Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

anjelic
16. dec 2023

Včera dukátové buchtičky, dnes sáčková guľášová polievka s kváskovým chlebom a langoše (pre muža klasika s cesnakom a pre ostatných plnené šunkou, syrom a kukuricou)

dasiacik
20. dec 2023

@oira Môžem poprosiť recept na ten mrkvový koláčik? Ďakujem!

lukbe
21. dec 2023

Dnes syry na dva spôsoby, pečená zelenina a ovocie s masala korením na olivovom oleji, omáčky, kto aké chce😉. Foto polievky som zabudla. Bola pórovo-zemiaková s ovsených vločkami a smotanou😋.

ibatanecnica
21. dec 2023

ja som robila vývar a rizoto.

anjelic
21. dec 2023

Včera a predvčerom zelerová polievka a granatír.
Na dnes a na zajtra mrkvová-tekvicová polievka a plnená paprika

rakywanda
29. dec 2023

Včera sme pozerali českú rozprávku a dcéra sa ma pýta, že čo je to tá zemlbába. Veru, zabudla som na toto jedlo, takže dnes som zužitkovala zbytok údeného mäsa, k tomu šalát a jedlo ako lusk.

emmabenkova
29. dec 2023
lukbe
30. dec 2023

Vianočné opekance alebo bobaľky s makom (keďže počas Vianoc sme aj tak boli prejedení😂) a smotanová polievka s vajíčkom na tvrdo😋(to varila moja mama,recept asi nikdy nenájdete, ak bude niekto chcieť, pridám😊).

mirro
30. dec 2023

Gemerské gule

anjelic
30. dec 2023

Krémová kápiová polievka s krutónmi a domáce lasagne

oira
30. dec 2023

@dasiacik tento robim
https://kuchynalidla.sk/recepty/mrkvovy-kolac?g...
Alurat plnku hore robim 500 g mascarpone a 5 lyzic cukru 🤷‍♀️🙈

oira
30. dec 2023

Skusam domaci parizsky ... na zajtra

anjelic
31. dec 2023

Vývar, sviečková s domácou knedľou a brusnicovým kompótom, mini Pavlovky, dva druhy chlebíčkov, jednohubky a pagáčiky a na dnes aj zajtra hotovo 😄

oira
1. jan 2024

Guláš a parížska torta

tykat
1. jan 2024

@oira och tu tortu by som.si dala hned 🤩

My dnes bolonske spagety, na zelanie rodiny.

anjelic
3. jan 2024

Kapustnica s údeným, klobásou a sušenými slivkami, včera palacinky s jahodovým džemom a dnes posúchy s kyslou smotanou a cesnakom

anos18
3. jan 2024

@anjelic ahoj, posuchy sú langoše?

anjelic
3. jan 2024

@anos18 tieto sú skôr ako lokše zo zemiakového cesta

anos18
3. jan 2024

@anjelic a vieš napísať recept?

anjelic
3. jan 2024

@anos18 páči sa 😉: 1 kg zemiakov uvariť, olúpať a najemno nastrúhať, pridať 1 vajce, 400g hladkej múky a soľ. Zamiesiť, cesto po kúskoch odoberať a vyvaľkať na placky cca 0,3 cm hrubé. Piecť na panvici s kvapkou oleja alebo masti. Potierala som ich s kyslou smotanou zmiešanou s bylinkovou soľou (petržlen, bazalka, tymián) a popučeným cesnakom.

anos18
4. jan 2024

@anjelic ďakujem ti veľmi pekne 😊

anos18
4. jan 2024

Dnes som varila polievku z cukrovej repy s hubami podľa receptu z Varechy: https://varecha.pravda.sk/recepty/polievka-z-cu...

anjelic
4. jan 2024

Kalerábová polievka a tekvicové ravioly plnené syrom s bylinkami a preliate šalviovým maslom

anjelic
6. jan 2024

Včera sekaná so zemiakovou kašou a skaramelizovanou cibuľkou.
Dnes zemiaková omáčka s vareným vajíčkom a kváskovým chlebom, muffiny s cibuľou a klobásou, jablková bábovka s orechami

mirro
6. jan 2024

Lečové kuracie rezne a kurací vývar

mijo53
12. jan 2024

hríbová polievka so zeleninou, pirohy - zemiaky-tvaroh a čerešne/mrazené/, poriadne omastené s maslom a cibuľkou

adulikka
12. jan 2024

Z práce si môžeme zobrať aj domov obed,tak bravčové mäso a kôprová omáčka s knedľou.

lukbe
13. jan 2024

Slepačí vývar a kváskova pizza.

anjelic
13. jan 2024

Včera lievance s mascarpone s bielou čokoládou a jahodovým džemom, dnes sáčková polievka a pizza (1. šunková so skaramelizovanou cibuľkou, 2. Salámová, 3. šunková so sušenými paradajkami, 4. Cvikla, skaramelizovaná cibuľka a niva)

lukbe
14. jan 2024

Komu jak je libo😉...zapekané bravčové karé so syrom, zapekané kuracie stehná so syrom a smotanou, k tomu ryža. Ešte kváskový chlebík.