Čo varíte a ako to zvládate?

23. júl 2022

Zeny prosim poradte co varit.
Mna to uz ubija varit 2x denne,vkuse sa motam okolo hrncov,potom je kopec riadu,domacnost uz ma to nebavi...
Ako to zvladate ?

jaskolka
23. júl 2022

Prečo varis 2x denne?😵 Veď navar na 2 dní a na večeru hádam nemusí byť zase teplé jedlo, veď bohato stačí studená kuchyňa typu "otvorím chladničku a obslúžim sa"

autor
23. júl 2022

@jaskolka pre mojho manzela nie..akurat vcera som navarila trosku viacej tak to jedol par krat po sebe....

jaskolka
23. júl 2022

Nerozumiem, čo pre manžela nie? On chce mať 2x denne teplé jedlo?A každý deň iné? Co je v Inter hoteli? Veď večer si natrie chlieb s paštétou, maslom, syrom, dá si párky, rožok s nátierkou... Ci?

hermiona12
23. júl 2022

U nás to funguje tak že cez týždeň varím ja , tiež čerstvé každý deň, jedine polievka môže byť na dva dni, ale cez víkend vždy vari manžel, je to taka naša malá tradícia. Skúste aj vy nájsť takýto kompromis , nech niekedy navarí aj tvoj manžel a ty si oddýchneš od rutiny.

jaskolka
23. júl 2022

Konkrétne u nás muž nevari, jednoducho to nevie (výnimka také jednoduché jedla praženica, omeleta) ale zase nemá problém zjesť aj dva dni to isté. Bežne segedin, guláš s knedlikom, rizoto, zemiaky s omáčkou a podobne, to robím na 2 dní Polievky varím skutočne málokedy, nie sme polievkové typy, nechutí nám to. A večera je vždy suchá, každý si berie to, čo chce,samoobsluha
Nedeľa už to je rituál, že ideme na obed von do restiky

petamich
23. júl 2022

jednoducho, nevarim tak 🤷‍♀️ ledva varim jedno jedlo a nieto este dve, pol dna pri hrncoch odmietam stravit a este s malym dietatom za zadkom, ked chce manzel teplu veceru musi si ju spravit sam a v tom pripade su to parky, chlieb vo vajci a pod. a na obed varim, pokojne na 2-3 dni bezne, cez vikend vacsinou jeme vonku a na riady mame umyvacku a jej nakladanie/vykladanie je manzelova praca v domacnosti

horalka1986
23. júl 2022

@petamich u nas detto. Muz ma rad tetris, takze nakladanie vecer a vykladanie rano je len na nom.

Inak, ja varim na 2-3 dni. Deti mam 3, takze vacsinou na tie dva dni. Ked je muz doma, tak si raz do tyzdna doprajeme vecer nieco špeci. Palacinky, langose, pizza stangle atd. Vari aj muz. Ked nie sme doma a muz nema do prace obed, otvori ladnicku a spravi si obed sam.
Varit 2x denne? Akoze ani omylom.😂

petamich
23. júl 2022

@horalka1986 moj manzel ma pocit, ze jedine on vie nalozit tu umyvacku efektivne, tak ja ho nebudem presviedcat o opaku 😂 nech len naklada

sissy27
23. júl 2022

Variť 2x denne? 😂😂😂 takú bankovku ešte nevytlačili aby som toto robila 😂
Jedine ak by sa jednalo o malé dieťa s nejakým vážnym zdravotným problémom, to samozrejme. Ale dospelému zdravému chlapovi?? Max 3x do týždňa, keď mu je málo nech varí a upratuje aj on. Alebo nech si zaplatí gazdinku.

sisaka
23. júl 2022

Časy, keď ženy museli robiť to, čo im manžel nakazal sú preč. Nemá to žiadnu oporu v zákone. Ste si rovnocenní a ty nie si povinná skákať, ako on piska. Miláčik, nestíham variť 2x denne, od dnes varím len raz denne (alebo raz za dva dni…), ak chceš uvar si niečo sám. Koniec, bodka, ďalej neriešim

savanna
23. júl 2022

Keby som mala manzela, ktory vyzaduje 2x denne teplu stravu, tak si vari sam 😀. Mala som taku kamosku, ktorej muz to vyzadoval, popri tom sam doma ani nepohol prstom, ani len umyvacku nevylozil. Robila mu jednoducho sluzku. To by som ja nerobila.

elizabet173
23. júl 2022

ak chce manžel dva krát denne teplé jedlo, nech sa páči, môže sa k sporáku postaviť on, kľudne aj tri krát denne. Ani by ma nenapadlo v týchto horúčavách variť dva krát denne. Ty si čo nesvojprávna? Alebo si ťa najal ako kuchárku? Ja skutočne neverím, že tieto témy, ktoré tu pribúdajú v posledných týždňoch sú skutočné. Sme v 21, storočí, ani pred tridsiatimi rokmi ma nenapadlo, že by som mala variť dva krát denne teplé jedlo len preto, lebo si to želá manžel

bessie12
23. júl 2022

Vacsinou sa snazim navarit na 2 dni. Dnes sme jedli obed zo vcera a na zajtra uz mam navarene. Ale varit 2x denne ? To v ziadnom pripade. Ked chce 2x denne teple jedno, tak prosim. Ma zdrave ruky a nohy, tak nic mu nebrani v tom, aby si navaril hoc aj 100x za den teple jedlo.

babababka
23. júl 2022

Ja varím každý deň-hlavné jedlo.Okrem pondelka vtedy dojedáme.Ak sú u nás aj vnučky tak je aj polievka.Jedine ak je na obed niečo z kyslej kapusty,tak jeme to 2 dni +večera.Najlepšia je viackrát zohriatá.Práve varím na nedeľu slepačiu polievku a plnenú papriku,zajtra dorobím ešte pyré.Dnes mal manžel pizzu,ja suchý chlieb-ale až 2 krajce hrubé,také to bolo dobré...Zajtra spravíme s vnučkami jedálny lístok na budúci týždeň.2x denne som nevarila,aj keď som bola mladšia.

20erika07
23. júl 2022

2x denne by som nevarila ani keby to bol prezident. Navarim na 2dni, az sa zje tak navarim normalne 1x za den obed, ranajky a vecere nech si manzel riesi ako chce ,nakupene v chladničke je, ma si z coho vybrat. Ja nie som otrok, chodim do prace na 12h, denne nočné, no taku este nehrali aby som takto skakala ako ty

horalka1986
23. júl 2022

@petamich uplne ako u nas a ja mu este pritakavam.😂😂😂

kkovacovak
23. júl 2022

2x denne určite nevaríme. Varíme na dva dni a hlavne v takomto hnusom teple. Nevadí nám teraz ani studený obed

snezienkaaa82
23. júl 2022

Ja tiež varím 2x denne, manžel pracuje náročnE fyzicky, takže jest musí, proste vyhladne. Ba restiky nemáme.

slniecko66
23. júl 2022

2x denne varis obed? Ci ako si to myslela?

autor
23. júl 2022

@slniecko66 obed aj veceru varim...no nebavi ma to stale kazdy den to iste...mam kopu riadov z toho,v tomto teple len tak tecie zo mna, ale on nosi domov peniaze a ja som zena v domacnosti...a vlastne aj ked som pracovala som vsetko doma robila ja, az na to varenie 2x denne

autor
23. júl 2022

A este zakazdym vymyslat recepty

autor
23. júl 2022

@snezienkaaa82 a ty pracujes?

autor
23. júl 2022

Diskusiu som zalozila len tak zo zvedavosti,ako to maju ine domacnosti, ja som si sama vybrala zit zivot domacej gazdiny takze je to moja povinnost splnit vsetko muzovi....

mamelka
23. júl 2022

Varim polievku a druhe. Ráno pecivo/vločky, desiata v skole, obed okolo 13:30-14tej (polievka a potom druhe napr cestoviny, mäso s omáčkou, čo ma napadne) keď su hladní tak si dačo vyberú z toho co je uvarené alebo pečivo.

slniecko66
23. júl 2022

Ja by som na tvojom mieste navarila plny hrniec.. nech je aspon na 2 dni.
Na veceru nech si da napriklad chlieb a pod. Nezvladla by som toto asi. Ved niesi otrok domacnosti. A este k tomu ked ta to nebavi...
My sa vzdy dohodneme predtym co bude na obed. Nevymyslam len ja recepty.

mamelka
23. júl 2022

Divne. Na jednej strane píšeš, že si si vybrala tento život ale v popise píšeš,že ťa to nebaví.

autor
23. júl 2022

@slniecko66 mne mazel povie ze ja varim nech vymyslam, pripadne vzdy povie jednoo jedlo co vie ze neznasam a ani nespravim nech uvarim to,akoze zo srandy...

slniecko66
23. júl 2022

Tak ked si si to sama vybrala... tak uz mu asi musis varit tolko jedla lebo to od teba caka. Akoze je to tvoje zamestnanie..

elizabet173
23. júl 2022

@snezienkaaa82 chlap, ktory robi fyzicky nemoze jest dva krat denne to iste? Alebo jest dnes na obed to, co bolo vcera na veceru? To mi je novinka. Inac aj cez vikendy tazko fyzicky maka? Ak nie, mohol by mu vecer stacit aj chlieb s natierkou , alebo so sunkou a syrom a zelenina. Ci je jedlo studene alebo teple, nie je podstatne, dolezite je jeho zlozenie. Rozmyslam, ako stihaju zeny popri detoch, domacnosti a vareni dva krat denne mat cas aj na seba a svoje zaluby. Ale ako si kto rozmazna, tak ma.

petamich
23. júl 2022

nechapem, dobrovolne si si to vybrala, pises, ze je to tvoja povinnost 🤷‍♀️ tak potom by to asi malo byt v poriadku, ak si si to vybrala nie?