Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

salome_01
26. máj 2016

@karkana robievame mnam len nie kruhový ale na plechu z jabĺčkami a malinami super je

zuzuk22
26. máj 2016

@karkana mozem poprosit recept na ten jablkový kolac ? 🙂 dakujem

zuzuk22
26. máj 2016

U nas dnes bravcove kare plátky so smotanovo koprovou omackou a zemiaky 🙂)) behala som po celej záhrade a hľadala aby som si naškreckovala uz prvý kôpor maličký 😀

totatimeka
26. máj 2016

Pečené zemiaky, mäsko, cibuľa, klobása a slaninka ☺

ronny_9
26. máj 2016

Manzela mam na sluzobnej ceste a mna dnes pozvala sestra na obec, takze som sa nechala obsluhovat, konecne po dlhom case. A varila zeleninovu polievocku a francuzske zemiaky (ktore som ja nevarila uz ani nepamatam ) Takze dnes velka spokojnost 🙂

tyelde
26. máj 2016

palacinky a bielu fazuľovú 🙂

slimstar
26. máj 2016

Brokolicové mini karbonátky fitness hrnčekový recept video http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1819-bro...

neontiger
26. máj 2016

@mircalla jasnee 🙂)

200 g konzervovaných rajčín vo vlastnej šťave
1 malá cibuľa
1 strúčik cesnaku
4 lístky čerstvej bazalky
Štipka oregána
Soľ
4 polievkové lyžice olivového oleja
1 polievková lyžica masla
Nastrúhaný parmezán na posypanie

V hlbokej panvici osmažíme cibuľu a nastrúhaný strúčik cesnaku. Rajčiny rozmixujeme blenderom. Vylejeme rajčinovú omáčku na panvicu, posolíme, pridáme oregano, premiešame a pridáme celé lístky bazalky. Zakryjeme pokrývkou tak, aby sa mohla omáčka odparovať, a na slabom ohni podusíme omáčku 15 - 20 minút. Vyberieme a vyhodíme lístky bazalky.

Cestoviny musíte variť po taliansky, a teda al dente 😉 Nemôžu byť prevarené! Pokiaľ je na balení napísané, že ich máte variť 8 minút, tak ich varte len 7 minút, pretože cestoviny sa ešte dovaria v omáčke.

Ešte jedno "tajomstvo". Časť vody, v ktorej sa varili cestoviny, pridame do rajčinovej omáčky (cca 1/3 šalky). V nej je škrob, ktorý zhustí omáčku. Nadbytočnú vodu vylejeme, cestoviny preložíme do panvice s omáčkou, premiešavame ešte jednu minútu na slabom ohni. Vypneme oheň a pridáme do cestovín maslo.

Podávame posypané parmezánom.

mircalla
26. máj 2016

@neontiger dakujem pekne🙂)

casperka1980
27. máj 2016

Paradajkova polievka a lecky s kapustou...

womankc
27. máj 2016

@neontiger bože to vyzerá vynikajúco ........ máte aj recept prosím????

jachin
27. máj 2016

Škoricové osie hniezda, mliečna fazuľová polievka

lucya87
27. máj 2016

Bazovy sirup hotovy aj na cajik baza nasusena 😊

olivka84
27. máj 2016

@lucya87 mozem sa spytat kde ste kupila tue flasky? Su paradne .

matvejka125
27. máj 2016

Paradajková polievka, cuketové placky

tyelde
27. máj 2016

šúľance, lebo som lemra lenivá prejsť cez cestu do obchodu 😀

lucya87
27. máj 2016

@olivka84 jasne. Ikea.

m_ij_ka
28. máj 2016

šošovicová polievka, zemiaková kaša, čevapčiči, horčica, cibuľa

3marhulka3
29. máj 2016

Bravčovo-slepačí vývar, zapekané plnené pakacinky kuracím mäsom-špenátom-šampiňónmi a syrom, melónová šťava pripravená doma =) mňamky

matvejka125
29. máj 2016

Kuraci vyvar, zapekané kuracie prsia s mozzarellou a paradajkami

celka12
29. máj 2016

špargľová polievka a pečené kuracie stehná s cibuľkou a rozmarínom s opekanými zemiakmi

m_ij_ka
29. máj 2016

vajíčková polievka, pečené kura, ryža, kompót 🙂

lucya87
29. máj 2016

Jablkovy paj.

oriesocek
29. máj 2016

Ja som dnes robila tortu s mascarpone a ovocim http://kuchynalidla.sk/product/tvarohovo-cokola... vydarila sa super, iba ovocie som osladila, kedze bolo kysle, pustilo mi stavu, takze som dala 2 pudingy a do tvarohu som nedavala pomarancovu koru a trosku cukru navyse, do korpusu som zase cukor ubrala.

miriam11
30. máj 2016

zeleninova polievka s haluskami, bravcovy vyprazany rezen, zemiakova kasa a marhulovy kompot

lujzamisko
30. máj 2016

@3marhulka3 môžem sa spýtať ako robíte tie palacinky celkovo recept ?? A na tú malinovku tiež ?? Ďakujem 😀

tereskah
30. máj 2016

u nás dnes koložvárska kapusta - bravčové masko na cibulke s ciernym korením a cervenou sladkou paprikou - taky jednoduchý perkelt - maso uplne na drobno pokrajane , ryza zvlast urobena, kapusta zvlast urobena a potom do skla navrstvene - kapusta ryza maso kapusta, zaliate slahackovou smotanou, ryza maso kapusta zaliate slahackovou a na vrch kysla smotana a zapiect do rury

3marhulka3
30. máj 2016

@lujzamisko ahoj🙂 robila som to vcera 1x aa vybornee:* palacinky klasika len bez cukru som si narobila (sol,vajicka,muka,mlieko,korenie), na dalsej panvicina kocky nakrsjane a dochutene kuracie maso oprazila, a ptm v dalsej panvivi cibulku ptidala som cerstvr sampinony,spenat,cesnak a zadadochutila🙂 ptm som plnila palacinku dala somtam maso, na to zmes sampinony spenat a nadtruhany syr zsbalila polozila na plech a dala na cca 15 min do truby aby boli troskutie palacinky chrumkave🙂

lujzamisko
30. máj 2016

@3marhulka3 Ďakujem skúsim spraviť cez vikend

m_ij_ka
30. máj 2016

kelový prívarok, zemiaky a špíz