Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
natal12
22. nov 2012
@danielaj chystám sa poobede urobiť ten pečený čaj na skúsku iba 🙂 stačí ked tam dám pomaranče, mandarinky ,kiwi , banány ? alebo čo je také ešte lepšie?
mysiatkoo
22. nov 2012
dnes prvy krat spenatova polievka z cerstveho baby spenatu s parmezanom a slivkove gule
lencyca
22. nov 2012
@levandullka super,to by aj mna potešilo 😉
lencyca
22. nov 2012
@mysiatkoo mnam,aké máš cesto na gulky? 🙂
doma1
22. nov 2012
na dnes mame brokolicovu pol. s mrkvou, masove gulicky na rajcin. omacke+zemiaky,,,,uz dokoncujem,,, 🙂
mysiatkoo
22. nov 2012
@lencyca dnes len hotove od Dr.Oetkera 😃 😃 lame ma daka xripka, tak som odmietla stravit pri sporaku pol dna 😎
henikav
22. nov 2012
idem sa k Vam inspirovat, uz fakt neviem co varit na veceru, este mame sice hraskovy krem, ale co druhe, akurat sme dorazili kapustne fliacky zo vcera
cestovatelkaandrea
22. nov 2012
my budeme mat dnes pecene kuracie stehna s ryzou a k tomu zeleninovy salat
ifkael
22. nov 2012
dnes na veceru si rodina zela- hamburgery. tak som bola na maso, a som zvedava co to bude zac... :/ 😃
lienka2
22. nov 2012
dnes zeleninova polievka - mrkva, hliva, hrasok, ryza , na druhe jedlo bravcove pliecko na kocky, ryza s hraskom, salat z cinskej kapusty a poru
mata71
22. nov 2012
tak u nás budu tiež slivkové gule,mam v mrazničke sáčik,,a rajčinova polievka.
womankc
22. nov 2012
@natal12 určite daj jablká , vynikajúce je drobné ovocie, ako ríbezle, maliny a tak a ja som dala aj hrušku a to bolo super, dala som inak aj také drobné červené hrozno aj to bolo dobré
janicka11
22. nov 2012
Ahojte tak ja som sem včera mrkla len tak na chvilku,a skoro každá druhá ste písali že robíte francuzke zemiačky,tak som ich robila aj ja včera,a máme aj na dnes,,super teším sa.A tak isto aj cesnekovú polievočku sme mali,,No rozmýšlam že na večeru sprvaím niečo nezdravé,mám chuť na hranolky s hermelínom,,Mnammm :-p :-p A zajtra práve neviem....No že by palacinky zo šlahačkou?A paradajkovu polievku zo syrom??Neviem ešte...
janicka11
22. nov 2012
@mysiatkoo Tak tieto slivkové gule vyzeraju božski mnammm teraz mám chute ten cukor nanich,,prosím si receptík..
ivanajelinek
22. nov 2012
Kucharocky poradte rychly a overeny recept na nejake tie noky(halusky) k tomu perkeltu. Dakujeeeem 😎
natal12
22. nov 2012
@womankc moja lenže my nemáme záhradu a ovocie je drahe :-N tak ja dám jablká, citrón, pomaranče, mandarínky , banány, hrozno a možno aj limetku . a uvidím čo ma ešte napadne to chcem robiť skúšobné iba :-N
bellada
22. nov 2012
predvcerom - zemiakovo-cikinovo- spenatove placky
vcera - pizza z mrazaku, kedze nam cely den nesla voda
dnes- zapakene zemiaky s brokolicou, sunkou, syrom a vajickom
natal12
22. nov 2012
@danielaj tú expresnú bábovku s jablčkami chcem vyskúšať 🙂 a ty tie jablčka strúhaš aj odštavíš ?? no len ja som s bábovku moc kamoška neni 😃 😃 lebo naposledy ked som robila tak som ju skoro vybrala z rúry a potom mi padla vnútri bola surová ale aj tak sa zjedla 😃 i keď zvrchu vypadala byť upečená
natal12
22. nov 2012
@danielaj Dani, a ešte som chcela že recept čimi nenapíšeš prosím ta na ten 🙂 cesnakový dressing ? lebo ho neviem nájst na ktorej strane bol :-N
natal12
22. nov 2012
@womankc ty si robila tu bábovku jablkovú čo prídavala @danielaj ?
maminka3
22. nov 2012
Ahojte maminky.
citam diskusiu a neviem sa dopracovat k tomu pecenemu caju...je to zaujimave.....ktora ho mate v receptikoch?
my sme dnes mali paradajkovu polievku s halustickami a domacu pizzu {brokolica, olivy, kukurica, kysla smotana, syr}
mysiatkoo
22. nov 2012
@janicka11 no s praskovym cestom to nie je ziadna veda 😃 urobis cesto podla navodu (vodu pridavam postupne kym je cesto ako ma, neslo plnyx 400ml ako pisu), ja som ho nevalkala a nekrajala na stvorce, ale vygulala som si valec, odkrajovala cca 1cm kolieska a tak vyvalkala a naplnila slivkami (mala som domace zamrazene uz aj so skoricou a cukrom)... uvaris cca 3-4min v osolenej vode, opecies nasuxo struhanku, rozpustis maslo, posypes, polejes a navrx praskovy cukor...
janicka11
22. nov 2012
@mysiatkoo Ďakujem ozaj vyzeraju skvelo ja ze domáci receptik a prd.v ktorom obchodiku si kupila to praskove cesto?paa
mysiatkoo
22. nov 2012
@janicka11 tesco ... dr.oetker zemiakove cesto 😉
janicka11
22. nov 2012
@mysiatkoo okis diky kuknem kdesi
womankc
22. nov 2012
@ivanajelinek ja robím takto , do misky si dám polohrubú múku / približne tak 30 dkg / do toho jedno vajko, posolím, pridám tak cca dve lyžice masla / kopcovitéa zarobím s teplou vodou do hladka vareškou . Konzistencia musí byť taká ako na zemiakové halušky , no a hádžem halušky do variacej sa osolenej vody, viem že niekto robí aj z krupičky, ale tie ja nerobím a keď chcem mať halušky takej peknej farby tak dám ešte k tomu jeden žĺtok navyše
natal12
22. nov 2012
@maminka3 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6795 @danielaj ho robila aj iné maminky a chválili takže aj ja ho idem dnes urobiť 😉
womankc
22. nov 2012
@natal12 nie nejaká iná kočka, ja som robila od nej papagájové rezy, ale mne nevyšli
danielaj
22. nov 2012
ahojte, foto včerajšieho rýchleho mramorového koláčika s ovocím, do hodiny zostal prázdny plech 😃 recept zo zošita po mojej úžasnej babičke

Rýchly koláčik

3 dl hrubej múky, 3 dl hladkej múky, 3 dl cukru, 3 dl mlieka, 1 dl oleja, 2 vajcia, 1 prášok do pečiva - všetko zmiešať, dať na plech, na to ovocie, upiecť. Ja som polovicu cesta zafarbila kakaom a mramorovito vyliala na bledé cesto,dala ovocie, posypala trstinovým cukrom a upiekla, môže sa dať aj klasická posýpka, alebo čokoládová poleva, výborný, šťavnatý
womankc
22. nov 2012
@natal12 ani ja nie , tiež som buď kúpila , alebo dostala a hrušky ti tam stačia zo dve , z každého po troche , cca 3 kg nakrájaného ovocia spolu

Začni písať odpoveď...

Odošli