Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

ewana73
12. nov 2012

@lencyca dakujem velmi pekne 🙂

lululka555
12. nov 2012

trosku mimo,ale patri to k vareniu 😉 😉 😉 ...dnes som v obchode neodolala a musela som si kupit tieto farebne cukre ruzovy a zlaty a aj hviezdicky,...na Vianocne pecenie sa treba pripravit 😀 a aj taketo krasne cervene varesky 😵 😵 😵

womankc
12. nov 2012

@babulka123 presne tak , u nás to volajú posúchy a dávajú len vajce soľ a múku a vypráža sa to v oleji

womankc
12. nov 2012

@strihalka lekvárové taštičky, jabĺčka v župane, tvarohové taštičky

womankc
12. nov 2012

@lululka555 určite tam cítiť , ja mám recept s citrónom veľmi podobný, je to vlastne linecké cesto. Ak nemáš vyslovene limetku rada tak si daj citrón. V inom prípade by som limetku nezamieňala, však práve ide o tú špecifickú chuť a limetka má takú zvláštu vôňu
Mala som aj recept na takéto koláčiky , kde sa dokonca pridávali ešte farené žĺtky a dávala sa kôra z pomarančov a veru tie boli najchutnejšie, musím pohľadať . ak nájdem tak pridám

lululka555
12. nov 2012

@womankc budem rada a dakujem 🙂

womankc
12. nov 2012

@strihalka alebo aj toto, ten linku tu pridávala myšiatkoo http://www.cookingpanda.com/simplerecipes/easy-...

levandullka
12. nov 2012

@lululka555 Jeeeeeej to je nadhera.. Kde si prosim kupila ten farebny cukor? Ja ho neviem nikde zohnat ☹

natal12
12. nov 2012

baby prepáčte ale nevietemi neiktorá poradit ako sa robí ladová káva to staci ponorným mixerom vymixovat ci ? lebo sesternica mi donisla z roboty také sačiky ládových káv z roznymi prichutami a mám ich prilis vela

womankc
12. nov 2012

menu v sobotu, šošovicová na sladko a slovenská ryža so šampiónmi,pórom a šunkou a v nedeľu napodobenina čínskej polievky s ryžou a pečené klasické rezne v rúra a zemiakový šalát a dorážali sa s koláčmi , čo mi zostali, teda rafaelo guľky, opitý izidor, kokosovo kávové rezy a kto vyhral a bol rýchlejší maj aj punčák

miriamr
12. nov 2012

@danielaj skúšala som aj medové a tie nie sú také mäkučké a ani chuťovo nevyniknú 🙂

womankc
12. nov 2012

a v piatok som narýchlo urobila večer také placky z ovsenných vločiek : vločky namočené , nakrájaná salámka, pór , najemno nastrúhané zemiaky, nahrubo nastrúhaný eidam , soľ, mletý kmín, majorán, cesnak , vajce , sezam, slnečnicové semienka a dohustila som špaldovou celozrnnou jemnou múkou , boli vynikajúce

jadi
12. nov 2012

nedelny obed- kuracia polievka, kuracie rezne a zemiak.kasa
dnes bol kralik na smotane s cestovinou, bude este aj na zajtra...mnam

ifkael
12. nov 2012

A este mame mnamku- tatarsky biftek- z hribov. Zaraba sa ako z masa, len sa hriby predtym podusia na cibulke a potom zomelu

womankc
12. nov 2012

@ifkael no tak daj presný rozpis a aj foto by sa pridalo veru 🙂

levandullka
12. nov 2012

@lululka555 Dakujeeem 🙂

lululka555
12. nov 2012

@levandullka aj si nieco objednala? 😉

levandullka
12. nov 2012

@lululka555 Este nie.. Prehrabavam sa v tom a prehodnocujem, co potrebujem a co iba chcem ale urcite nepouzijem 😀. Dost veci uz doma inak aj mam.. Ale odkedy ma chytila tato mania pecenia... Koniec 😀

tinka274
12. nov 2012

@katka3012 ahoj receptik som si nasla na internete , bolo ich viacero tak som dopasovala tak aby to chutilo nam .

ifkael
12. nov 2012

@womankc presny recept nemam, ked si zoberies recept na tatarak, maso nahradis hribmi, opecu sa na cibulke 20 min, potom sa zomelu na masovom mlynceku... a zarobia ako tatarak. Plus trosku sardelovej pasty.

http://varecha.pravda.sk/videorecepty/tatarsky-... a ostatne prisady su tu..
A to je tak- kazdy si zarobi podla seba. V mraznicke mavam dubaky vzdy, i ked najlepsie si clovek pochuti z cerstvych

Na fotku to moc vabne nevyzera 😀 ale cez vikend by sa mal robit znovu, pofotim na dennom svetle. Dnes vecer to muz doje si myslim..

A na nete je par receptov - niekde davaju petrzlenovu vnat, niekde vinny ocot 😕 to vyskusane nemam

lucikatn
12. nov 2012

dojedame čo nám nabalila svokra z hodov - zajačí vývar, rezne + pečené kura s majonézovým šalátom. A na večeru sa pečie pizza podľa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49655 ale z cukety - obloha: pikant, eidam aj camembert, paprika, kuracie mäsko, šampiňóny, cibuľa

danielitka26
12. nov 2012

vecera pre moju lasku morcacie prsia v pochutkovej smotane....

tadaminka
12. nov 2012

tvarohove lievance s dzemom 🙂

nakup
12. nov 2012

no pridávam aj ja včerajšie menu a dnes dojedáme vývar z kohútika a domáce rezanky, španielský vtáčik až sa rozpadával omáčka slaninka, kyslá uhorka a sušené huby, ryža, hranolky, uhorkový šalát a koláčik jablková bomba 🙂

mia258
12. nov 2012

My mame dnes nejake obdobie slovenskej kuchyne, tak si mala rozkazuje 😀 Dnes sme mali halusky s kapustou a na zajtra chce ryzovy nakyp 😅

nakup
12. nov 2012

@babulka123 mohla si urobiť z tej zemiakovej kaše krémovú cesnačku dala by si bujón do nej piré ešte trošku rozmixovať cesnak opekaný chlebík a postrúhaný syr

nakup
12. nov 2012

@strihalka urob krémeš

nakup
12. nov 2012

@mircova urob jablkovú bombu piškót s olejom jablká povaríš so zlatým klasom natrieš na upečený piškót navrch šlahačka a posypeš čokoládou, grankom vyššie odfotený

babulka123
12. nov 2012

@nakup to znie dobre.. a to len tu zemiakovu kasu rozmiesam s vodou a necham prevriet??? dikk..