Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nanulik
21. nov 2012

dnešné menu 🙂 na foto
(cestoviny su zapekané ale som ich ešte horuce naberala aby vychladli tak sa mi trochu "rozkydli" 😀)

womankc
21. nov 2012

@ibajeho tu máš priamo recept http://varecha.pravda.sk/recepty/cucoriedkove-m... takže sa cestu isto nič nestane

ibajeho
21. nov 2012

@womankc jezis ty si bozska este tam je aj cas a teplota pecenia na ktoru som sa chcela spytat. No teeeda 😉 dikes

bobla
21. nov 2012

Dnes bude restauracia 🙂 ale vcera na veceru mi moj mm urobil toho najlepsieho pstruha 🙂

womankc
21. nov 2012

@ibajeho heheh keď môžem pomôžem , za málo

gelinka75
21. nov 2012

@ibajeho urcite to bude velmi dobre, vobec to podla mna nema vplyv na vysledok, ja uz aj z trstinoveho davam menej a pridavam steviu 😉 na kolace ma väcsi vplyv ak zamienas bielu muku za celozrnnu, tam je rozdiel "viditelnejsi"

womankc
21. nov 2012

ja som nakoniec včera nevarila polievku, ešte nebola kelová zjedená a nejako im neberú tie polievky v týždne , tak možno dnes z bravčovej kosti ragú urobím a druhé urobím šamióny zapečené so zemiakmi a mäskom , včera som nakoniec ani to čo som mala na pláne nerobila, urobila som - fazuľový hrniec a to na husacej masti som osmahla pór k tomu som pridala nakrájané šampióny na to nakrájanú domácu klobásku a pikantné párky , chvíľku prehriala a priadala som dve konzervy bielej fazule / vodu som vyliala / , zaliala som to cca 3 dcl paradajkovej šťavy, pridala trošku soli, cukru a tymiánu a nechala chvíľku podusiť, podávala s lámankovým chlebíkom k celkovej spokojnosti domáceho osadenstva a ja som si uvarila pohánku so šampiónmi a zemiačkom , upiekla som tie koláčiky a spokojne išla spinkať

womankc
21. nov 2012

@gelinka75 stéviu v akej forme - práškovú? a nie je cítiť ju tam moc, ja som si sušenú kúpila , že do čajov miesto sladenia, i keď my teda ani nesladíme nejako a muž sa ma opýtal, že čo som tam dala, že je to nejaká divná chuť, že mu to nechutí

slavka1307
21. nov 2012

@ibajeho Dakujem. Uz som urobila ako tarhonu a je to fajn. 🙂

gelinka75
21. nov 2012

@womankc ja mam taky steviola koncentrat, ze 1 gram sa rovna 300g cukru, sladim aj trtstinovym a dam trosicka aj z tejto stevie asi tak na hrot lyzicky, ta chut nepreraza, lebo som skusala dat viac a ta chut stevie nie je vobec prijemna..preto len skusam kolko je dost aby to nemalo vplyv na chut kolaca

maartinkaa
21. nov 2012

ja dnes madarsky gulas s knedlikom a cesnakove trojuholniky, a zo vcera kuracia polievocka s mrvenickou 🙂

natal12
21. nov 2012

čauté no konečne som tu takže my máme z pondelka ešte morčaciu polievku s domácimi rezancami a teraz robím vysmážany syr a buď hranolky alebo varené zemiaky+tatárka 😉 a penne z nivovou omáčkou .

daniz
21. nov 2012

Na večeru urobím pečené zemiačky s bryndzovým prelivom a šampiónmi.

lucikatn
21. nov 2012

dojeme kurací vývar z pondelka + už sa varia bryndzové halušky s opraženým pórom (miesto slaninky) so zeleninovým šalátom + orechový závin

danielaj
21. nov 2012

@womankc no tak ten by som mohla urobiť namiesto štedráka na Vianoce, super - isto urobím 😉
@slavka1307 ja tarhoňu ani slovenskú ryžu nevarím, ja si ju osmažím na oleji v hrnci, tak aby boli niektoré zrnká až do hneda, osolím, dám trocha vegety, zalejem vriacou vodou z kanvice, tak 1-2 cm nad tarhoňu, zakryjem a vypnem plameń,robím na klasickom plynovom sporáku a mám k nemu takú liatinovú platńu, tak na nej to robím a tarhoňa je po pár minútach krásne urobená, sypká a j dnes som robila rizoto zo slovenskej ryže, máme ho veľmi radi, oveĺ aradšej ako z klasickej 😉
@ibajeho no ideš robi´t moje muffiny a chceš tam dať trstinový cukor namiesto normálneho, že? neviem, nerobila som, ale myslím, že to nebude vôbec vadi´t, ja trstinový skôr používam na posypanie, na osie hniezda a tak 😉

sisanka
21. nov 2012

dnes tak dietne - sucha ryza a suchare...prekonavame nejaku crevnu chripku 🙄

salma22
21. nov 2012

kuraci perkelt s vretienkami a medovnicky na vianoce 🙂

danielaj
21. nov 2012

tak dnes malá zmena namiesto gulášovej polievky bola zemiaková s haluškami, rascou a strúhaným syrom - zabudla som si vytiahnu´t mäso z mrazáka 😅 a rizoto zo slovenskej ryže - dala som tam kuracie prsia, hrášok, kukuričku, šampióny a sušené rajčinky, čo som v lete nakladala do korenín a olivového oleja, no že aká mňamka, tie rajčiny tam dali takú perfektnú chuť, malá si dávala 2x 😉

danielaj
21. nov 2012

@salma22 super zvieratkové 😉 nie je to ešte skor piecť medovníčky? my by sme ich ešte do Vianoc pojedli 😉

salma22
21. nov 2012

@danielaj dakujem... odlozim ich aby sa nepojedli 😀 robila som ich prvy krat tak aby zmakli do Vianoc aby sme dlho necakali

ninison
21. nov 2012

@ibajeho ja pouzivam trstinovy (pripadne si ho napomerujem s bielym) a okrem toho skusam aj trosku melasy. pomery neviem, vzdy si to tak odhadnem od oka a zatial sa nikto nestazoval 🙂
uz som skusala dokonca aj do cheescaku.

mysiatkoo
21. nov 2012

dnes experiment z 2 receptov - ryba obalena v schwarzvalde upecene s troskou smotany a pesta a pod grilom zapecene s nastruhanym zemiakom.... mnamka

veve39
21. nov 2012

vyzera to uzasne, aku rybu si pouzila ?

womankc
21. nov 2012

@salma22 no aj ja si myslím, že je ešte zavčasu, le vyšli ti pekne. stačilo by ti ozaj tak koncom prvého decembrového týždňa

mysiatkoo
21. nov 2012

@veve39 mna sa pytas ? ;) tresku - kupujem mrazenu v Lidli...taka znacka ako maju aj lososa

womankc
21. nov 2012

@mysiatkoo tú som aj ja mala a je fakt chutná, inak filé moc nemusím, ale toto má aj pekné mäsko a vyzerá to lákavo, ten postrúhaný zemiak bol varený, či surový?

kaara1980
21. nov 2012

@salma22 odkiaľ máš prosím také super vykrajovátka?Ď

titkovamiriam
21. nov 2012

Ahojte!JJJJJJeeeeeejjjjjjjj už budu Vianoce!!!
@salma22 užasné medovníčky!!!
U nas sa dojeda aj vcerajsie jedlo aj niake buchty ostali tak som len slivkovu bublaninu spravila 🙂

salma22
21. nov 2012

@titkovamiriam dakujem krasne ...

ibajeho
21. nov 2012

@danielaj ano dani robila som tvoje mufinky, som s nimi spokojna len prva varka sa mi nedopiekla uplne. Nevadi, mozno aj tam bol zakopany pes co sa tykalo tych medovnickov. Lebo my sme sa prestahovali a mam novu ruru s ktorou som si este nepotykala ale tak snad casom si na seba zvykneme. Ale inak chutovo su velmi fajn. Mozno nabuduce len dam trochu menej oleja lebo ja mam citlivy zaludok a mastne a olejove veci mi nerobia moc dobre na zaludok. Inak som s rozhodla ze postupne budem skusat asi vsetky recepty co mas v albume 😀 teda skoro vsetky a najblizsie sa asi chystam na tie tvoje pardubaky 😉 chutia aspon trosku ako tie pardubicke perniky z obchodu? Alebo vedela by si k niecomu prirovnat tu chut???