Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

puffu
20. okt 2014

@mili7 mnam tak tieto vyzeraju vynikajuco..asi pojdem kupit ricottu...🙂

mili7
20. okt 2014

@puffu ďakujem a aj super chutia. Ja zo všetkých iných možných lievancov robím tieto najradšej, lebo dobre nasýtia a necítim sa po nich prejedená.

puffu
20. okt 2014

@mili7 ja najcastejsie ranajkujem kasu s ovsenych vlocik s babanom a mandlami ale chcelo by to niekedy zmenu a toto vyzera velmi chutne...musim najblizsie vyskusat...🙂 dokoca tvoje vyzeraju chutnejsie ako tie na linku..🙂

zuzuz1
20. okt 2014

no kedze sme boli na vikend u svokry tak varim dnes... nebalene spanielske vtaciky s ryzou, a mozno sa pritrafi cviklovy salatik k tomu...

m_ij_ka
20. okt 2014

šošovicová polievka, ražniči

mili7
20. okt 2014

@puffu dík, tak ja som na ne dala domáci marhuľový džem, ricottu a trošku škorice. Ja tiež robievam väčšinou ovsené kaše na raňajky a keď je viac času, tak dnes takáto zmena 🙂

komplikovana
20. okt 2014

Na dnešný obed iba pečená tekvica hokaido s mozarelou. Viac sa mi nechcelo 😀 Pekný deň a dobrú chuť 😉

mili7
20. okt 2014

obed: paradajková polievka a zemiaková kaša s krúpami

daniz
20. okt 2014

v sobotu boa kelová polievočka s hríbikmi, bryndové halušky,
v nedeľu polievka zo soboty a čína z kuracích pŕs + opekané široké rezance zo soj.omáčkou + ryža
dnes pizza

lovely_choice
20. okt 2014

@puffu my tiez mavame na ranajky ovsenu kasu s bananom, no davame tam aj platok masla a hrozienka 😀 dnes sme mali aj domacu cokoladovu polevu 😉

lovely_choice
20. okt 2014

vcera sme boli na obed u svokrovcov - kuraci vyvar a vyborne pecene kacacie stehna s cervenou kapustou a so zemiakmi (knedlu a ine kysnute my nepapame 🙂) Nabalili nas poriadne, tak budeme mat aj na zajtra 🙂 ale uz teraz premyslam, co uvarim na dalsie dni ... 🙂

puffu
20. okt 2014

@lovely_choice znie to velmi chutne, ale u mna skor na taku neskoru veceru, ja na rano nemozem vypit ani granko, ani zjest nieco s dzemom, nutelou atd lebo to potom predychvam aspon hodinu... 😀
ale kasu si osladujem trosickou medu ale inak nic ine nemozem..:D

m_ij_ka
20. okt 2014

naša večera zapekané chlebíky ( syr, šunka, kečup)

marlenka75
20. okt 2014

Hovadzí vývar, knedľa, rajčinová omáčka, hovadzie maso.

ikika
20. okt 2014

@mili7 a citit v nich moc tu ricottu? Ja ju velmi nemusim... 🤐
Ked lubis ricottu, tak by Ti mohli chutit tieto gulky - http://varecha.pravda.sk/recepty/riccotky/31586... 😉

ikika
21. okt 2014

@mili7 prosim Ta, ako pripravujes tu kasu s krupami, prip. krupy samostatne ci v inom jedle? Dakujem. 🙂

ikika
21. okt 2014

My dnes budeme mat kuracie stehienka pecene - asi s oreganom urobim... a zapekany karfiol... k tomu sa najviac hodia zemiaky, tak zemiakovu kasu... ale potom uz koncim so zemiakmi aspon na 1 den - uvidime, mam strasnu chut na pecene, hmmm!!! 😅 😀
Polievka zostala zo vcera - z cervenej sosovice na kyslo.

m_ij_ka
21. okt 2014

naše raňajky makovka s maslom a džemom

mili7
21. okt 2014

@ikika Práveže tú ricottu tam nie je vôbec cítiť v tom ceste a keď mám pravdu povedať, tak okrem tohto receptu, som z nej ešte nič iné nerobila 🙂 A ďakujem za recept.

mili7
21. okt 2014

@ikika Ahoj, krúpy som umyla pod tečúcou vodou, opražila na troške olivového oleja, osolila, zaliala vodou a varila. Proste tak isto, ako aj ryžu. Niekedy ich ani nepražím, ale rovno šupnem do vriacej vody a varím ako normálnu inú cestovinu. Zemiaky ošúpané normálne uvariť, popučiť s mliekom na kašu, pridala som rozpučené strúčiky cesnaku, majoránku, petržlenovú vňať a osolila. Potom som do kaše primiešala uvarené krúpy a hotovo. Ja s malou sme to zjedli samotné a muž to mal ako prílohu k zabíjačkovej kaši.

mili7
21. okt 2014

Naše raňajky: dcéra dojedla ricottovo-otrubové lievance a ja som si urobila špaldovo-marhuľovú krupicu.
Na dnešný obed sa malej varia kuracie stehná, ktoré budú len s takou svetlou omáčkou a príloha zemiaky, alebo cestovina

slimstar
21. okt 2014
womankc
21. okt 2014

ahojte , včera u nás paradajková polievka a druhé varené zemiaky s bryndzou a dusenou cibuľou, pórom, párkom a kúskom salámy .
Dnes budú buď špagety, alebo palacinky

martuskask
21. okt 2014

dnes máme francúzske zemiaky 🙂

daniz
21. okt 2014

dnes kurací perkelt s cestovinou

puffu
21. okt 2014

dnes idem skusit spravit filety z tresky v syrovo-cesnakovej kruste tak som zvedava co to bude.. a dnes mi dosliel klokani steak tak aj na toho sa tesim kedy ho vyskusam, povodne manzel kupoval na moje narodeniny ktore su o mesiac tak som zvedava ci vydrzim tolko cakat... 😀

m_ij_ka
21. okt 2014

fazuľová polievka s údeným mäsom, ryža so zeleninou a restovaná pečienka 😉