Čo máte na večeru na Štedrý večer?

hrajka
3. nov 2019
kikulienkadd
3. nov 2019

Šošovicovú alebo rybaciu polievku a ryby- buď vyprážaný kapor alebo vyprážaný (alebo pečený) pstruh alebo losos. Príloha zemiakovo-cibuľový šalát alebo pečené zemiaky a dusenu zeleninu(k tomu lososovi). 🌲🍽🥂

aniele
3. nov 2019

Oblátky s medom, kapustnicu s hríbami, mačaty s križľakom, opekance s makom. Kedysi u rodičov kolovali misy, teraz servírujeme klasicky.

limetka69
3. nov 2019

oblátky s medom, kapustnicu s hubami, surovými a údenými klobásami a mrveničkou, klasika šalát zemiakový rybie prsty(pre mňa rezeň, nejem ryby) poldeci pred jedlom, :D

lenjaaon
3. nov 2019

Oblátky s medom, kapustnicu s hribami, pre staršiu dcérku bez hríbov a mladšia má rok takže jej dam len trochu okostovat, ani ja to nebudem preháňať, keďže ešte kojim...ďalej vyprážané rybie filé, klasický zemiakový šalát, robíme aj zemiakovú kašu a jasné ani rezne nesmú chýbať...

tenerifka
3. nov 2019

oblatka s medom a orechami, kapustnica s hribami, zemiakovo-cibulovy salat a vyprazana cerstva biela ryba (vacsinou treska alebo nejaka lokalna ryba,ale len filety). Tu v Spain ludia zvyknu jest na Vianoce cele krevety(lupat ich), morske potvory....manzel raz skusil nachystat,ze deti musia poznat tunajsie zvyky, ale jedol to nakoniec sam, tak mavame echt slovenske menu

mata1001
3. nov 2019

Naprv prípitok,potom cesnak, oblatka s medom, kusok jablka, šošovicova polievka s hribami a slivkami, majonezovy šalat a vypražany kapor...

vroni
3. nov 2019

Oplátky s medom, šošovicová polievka, pečený losos s ryžou a zemiakovým šalátom.
@aniele, čo sú macaty s krížlakom?

sara07
3. nov 2019

no my mávame v podstate obed cca o jednej, nie večeru lebo sme sa rozhodli že pre všetkých je to tak lepšie lebo nie sme zvyknutý na taku večeru , tak vela večer zjest
takže dospelaci kapustnicu bez mäsa ale s klobasou tz, kysucku, jarný zemiakovy šalat bez majonezy a vypražanu rybu aku zoženieme bud losos, zubač alebo tresku
a darčeky su tiež na na obed lebo večer chcu svokrovci aby sme k nim prišli, takže sa vyhraju a potom večer do pohody idu a nemusíme ich odtrhat od novych hračiek

bambulka712
3. nov 2019

My máme oblátku s medom, potom polievka z jušky (pre manžela robím aj kapustnicu, no my máme bezmäsitý deň, takže ju jeme až na druhý deň). Nasledujú bobaľky s tvarohom alebo makom, no a potom vyprážana rybka so šalátom.

stankadu
3. nov 2019

šošovicová polievka s hríbamy, majonézový šalát a rezne. Kedže deti nechcú šalát tak ešte robím trochu zemiakovej kaše a my si s mužom urobíme rybu, najnovšie lososa (neznášame kosti v rybe). Svorkra (iba pár km od nás) má na štedrý deň kapustnicu, opekance s makom, rybu a majonézový šalát.

modrykoniicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viellik
3. nov 2019

Hrachová polievka, hríbová krémová. A druhé filé a zemiakový šalát. A pupačky 🙂

modrykoniicek
3. nov 2019

1.) Oblátky s medom a cesnakom.Rozkrojené jabĺčko tak aby v časti kde sú jadierka bola hviezdička (aby sme boli všetci zdraví) 🙂

2.) Kapustnicu (s klobásou a šampiňònmi a s údeným mäsom)

*chlebíkom 🙂

Mamina prebrala od svokry zajedať kapustnicu s makovníkom. Babka je rodená češka.
Taktiež ju jedávam s makovníkom.

3.) Zemiakový šalát (soľ, zemiaky, majonéza,horčica mix zeleniny-hrášok,mrkva na drobno, kyslé uhorky na drobno,cibuľa, uvarené vajíčka)

Kurací alebo bravčový rezeň so šalátom. 🙂

hrajka
autor
3. nov 2019

@modrykoniicek mnammmm

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
3. nov 2019

@hrajka kapustnicu s klobásou, hríbami a sušenými slivkami, cestovina- papcum (niečo ako mrvenička) Rybu a zemiaky, pričom formu oboch obmieňame. Raz je to kapor, pstruh, niekedy aj žralok 😉, zeleninové medajlónky... Ako dezert sú bobaľky (opekance, pupáky) s makom, medom, maslom 😊

sisaka
3. nov 2019

Oplátky s medom, opekance s makom, kapustnica, kapor so šalátom - menu nemeníme, keďže cez rok zemiakovy šalát nezvyknem robiť a kapra tiež nie, jeme iné ryby, nie je to pre nás bežne jedlo, takze sa nám to vyslovene spája s Vianocami

@tenerifka Vy nemáte radi seafood? u nás všetci milujeme - krevety, chobotnice, mušle... ustrice naj, keď sme niekde pri mori by sme jedli aj každý deň

miadi
3. nov 2019

Seafood salat ..antipasto ( syry articoky olivy zavarany baklazan uhorky salami sunky) pomazanku z kozieho syru cesnak a sun dried tomatoes. Vtedy som uz plna .. Spaghetti vino 🍝 moriak s plnkou a salat listovy octovy .. ovocie ananas jahody atd. Potom este tiramisu a kava .. co uz taliansko kanadska familia.( doma som jedavala rybacie prsty a zemiakovy šalat lebo kapra nelubim. Maminka robi polievku z hlav a potom klasicke vyprazane podkovicky oplatky s medom atd. A vianocnu bombu-super dezert )

monkka21
3. nov 2019

oblátka s medom cesnakom,jablko,šošovicová polievka,zemiakovy šalát,rybie filé.

janci05
3. nov 2019

Klasika. Kapustnica s hríbmi a od svokry som naučená s rezancami od rodičov so zemiakmi. Šalát zemiakový, rybka, oblátky s medom. U našich boli aj opekance.

miadi
3. nov 2019

ked je vianocna vecera u nas -striedame to.. Tak ja namiesto antipasto robim avocadove jednohubky s krevetami a namiesto spaghetti polievku butternut squash.. a namiesto tiramisu mix zakuskov z talianskej pekarne . A svokra je trochu smutna lebo podla nej spaghetti su slavnostne jedlo 😊a mali by byt aspon 300x v roku na stole 😀 ja by som ich aj urobila ale mm nechce lebo s morkou uz je toho moc. Jo a este ten zemiakovy mayo šalat frci aj u nas.

tenerifka
3. nov 2019

@sisaka neznasam, ani ja ani deti, manzel ano, ale on je Spaniel a jedol to odmalicka

aniele
3. nov 2019

@vroni Neúdené rebierka (soľ, rasca), keď nie sú, aj lopatka na kocky môže byť, udusené s klobásou (na kolieska). A križľak je ako beľuš, kysnutý slaný koláč zo štyroch prameňov, ktorý sa do toho namáča. Moja mama je z Podkarpatskej a nemala rada ryby, tak to u nás zaviedla. Ja v mojej rodine a najnovšie aj naša najmladšia v UK 😁.

deti95060810
3. nov 2019

asi ako každý...oblátky s medom, lokče s makom, kapustnica s hubami, ryby, zem. šalát, zákusky....

som_ponorka
3. nov 2019

Oplátku s medom. Hrachovu polievku so slivkami. Vyprážanu rybu (treska alebo kapor) a zemiakový šalát. A tiež prekrajujeme jabĺčko.

sspeed_cs
3. nov 2019

dost zalezi na ranajkach... na obedoveceru mame: hocico od ničoho (ked nie je nikto hladny) cez chleba s maslom až po halušky alebo pecene jahnacie rebra... proste podla nalady na co mame chut :D

drozdajkahra
3. nov 2019

My takto 🙂
Chlieb+oblátky, med a cesnak
Pirohy tatarčané plnené kapustou kyslou
Kapusta s hribikmi ale všetko to je pomleté taka hustá polievka, príloha zemiaky
Koločena fazuľa (rozmixovana) kto chce príloha zemiaky
Ryba + šalát zemiakový
Holubky bez mäsa
Čiže riadny náklad na večer 😂

ketty251
3. nov 2019

Oblátky s medom. Kapustnicu hubami, pečeného a vyprážaného kapra, zemiakový šalát, starší syn ma zemiakovú kašu. Deťom spravím aj rybie filé na masle.

vroni
3. nov 2019

@aniele, wow, to som ešte nepočula. Ale znie to brutálne dobre 😎

evkamotka
3. nov 2019

Vies co, tento rok dufam ze to hlavne nebude nemocnicna strava lebo mam zaciatkom januara termin porodu...... :D