masovo-spenatove, a zeleninovu polievku. daky dobry recept z kare? ja rada skusam daco nove, ale radsej si dam poradit tu ako daco hladat na nete....mam chut vyskusat daco uplne nove, nie zlozite, po tych lasagnach sa mi nechce stravit 2,5 hodky varenim. prosim prosim dajte tipy

mamkabeika
10. nov 2012

@joannas Zemiaky a hodí sa k tomu veľmi uhorkový šalát 🙂

strihalka
10. nov 2012

Ja delala kralika na cesneku a taaaaak se mi podaril🙂aj spenatik a bramborovy knedlik🙂

ifkael
10. nov 2012
vivusika
10. nov 2012

uh, práve som dokončila čokoládovú tortu a punčové rezy na zajtrajšiu oslavu malého narodenín 😉

milenka74
10. nov 2012

Ahojte tak my dnes bryndzove halusky a robila som na zajtra pre manzela zbytkovu tortu 😀

akika722
10. nov 2012

Dnes cestoviny s paradajkovou omačkou a syrom /deti sa nevedeli ojesť 😎 / a je to lacne a hlavne ryyyyyyyyyyyychle

zajtra-zemiačky,rybky a nejaky šalat
po obede budem piecť kysnute buchty s nutelou a džemom

nakup
11. nov 2012

@mircalla BR. KARE PLNENÉ SO SLIVKOU

danielaj
11. nov 2012

@levandullka no moja, ťažká otázka, 😅 nemám to zrátané, ale približne, ak pečiem linecké z pol kg múky, tak to je asi 50 kusov koláčikov už zlepených, vanilkové rožky z jednej dávky, približne jedna dávka je zo 400 g múky, tak by som si tila, tiež asi 50 kusov, napr. toto som mala z jednej dávky https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb..., sú tam vanilkové rožteky aj linecké zlepované a medovníčky, ak robím môj recept, ten je z 1 kg múky, je ich veĺmi veĺa, určite aj 100 kusov, no je to približne všetko, naozaj som to nikdy nerátala 😉

lencyca
11. nov 2012

@garonka mnam,dala by som si 😉

lencyca
11. nov 2012

@milenka74 krasna,joj si mi chute narobila 😉

zoe_a
11. nov 2012

@veroninna1 ahojko, koláčik som piekla podľa tohto receptu, len vrch som ešte navyše pofŕkala čokoladkou: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50155

barbyes
11. nov 2012

ja sa chystám robiť cestovinky ktoré som si nazvala Al Tono, podľa pizze ktorú môj muž miluje 🙂 cibuľka, kukurica, olivy, tuniak, bazalka, oregáno...môžeme sa za nimi zadrhnúť, aj moja dvojročná dcérka 😀

lululka555
11. nov 2012

@ifkael ahoj ta sacherka vyzera super 🙂

lululka555
11. nov 2012

pekne nedelne ranko ( u nas uprasane ) 😉 dnes varim kuraci vyvar so zeleninou,a vcera sa tu pisalo o obratenych reznoch ,tak mam vybrate kare,tak budu obratene rezne a zemiakova kasa a mam na plane nieco aj upiect 🙂

luciaq
11. nov 2012

kuracia polievka, bravcove dusene s porom http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/... k tomu ryza a opekane zemiaky a zeleninovy salat

sharmana
11. nov 2012

@milenka74 to vyzerá super 😵

milenka74
11. nov 2012

@sharmana dakujem 🙂

rastulka
11. nov 2012

Ahojte 🙂 U nas dnes zeleninova polievka s mrveničkou zo včera a pečene kura,ryža a kompot 😉 zostala nam aj torta aj košičky a su ešte aj pizza trojuholniky 😉

natal12
11. nov 2012

madarský guláš s domácou knedlou 😉

olo2003
11. nov 2012

u nás dnes hovädzí vývar s rezancami a masové guľky v kyslej kapuste. ako koláčik budu fľakaté kocky od danielaj

keira
11. nov 2012

@olo2003 ako robis ti emasove gulky?

gelinka75
11. nov 2012

morcaci vyvar s rezancami, pecene morcacie stehno na cesnaku, dusena kapusta, knedla, zemiaky, vcera som piekla satocky z tvarohoveho cesta s lekvarom a nutelou a pagaciky, tak este ostalo na dnes 🙂

levandullka
11. nov 2012

Znovu si idem po radu dievcata 😅. Mozem hovädzie predne piect v rure? Nieco na sposob pecene, knedla kapusta?