Čo varíte po práci?

7. nov 2023

Zaujíma ma čo vy varíte po práci?
Ja mám prácu od 8 do 16 na jednu smenu, ráno utekám do škôlky a školy, po práci to isté. Doma učiť sa s deťmi a popritom variť plus ako tak upratať domácnosť.
Už mi dochádzajú nápady čo variť. V práci nemáme obedy ani ja ani manžel, takže chodíme domov hladný.
Dnes som robila narýchlo len vajcove chleby a bola som v obchode na nákup. Manžel chcel nech kúpim hotové jedlo že je ešte hladný tak som mu kúpila. A nechytilo mu to vyhodil to do koša že to smrdí a pohádal sa so mnou že čo som to za ženu že pri mne umiera hladom.
Dnes sme práveže nič nemali doma zásoby sme minuli preto som robila len vajcove chleby a utekala na nákup. Len už sa mi teraz nechce variť som utahana z roboty.
Poraďte čo varivate vy doma hlavne niečo rýchle a aby sme sa z toho všetci najedli.
Ďakujem

viestta
7. nov 2023

@kiwi3 aj ja som cakala, ze sa dozviem nejake nove napady a ani som do konca uvod nevladala precitat. Panko s tulenou chorobou vyvola hadku, ze mu zena nenavarila, lebo bola v robote a na nakupe. Neviem ci po tomto by som este mala nejaku pouzitelnu panvicu na tie vajcove chleby...

katka708
7. nov 2023

Môj muž keď chce aby sme kúpili hotové jedlo tak ho bud musí aj zjesť alebo je to jeho problém. Dopredu ho cez deň informujem ze dnes na večeru nestíham variť a ci chce teda Čínu alebo pizzu objednať.
Ak by pindal ze mu Čína nechuti tak jeho smola mal si vybrať niečo iné.....

Co sa tyka varenia tak my tiež nemáme v práci obedy. 1-2x do týždňa sa muž naje u rodičov keď tam vyzdvihne syna po skole inak jeme doma.

Snažím sa navariť polievku vždy na 2 dni. Také rýchle sú : cesnacka (číra), krémová cesnacka s krutonmi, zeleninová s červenou šošovicou, falosna drzkova s hlivou, paradajková, v najhoršom mam kupenu sackovu Francúzsku.

Druhé mávame: mäso na stave s ryžou, syr s hranolkami, cestoviny s lososom a smotanovou omáčkou, cestoviny s kuracím mäsom a syrovou omáčkou, zapekacky, pizzu, tortutilu plnenu mäsom a zeleninou,....gnochi s hribovou omáčkou zapečené,...

Mäso varim v tlakovom hrnci. Aj hovadzie je do 40min mäkké. To je vždy na 2 dni.

tomika
7. nov 2023

Musíš naplánoval dopredu co budeš variť., a nakúpiť deň pred varením. A dáš pánkovi nakúpiť, nech ťahá on nákup domov.

zmrzlinka2021
7. nov 2023

Cez týždeň nevaríme, varené máme v práci a škole.

kristinapetronela
7. nov 2023

Úplne pohode uvarím jedlo .... Načo kupovať

rakywanda
7. nov 2023

Nebudem reagovať na to "okolo", ale k veci, na čo sa autorka pýtala. V nedeľu večer som napríklad namarinovala kuracie mäso - kyslá smotana, cesnak, dijonska horčica, vajíčko. V pondelok len obalila v strúhanke, vymažila, ryža, uhorka. Dnes som zapiekla cestoviny - nahádzala do pekáča, piekla rúra, robila som zatiaľ inú prácu. Zajtra bude asi filé na prírodno a zemiakové pyré. Štvrtok jaternice? Piatok mäso, omáčka z DM, ryža. Pre mňa je super rýchle mäso v marináde, pichnem do teplovzdušnej rúry a neriešim.
Nerozmýšľala si nad pomalým hrncom?

bucko555
7. nov 2023

Chodíte domov cca rovnako a tu varíš aj sa učis s.detmi .....no pekne niečo s toho orenechaj jemu .....prečo tu máš stíhať a robiť všetko a on nič

lucik194
7. nov 2023

muza treba naucit variť

to ze tu niektore píšete,ze mate suché večeru tak majte, ale ak mate teens deti tak by zjedli suchu veceru kazda za 10 eur a stale by boli hladne, plus po tréningu teens deti zjedia co vidia..... a suchy rozok nepovazujem za veceru. mavame tak realne 5x varenu veceru a 2 x suchu

autorka - dnes k veceri wraps s kuracim masom na cinskej sladko omacke, vcera privarok z ruzickoveho kelu s parkom, predvcerom cestovinovy salat so zeleninou a tuniakom (na studeno), predtym vecera, zostalo nejake maso z kacice, urobila som z toho rizoto

vsetko 30-40 min varenie

angelous1991
7. nov 2023

V nedeľu som robila mexický guláš s ryžou jedli sme to ešte včera . Omáčky bolo dost ryžu som ešte zvrtla vzala som si na obed aj dnes . Manžel ešte dojedol dnes podvečer a teraz som dala roládu s mletého masa do rúry plnenu vajíčkom a klobaskou a varené zemiaky bude zas na 2 dni . Robievam polievky . Veľa využívam tlakový hrniec to je navarené do hodiny v ňom všetko . Morčacie mäso s cestovinou a zeleninou alebo zemiakmi . Perkelt na smotane s kolieskami . Omáčka s bravčového pliecka na rasci a parky a zelenina . Rizoto . No čokoľvek . Tiež nevarim dlhšie ako 1,5 hod . Máme mycku po varení tam všetko hodím a je to . Mám to rozbehnuté tak že to čo varím večer je na druhý deň aj na obed do práce . Polievky - rajčinová . Zemiaková kyslá . Strukovinova , kapustnica . Potom segedín, sviečkovú - knedlu mám zvyčajne v mrazaku čo si objednávam v reštaurácii u nás . Domácu robím zvyčajne cez víkendyy. alebo uvarim cestovinu orestujem na cibulke a cesnaku tuniaka z konzervy a zalejem kečupom a zmiesam .. dobrota … pracujem od 7:30-8:00 do 17:00 zvyčajne a domov prídem cca 17:30
Mám jedno dieťa pravda je že už ma 13 učí sa sám .
Pridaj sa do skupiny dnes na obed nájdeš tam veľa tipov 😜 baby rady poradia aj recepty

mooonika1975
7. nov 2023

Musiš si navariť po tom, ako sa doučite, ako nakrmiš deti. Potom si večer navariš na dva dni, určtie musite mať obidvaja obed, aby ste vladali.

luccija
7. nov 2023

By som mu povedala, keď toľko robí nech objedná donášku.Tiez ma už varenie nebaví ja a dcéra sa stravujeme doma, muž v práci, ale varím 18 r skoro denne, alebo obden.A striedam rôzne mäso najradšej na stave, rybu, zapeceny karfiol, rizoto, špagety s tuniakom, väčšie veci guláš, pečené mäso, kura cez víkend.Len ja som fajnova, keď idem do kancelárie a nosím obed zo sebou mne nechutí jedlo z druhého dňa okrem toho mäsa na stave.Je logické, keď prídeš o 16:30 domov, že nebudeš variť hovädzie.Určite si kúp tlakový hrniec všetko budeš mať rýchlo.Co jedia jeho kolegovia?
Tak ma príplatok k mzde na stravu nech sa chodí najesť za pár rokov budete mať vredy a zdr.problemy.

elmivelmi
7. nov 2023

Cestoviny surove,hranolky s kecupom,vyvar,palacinky,pizzu,:_rizoto je rychleKuskus je rychly kntomu maso na stave,alebo cigansku,to ai take rychle jedla,kuracie nohy zapecies raz dva,inak aj pirohy akopolotovar je dobre mat v mrazaku.z mlateho masa rychlo fasirku.
Rychle a huste polievky,brokolicova je rychla,na kysli s volskym okom alebo opecenou spekwckou,

autor
7. nov 2023

@maranco Firma nemá obedy, dávajú nám stravné lístky.

maranco
7. nov 2023

A nedá sa ísť nablízku niekde na obed? Nikto so zamestnancov tak nechodí?
Ak by nebola možnosť ísť von na teplý obed tak určite by mali kuchynku, chladničku a mikrovlnku.

freepalestine
7. nov 2023

Autorka, neporadim ti konkretne jedla, ale:
Navar si par zmrazitelnych jedal cez vikend a maj ich v mraznicke pripravene pre pripad nudze (ako si dnes mala). Ja mam takto polievku, resp. mlete maso.
Okrem toho mozes mat aj “polohotove” mrazene jedla z obchodu, ktore treba len dat do rury na ca 30min a su hotove. Napr. Lososa v listkovom ceste
Su aj ine mrazene polotovary, co su za 10min v mikrovlnke hotove.
Najlepsie je ale varit vopred, mat to bud v chladnicke alebo mraznicke a po praci len ohriat.
Citala som, ze si do prace beriete len rozok so salamou atd. lebo si kde nemas ohriat. Skus si robit wrapy/sendvice z tortily.. da sa ti do toho schovat viac zeleniny. Napr. Wrap potries humusom/dakou natierkou, do toho das daky hlavkovy salat a inu zeleninu a kuraciu sunku, tofu, tuniaka, atd. Olivy, kyslu uhorku pre chut atd.. mas zdrave, syte jedlo, kt. mas za 5min rano hotove.
Najvatsi problem je planovat co budes jest a co ti treba kupit.. ak to poriesis, a urobis si zasoby, vzdy bude co rychlo jest.

sante81
7. nov 2023

Mať také tela doma, tak ho kopem kade ľahšie 😉 ešteže som šťastne rozvedena a všetko stíham sama, pevné nervy

salamistka
7. nov 2023

Chodím domov o pol šiestej z práce, obedy nemáme, keď stíham tak uvarím rýchlu večeru, ak z nej zostane, tak si zoberiem na obed do práce...môj muž nezvykne variť, ale večer si dá aj suchú večeru, nie je vôvec náročný, vie, že mám po práci menej času..mäso robievam málokedy, robím väčšinou polievky, nátierky, cestoviny, z lístkového cesta napr.pizzové slimáky, niekedy si dáme zapekané toasty, občas len vlašský šalát.

saxana000
7. nov 2023

Normalne varim ked pridem.domov navarim na 2-3.dni a posledny den co dojedame varim zas cestoviny privarky rizoto perkelt cina halusky zemlovka sisky polievka s posuchmi alebo langose pecienky karfiol ryba dnes bola napriklad pizza..na.toto.je dobre planovat si varenie v sobotu spravim nakup a v nom mam suroviny na varenie na cely tyzden a potom.zase v nedelu klasika velky obed aj s polievkou v stredu a v piatok nieco jednoduchsie..ale vajcove chleby teda urcite nejeme.kym ja varim muz sa uci s malou..tiez som unavena a najradsej by som sa vykotila.na gauc ale jest predsa musime aj upratat treba aj do pracky hodit.pre.to.je dolezita delba prace.preco nenakupi manzel po ceste z prace kym ty ides pre dieta do skolky?a preco rovno nenavari ked je hladny?

autor
7. nov 2023

@maranco Neviem ako to majú ostatný v manželovej robote, no u nás robíme len 5ti a nemáme v práci kuchynu.

zafir01
7. nov 2023

Napríklad recepty do Max 20 minút ,niečo vhodné na večeru ,niečo na neskorý obed .....
Pilaf+ grilovaný haloumi syr
Pilaf + omáčka z lupanych paradajok a tofu ,alebo kuracimi rezancekmi ( proste čo mám v chladničke )
Cestoviny s paradajkovou omáčkou a kúskami syra parenica
Uvarená ryža+fazuľky z konzervy + zelenina a navrch syr
Zemiaková rýchla 10 minútová polievka na kyslo s varenými vajíčkom
Prívarok z červenej šošovice
Cuketovy prívarok
Wrap naplnený čímkoľvek ,čo mám doma
Kúsok ryby na masle s uvarenými zemiakmi
Pečená zelenina v rúre plus tuniak z konzervy
Údený losos s celozrnnou hriankou a zelenina
Rôzne krémové zeleninové polievky
...

autor
7. nov 2023

Napíšem takto všetkým, manžel nevie variť ani sa nesnaží naučiť sa. Máme to doma tak že ja rýchlo navarim niečo zatiaľ on zabaví deti. Potom ja sa učím so staršou on si pozerá rozprávky s menším. Večer sme s deťmi spolu trávime čas.
Zaujíma ma čo viaceré spomínate tlakový hrniec to vážne ušetrí kopa času a rýchlo sa v ňom navarí obed? Ako to funguje?

zafir01
7. nov 2023

Vyššie som ti napísala malú časť jedál ,ktoré varím ja ,a trvajú Max 20 min ..zje mi to aj muž aj 12 aj 6 aj 1,5 ročné deti .
A áno , dáš mäso do tlakového hrnca ,xakejes vodou ,ochutis ,nastavis budík na 15 min .a vypnes .a mäso uvarené ( ako ktoré )

tenerifka
7. nov 2023

@zafir01 ale ty necitas, co pise autorka…. Jej manzel rad makkucke masko na veceru, inak je na ñu zly

zafir01
7. nov 2023

@tenerifka 😂 ... Veru nečítam . Reagovala som na rýchle varenie po práci ..
Tak teda už jedine mu skúsiť jednotlivé jedla predžuť ,aby sa pánko neunúval pri žuvaní 🤔

ivik4
7. nov 2023

Viem ze mimo temu ale skuste si s muzom ked varis, vymenit ucenie s hranim . Nech sa pouci s dietatom on. Lebo vsak na Tebe su len povinnosti

kukuk29
7. nov 2023

Aky zlaty, ze zabavi deti 🤣 a co keby sa zatial s tou starsou naucil ? Tak ty vsetko a on je animator u vas. Prva uloha - zabavit deti a potom pozerat rozpravku 👏👏👏spravodlivo to zato mate podelene 😉💃🥳 no neni chlapec sprosty - dobre to ma vymyslene

ejbyk
7. nov 2023

Ja mimo všetkého čo sa tu popísalo dúfam že sa dočkáme dňa kedy nám budú stačiť "suché večere" lebo veď varené máme v škole/robote...u nás since fiction....Dcéra príde o druhej zo školy domov a už je hladná a to ma 11 r, obed zje, nepreberá, nie je obézna....
A tiež toho že raz navarím toľko, že to vydrží 2,3,4 dni (veď pohoda), a že nám to na ten 3,4 deň ešte bude chutiť (čo pochybujem)

simca06022011
7. nov 2023

pana manzela, by som upozornila ze je dosply muz. Ak vecer nevie prilozit ruku k dielu, nevie cestou z prace nakupit, tak nech sa pekne krasne naje aj v praci. Neverim, ze dospeli ludia jedia chlieb, kazdy jeden kolega si nosi varene jedlo, ja som si objednala alebo chodila do restiky, ked som nemala z domu.
A ako varime, no dnes je utorok, vcera sa jedlo jedlo zo soboty, dnes z nedele. Pritom som dala zapiect karfiol a urobila maso na stave, priloha sa urobila popri ako nic, to mame na dalsie dva dni. POlievka je z nedele este na zajtra, nakup mi donieslo tesco az pred dvere.
Podla mna ked si da chlap doniest hotove jedlo, tak sa moze rovno aj najest v praci.. chleba vo vajci je uplne normalna vecera, ci ranajky, problem je ze vam chyba obed tak sa potrebuje (on teda urcite) dotlacit. CIze ak nezacne varit, co asi nezacne, zacni varit viac, jedlo mu hod do obedara a nech sa naje v praci. A potom mu bude stacit aj sucha vecera mozno...
a tize som toho nazoru ze ked nevari, nech sa aspon nauci s dietatom... alebo nieco urobi riadne.
A inak ja osobne tlakovy hrniec neznasam, dostala som, ked som sa nastahovala do domu, ale nezvykla som si nan :DD

autor
7. nov 2023

@kukuk29 Staršia je prváčka treba mať trpezlivosť na to učiť sa s ňou. Preto sa učím s ňou ja vysvetľujem pomôžem jej keď treba a tak.

enoula
7. nov 2023

Mozno by som cez vikend navarila viac a cosi z toho zamrazila.. cez týždeň, len vytiahnete.. alebo napacovala v nedelu do chladničky a to tiez vydrzi pár dni