Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bellada
15. máj 2013

mam sparglu bielu, co s nou? este som v zivote nerobila nic z nej 😀 asi najskor nejaku zapekanu alebo co...

libka1
15. máj 2013

riadne husty hovadzi vyvar, sosovica na indicky sposob, jogurtovy kolac s cernicami

reni1512
15. máj 2013

Zemiaky s cibulkou a acidko 😀 ... dnes behaci den, tak rychlofka ... za posledne dni, bolo toho neurekom v chladnicke, tak treba odlahcit 🙂

sweetlemon
15. máj 2013

Ahojte, dnes budu rezne s ryzou, odvcera rascova polievka

moma
15. máj 2013

cícerová polievka, 1x veľmi nechutila, teraz trošku na iný spôsob, tak uvidíme

aurorag
15. máj 2013

@moma daj recept na cicerovu polievku. Akurat chcem vyskusat. 🙂

levandullka
15. máj 2013

@bellada Spargla je najlepsia iba minutku-dve povarena v osolenej vode a najviac jej svedci pozicia prilohy k nejakemu dobremu steaku 😉

luciferova
15. máj 2013

@bellada skus vygooglit holandsku omacku k nej, a varene zemiacky, mnam 🙂 my mame zajtra 🙂

leanax
15. máj 2013

ahojte, u nás dnes bryndzová polievka a kapustové fliačky 🙂

horana
15. máj 2013

@bellada : Hlavne ju dobre osup, bud specialnou skrabkou na sparglu alebo tou na zemiaky. Cela tvrda povrchova supa musi prec, supeme od hlavicky (tu nie, zacneme spod nej) az po koniec, z neho kusok odrezat, inak budu v ustach drhnut tvrde vlasce. Povarit, ja varim v zavislosti od hrubky (osobne mam rada hrubsiu, malokedy ju dostat, je menej roboty so skrabanim a viac vynikne jej plna chut), aj 15-20min. potom pokvapkat citronom a panenskym oliv. olejom, alebo na nu postruhat syr, kratko zapiect...

bellada
15. máj 2013

@horana @luciferova @levandullka holandska omacka je na mna moc pracna 😀 ale posurvovala som a spravila vycuc z receptov roznych 😀 takze predvarenu sparglu zapekam so sunkou, zaliala som to slahackou s vajkom, navrch nastruhala syr, priloha nove zemiaciky s jarnou cibulkou, dufam ze to bude jedle a ze to zje aj moja mala, inak bude len na zemiakoch 😀

daniz
15. máj 2013

dnes Karfiolová polievka s haluškami

moma
15. máj 2013

@aurorag robila som podľa tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14108
Varila som v tlakovom hrnci, aby to bolo rýchlejšie. Už sme aj papali, bola chutná, možno trošku viac zemiakov, aby bola hustejšia, ale inak fajn.

lienka2
15. máj 2013

dnes zeleninova polievka, francuzske zemiaky s uhorkovym salatom, bananove a kakaove muffinky 🙂

vivusika
15. máj 2013

od včera zemiaky a šalátový prívarok, na večeru si decká rozkázali pizzu 🙂

libela
15. máj 2013

jahnacie frikadely so šampionovou omáčkou a ryžy

lululka555
15. máj 2013

dnesne lievance ( take väcsie som urobila ) s broskynou,jahodami poliate javorovym sirupom 😉

nikushkasa
15. máj 2013

@bambina78 fuuuu no neviem, posielam ti este raz linku a ked nepojde tak skus si natukat priamo www.tipnajedlo.sk a tam to najdes... 😉 😉 🙂 🙂
http://tipnajedlo.sk/recepty/francuzsky-quiche-...

zklimekova
15. máj 2013

dnes som varila šošovicovú polievku na kyslo a palacinky s džemom alebo nutelou

emakiki
15. máj 2013

Ja som dnes manželovi navarila Pikantnú fazulu s párkom (ako oheň-na môj vkus až moc štiplavé, ale manžel to miluje) a opekané zemiaky... a ešte tvarohové palacinky... 🙂

moma
15. máj 2013

máme veľa banánov, čo s nimi? najlepšie niečo rýchle 🙂

ifkael
15. máj 2013

Banany s piskotami namacane v cokolade...

lillona
15. máj 2013

kremova spenatova polievka s opecenym chlebikom

lencyca
15. máj 2013

Dnes francuzska polievka,este sote zo vcera,zemiakova kasa 🙂

katarina.banska
15. máj 2013

ja som robila zeleninovu polievku a sparglu so sunkou ,syrom na zemiakoch

rastulka
15. máj 2013

@lululka555 mnáááám 😝 😝 😝

lencyca
15. máj 2013

zienky chcem sa opytat da sa medvedi cesnek este zberat ked uz zakvitol?lebo tu niekto pisal,ze uz nie 😕

womankc
15. máj 2013

@moma banánovú bábovku, alebo ich popuč a vymiešaj s vanilkovým cukrom a daj do mraziaka stuhnúť, je to fajná zmrzlina a ešte keby si tam vmiešala aj šľahačku mňam

anavila
15. máj 2013

ahojte...robila som dnes cesnacku, len neviem, dala som tam asi dve cele hlavky cesnaku a avobec ho tam nebolo citiť, ako sa vari naozajstna cesnačka??? a na druhe jedlo som varila noky a k tomu hovadzie maso na kocky, na smotane. 🙂

juranka
15. máj 2013

@bellada ja som dnes robila s bielej spargle kremovu polievku, mnam, je to velka dobrotka. povaris so zemiakmi v osolenej vode, potom pridas mlieko alebo sladku smotanu zmiesanu s troskou hladkej muky, ked si nestrazis kalorie 😉 a pridas nastruhany muskatovy oriesok, rozmixujes a ja som dala este cerstvu pazitku na to a je dobry aj opekany chlebik na kocky do toho....