Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
sitko
12. nov 2012
Kurací vývar so zeleninou a niťovkami (zo včera) a varené zemiaky s maslom, špenát a vajíčko.
babulka123
12. nov 2012
babulky neviete mi poradit ako spravit zo zemiakovej kase { ostala mi } zemiakove placky ? ci normalne len pridat vajco , cibulu.. a muku ???
kikaneu
12. nov 2012
@abriela http://varecha.pravda.sk/recepty/nebeske-rezy/2... nič špeciálne, ale chutí skvele 🙂
daniz
12. nov 2012
dojedááááme. 🙂
strihalka
12. nov 2012
mam rozmrazene liskove testo, an jablecnou tvarohovou a makovou strudlu delat nechcem, nechcem ani snecky s sunkou a podobnyma naplnema....co tim teda? 😃
ifkael
12. nov 2012
@babulka123 zo zemiakovej kase placky? Neblaaazni. To asi ee.

Najblizsie dni- vyprazeny syr a varene zemiaky- nemali sme dobre dlho.
Potom planujem zapecene rezne- mozno na tatarskej, alebo obratene.. S ryzou a mrkvovym salatom.
Rajcinova polievka...a viac netusim, co varit.

Cestovin sme objedeny..
babulka123
12. nov 2012
@ifkael niekde som to videla.. ale nepamatam..
ifkael
12. nov 2012
Aa aby ma deti nezjedli- tak nejaku muffiny urobime
mavion1984
12. nov 2012
dnes sa vari zemiakovy privarok, domaca pecena klobaska a volske oko 🙂
mirka258
12. nov 2012
@babulka123 Ahoj, kašu asi nie, ale skús pridať múku a urobiť šúľance, alebo opiecť lokše 🙂
babush
12. nov 2012
milujem pondelnajsie dojedanie z nedele 😉 Takze u nas dnes: zeleninova polievka zaprazena aj so slaninkou, zemiakovo-cibulovy salat a vyprazane rezne. Dezert je klasicky salkovy marhulovy kolac
abriela
12. nov 2012
@kikaneu dakujem x-) . Uz tak davno som nerobila tento krem. Nejako som nan zabudla.
1ingrida1
12. nov 2012
tak dnes slepaci vyvar a pecene kuracie stehna so slovenskou ryzou.a chystam sa este na jablckove pite
kikaneu
12. nov 2012
@abriela je super 🙂 lebo nie je presladený a potom je celý koláčik taký osviežujúci 🙂
abriela
12. nov 2012
@kikaneu ja mam problem, ze maloco robim sladke (ale asi preto, ze vahu malokedy pouzivam :-x ). Aj vcera brat zhodnotil kolac, ze je malo sladky a pritom mne sa zdal, ze je konecne sladky
kikaneu
12. nov 2012
@abriela ja nemám rada presladené, takže mne tento a aj všetky tvoje by mi vyhovovali 🙂
ewana73
12. nov 2012
@lencyca prosim ta ako robis tie pizzove rozky?diiiky
mircova
12. nov 2012
...dojedáme pečené kurča s plnkou a slepačiu polievku a na poobedie tvarohová bábovka 🙂

Poradte mi prosím nejaký nezvyčajný jablčník, chcela by som vyskúšať niečo iné ako klasicka štrúdľa, mrežovník, obrátený jablkový :-p
ivetah
12. nov 2012
@mircova jablkovy pernik :-N
danielaj
12. nov 2012
bože baby, idem vás dočítať, my sme boli celá dedina od rána až do teraz bez elektriny, no masaker, ako som na plynovom sporáku zohrievala kapustu, pečené mäsko a knedľu, jaj nechcela by som tak byť, zima ako v psinci, lebo máme plynové kúrenie, ale spínač ho nezapne samozsrejme, ke´d nie je prúdu, ešte aj vonku otrasne, prší, fučí, no otras deň :-| :-S
@mysiatkoo parádne, vďaka za recept, hádam by som to mohla vyskúša´t 😉
abriela
12. nov 2012
@mircova jablkovy pernik akopise @ivetah a na to napr. pudingovy krem s maslom alebo smotanou (12,31 recept @kikaneu ). Ja som nieco take robila vcera.
danielaj
12. nov 2012
@tinka274 super, parádne sa ti podarila 😉
@lululka555 nie neskúšala, ale vyzerajú byť mňam, milujem limetku 🙂
@vivusika no a ďalšia parádna lentilková 🙂
@miriamr tieto karamelové keže sú super, ja už robievam len tie, sú fakt, že mńam, tiež ich mám u seba v albume 😉
@jachin skúšala ešte minulé Vianoce, málinko vonia a chutí po masle, al emaslo to veru nie je :-| no každopádne chutnejšia, ako klasická Hera 🙂
sweetlemon
12. nov 2012
dnes som chcela robit kralika na mrkve s tarhonou, ale ja sklerotik som ho zabudla vytiahnut z mrazaku vcera. tak sa rozmrazuje a bude zajtra. a nemam nic ine nakupene, takze cez den som o chlebe 🙂 nastastie ideme na veceru, drahy ma meninky, takze to nejak prezijeme 🙂
cacika
12. nov 2012
@danielaj ha, aj nam vypli prud, a pracka plna, umyvacka tiez, bordel vsade, obed nenavareny... no paseka totalna. tak na obed boli rozky z maslom 😃 😃 😃
danielaj
12. nov 2012
@cacika som celkom rada, že nie som sama 😃 😃 😃 ja už periem chvalabohu, obed bol zo včera, podlahy som umyla tak, že som si zohriala vodu aj riady tak, pripadala som si ako na tej Farme 😃
lululka555
12. nov 2012
@danielaj ano aj mne sa zdaju mnamkove a jednoduche pecenie,ani vykrajovatka neni treba 🙂 myslis ,ze tu limetku tam bude citit? nebude lepsi citron`?
lencyca
12. nov 2012
@ewana73 ahoj,paci sa recept 😉 :urobis si kvasok-3dl mlieka+1 CLcukru+1 kocka kvasnic...do misy si das 50 dkg hlad.muky+2CLorgana+2CLsoli+1/2CLvegety+150ml oleja,hotovy kvasok,zmiesas,vypracujes cesto,este ho treba pomucit podla potreby,nechas vykysnut...ja ho davam kysnut do misky-kysky,je to skor...potom si cesto rozdelis na 4casti,kazdu rozvalkas do kruhu-ten si rozdelis na 8 trojuholnikov,kazdy natries kecupom,posypes korenim na pizzu,das sunku,platok syra,slaninky,zrolujes od sirokeho konca do rozteka,das na plech s papierom na pecenie,potries vajickom,posypes struh.syrom,das piect do vyhriatej rury na 180c,ked zacnu hnednut vyberies,cas ti nepoviem,ja na ne prikukam 😃
lencyca
12. nov 2012
@danielaj Dani,ja som veru na to zabudla,ze nepojde prud,ani vodu som si neodlozila,este ze som mala prevarenu ...ale obed som v pohode zohriala na sporaku,mam kombinovany-tak bol teply obedik 😃 a tie nase pozatvarane obchody ]-( ]-( ]-(
zuzi0911
12. nov 2012
Ahojte. baby nemate nejaky recept z pohanky pre mna. velmi pekne dakujem. A nevatila som nic zostalo zo vcera 😃
womankc
12. nov 2012
@lululka555 robím niečo podobné , linecké citrónové , mne tam ide šťava a kôry z 2 citrónov, ale teraz ,. čo som robila dala som len jeden a teda nedávam ten škrob , je to veľmi podobné ako tie moje. sú chutné vláčne a jemne kyselkavé

Začni písať odpoveď...

Odošli