Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

zklimekova
16. nov 2012

@lencyca som rada, že chutili 🙂

mizulienka
16. nov 2012

@womankc krasne sa to cita, to o tvojej babicke, az mi slza vyhrkla...z tvojich slov citit velku lasku, je to super, ked ma clovek take spomienky 😉

lululka555
16. nov 2012

@lencyca par prispevkov vyssie je recept,je to vynikajuce,nieco ako pasteta. 😉 ked som to prvykrat jedla u znamych davali to ako predjedlo 🙂

lululka555
16. nov 2012

@womankc krasne napisane 🙂

lencyca
16. nov 2012

@lululka555 uz som to pozerala,to by bolo nieco pre mm 😉

doma1
16. nov 2012

my dnes- zelerovo-mrkvova polievka, pecene tvarohove buchty,,, 😉

megika1
16. nov 2012

@mizulienka rovno nad chlebíkom je receptuš 😵

megika1
16. nov 2012

@sweetlemon je nádherná,nerobila som,ale staručká susedka mi vravela,že treba dať 1 polievkovú lyžicu melasy ( dostať v lekárni,je to cenná surovina ako doplnok výživy) doteraz som nevyskúšala,ale zapamätala...pečiem všetko možné,pred vianočkou mám rešpekt

zuzikkaa
16. nov 2012

Rychle...zdrave...jenoduche...
Pohanka so smazenou cibulkou

nelinka0401
16. nov 2012

ahojte,dnes salámovo-vajíčková pomazánka a idem skúsiť zemiakové halušky na cibulke.mama to robievala,tak prvý krát skúsim aj ja.či sa mi to podarí.je to výborné,jedávame to s kapustovým šalátikom

megika1
16. nov 2012

@womankc veľmi potešil Tvoj príspevok,taká človečina,že až fňuk...... aj za mojou babenkou....bola jednoduchá,prísna,ale ľudská,ematická pracovitáskromná, pedantná žena,ktorá nám bola vždy oporou,radkyňou a hlavne my sme to aj tak chápali,rešpektovali....čo dnes sa tak často nevidí...milujem moju rodinu a tých,ktorí odpočívajú spánkom spravodlivých

olo2003
16. nov 2012

ahojte, dnes gulášová polievka, pizza a večer upečiem nejaký jablkový koláč. zajtra zabíjačka= nevarím a dúfam, že ani v nedeľu, max len zeleninovú polievku. 😉

womankc
16. nov 2012

@lencyca hehehehehehehheheh , raz darmo to bude vrodeným talentom xixixii , tie sirky v tom zámku ma pobavili syn keď bol taky cca 3 ročný mi strkal tie tyčky z lízatiek do zástrčiek, museli sme všade dávať kryty, aby ho to nenapadlo aj s ihlicami, keby sa k nim náhodou dostal a najmenšia je to isté len v bledo ružovom 😀

niky13
16. nov 2012

@megika1 vyskusam, aj ked neviem zahniest rukami, (mala som zlomenu, tak nevladzem) tak to mixer isti. A este otazocka, nerobim kvasok? Len pridam do cesta?

womankc
16. nov 2012

@mizulienka ďakujem za tvoj koment. Človek , až keď mu odídu tí najbližší si uvedomí , akomu je ľúto , že nemohol s nimi byť častejšie , že by sa dalo spraviť viac ako sa podarilo . Ja len raz dúfam, že budem môcť byť niekomu takáto mama a babička.´´Ale dnes ma mimoriadne chytá nostalgia, to ja vždy takto od všech svatých do vianoc spomínam. vtedy sa ti všetko zlé vytratí a človek si spomenie na také veci, čo si ani neuvedomil a povie si " tak toto by som aj ja raz chcel takto dokázať ........

megika1
16. nov 2012

@niky13 len medzi prstami rozdrobím kocku droždia,vždy sa zadarilo

womankc
16. nov 2012

@megika1 to je zaujímavé, práve minulý týždeň som melasu kúpila deckám, že ich napeckujem železom, myslíš, že by som to aj miesto cukru mohla dať do kysnutého cesta? nebude to mať príliš takú medovú chuť?

michaelamilan
16. nov 2012

@sweetlemon no vyzerááááá úžasne!!!!!!!!!! Mňam!!!!!! Krásna ako OLZ vianočka 🙂 si šikulka! Ano, celé sa to varí.....dlho asi ako škvareninka......záleží či máš radšej takú mazlavejšiu alebo suchšiu 😝

megika1
16. nov 2012

@womankc začni kávovou lyžičkou ,snáď nepokazíš....teraz ma mrzí,že som nevyskúšala radu susedky.....do konca víkendu ďaleko 😀 😀 😀

mizulienka
16. nov 2012

@womankc aj pre mna je obdobie pred vianocami take nostalgicke, ale nebranim sa tomu, clovek je taky uponahlany, ze aspon niekedy sa treba troska pristavit, porozmyslat, pospominat 😉

je to krasne, ze ty chces zacat od seba...ze TY chces byt pre niekoho raz dobra mama, babka atd 😉 povacsine chceme vsetko dobre dostat nie davat 😉
ale to mi uz admini asi vymazu, totalne od temy 😉

ale idem si pozriet ten recept na chlebik 😉

sweetlemon
16. nov 2012

@megika1 dakujeem, no zistila som, ze to nie je az taka veda. teraz uz len tu chut doladit 🙂
@michaelamilan dakujem za pochvalu 🙂 a okej, takze varit. mam to radsej trosku mazlave...jejda, prave som dostala chut na prazenicu, saaaakra! tusim idem do kuchyne 😀 😀

danielaj
16. nov 2012

@rosannar jááj, vaječná tlačenka, tú robievam tradične na Veľkú noc, držím palce, určite sa vydarí 😉

mata71
16. nov 2012

takže úspešne sme pobehali matričný ,daňový úrad a prepisala som polovičku mojej firmi na mm.. a on jeho na mna.....tak ma pozval na obed do reštiky,,polievka rezancová,sviečková stroganou,,jablčník,a dala som si viedensku kávu,,,,,
sosovicova polievka alokše nam zostanu na večeru alebo na zajtra,,,

womankc
16. nov 2012

@mata71 čo ste si dávali vianočné darčeky dopredu ??? 😀 😀 😀

rosannar
16. nov 2012

@danielaj aj moja svokra a niekedy aj na naše želaie a tak sa idem pustiť aj ja do toho 😉

mata71
16. nov 2012

@womankc áno tak nejak 😀 😀 chceme mat všetko pol na pol 😀 😀

kikatko
16. nov 2012

u nás je dnes hotelová kuchyna-každý má niečo iné- sladká fazula s udeným a klobásov, kopa slížov- ako kto chce- nutelové a makové boli zatial,ja som si urobila mexický hrniec s korbáčikmi plus bavorský domáci chlieb( dovoz z bavorska 😀 )

lydia22
16. nov 2012

paradajková polievka a kuracie prsia v smotanovej omáčke s cestovinou

danielaj
16. nov 2012

@womankc krásne napísané o babičke, som si spomenula na moju, ktorá bola niečo podobné ako tá tvoja a aj mne veĺmi chýba, hoci odišla už pred 20timi rokmi, užila som si ju 15 rokov a potom zomrela, ☹ veru také babičky sú na nezaplatenie, ešte že mi zostala tá druhá a dúfam, že bude dlho ešte medzi nami 😉