Čo variť?

23. mar 2024

Ženy prosím kde hľadáte inspiracie co variť, doma mam ročné dieťa, pomaly sa snažím aby sme mali spoločnú stravu. Ale nejako si to neviem zorganizovat lebo nie je moc dobrý jedak takze veľa veci nechce, vela jedla treba rozmixovat lebo odmieta kúsky takže nie každé jedlo je vhodné a ideme pomalými krokmi. Zároveň mám pocit ze naša "dospelácka" strava nie je až tak super zdrava a vhodná pre dieta.
Chcela by som to zmeniť len stále nonstop každý deň riešim že ČO 🤦🤦🤦
Ja mám rada takú klasiku rôzne mäsa na šťave, jednoduché prílohy, nie žiadne kokosove mlieka, tofu, cviklove muffiny, palacinky z fazule 🙈 mám pocit že každý recept ktorý nájdem je v niečom taký "špeciálny" 😬

lucia13022023
23. mar 2024

My sme mali toto tento týždeň, malý ma 13m a papa to co my ale v baby verzii, keď ale mixujes tak asi ti toto moc nepomôže :/ ale možno inšpirácia pre vás. Podľa mňa nič speci, rýchle jedla do 30 minút 🙂

ckocka
23. mar 2024

Tak tú vašu dospelácku stravu ozdrav jednoducho a klasickými surovinami. Menej tučné maso, ryby, pridaj ku všetkému zeleninu - veď nevadí že v recepte nie je. Keď varíš zemiaky kombinuje ich s dyňou, do cestovín a ryže pridaj hrášok, špenát, fazulky, mrkvu, alebo do šťavy pod maso. Cvikla a fazula nie sú žiadne exotické suroviny, nemusíš z nich zrovna piecť muffiny a robiť palacinky. Čím viac pestrosti dieťaťu ponúkneš, tým väčšia je pravdepodobnosť že sa na niečo chytí. Každý recept, či už klasický alebo špeciálny vymyslel človek rovnaký ako si ty, nespadli len tak z neba v kuchárskej knihe. Kludne si vymysli alebo prisposob recepty tak, aby vyhovovali tebe.