Čo je to detská vegeta?

dada432
4. jan 2008

Ahojte, neviete niektorá niečo o detskej vegete? Dnes som o nej prvýkrát počula. Je to niečo ako klasická, ale neobsahuje soľ?

dominica
8. jan 2008

mám super knihu - moderní výživa pro děti, síce sa ňou neriadim 😀, lebo malý by mi asi podľa nej umrel hladom, alebo by som kojila každú hodinu, do 2 rokov sa podľa autora nemá jesť maso a tak pod., takže preto sa neriadim, ale zobrala som si z nej aj pár dobrých rád, ktorými sa riadim a autor píše, že:
sušená zelenina je východiskom z núdze, vhodná pre prípravu rýchlych polievok, je obsiahnutá v mletej vorme vo všetkých instantných polievkach a v rôznych koreniacich zmesiach, kde je významnou zložkou aj kyselina glutamanová a soľ. vyhnite sa použitiu týchto výrobkov minimálne do 3 rokov veku dieťaťa.
Tak toto hovorí za všetko, aj za to, že glutaman je nezdravý a nemienim ho používať ani ja, nieto ešte dieťa a že sušená zelenina je v podstate o ničom.
PS viem, že o glutamane tu reč nebola, ale o vegete bez glutamanu 😉

petusko
9. jan 2008

ja som dnes objavila v obchode vegetu light bez glutamanu, neobsahuje gluten, laktozu. este som ju neskusala, ale zacnem s nou varit najprv pre nas a casom /za take dva mesiace/ aj drobcovi 😉