Dobrá plnka do torty

adka7755
20. jún 2011

baby poraďte mi niekto dobrú tortu pre nášho ocka 🙂 nie veľmi náročnú,lebo pri malom toho veľa nestíham. a nechcem kupovanú..dík.

pattinka
24. júl 2020

@rainee áno, oblatka ti namokne hneď, najlepšie je dať na tortu plat marcipánu a na to položiť oblatku, alebo oblaku rovno na cesto, žiaden med, a pod to horné cesto dat viac plnky aby nasuaklo zo spodu, aby to nebolo suché. Lebo inak je to veľmi zle, keď nám namokne, tak je celý obrázok v háji. Crem Ole je super a kompotom vyslahat - recept: na 1 Crem Ole ide 1 konzerva napr. mandarinkivého kompótu (celý) a 200 ml šľahačkovej smotany.

rainee
24. júl 2020

@pattinka aha dik a co ešte viem dat miesto marcipánu pod oblatku, ten už narýchlo nezoženiem keďže tortu robím zajtra ráno. Cukrárka mi poradila potrieť zospodu medom. 🙄Plnka bude pribinaková vid recept:

Smotany na šľahanie vymiešame do tuha. V miske vymiešame tvarohy s práškovým a vanilkovým cukrom, pridáme pudingové prášky, dobre premiešame a nakoniec pridáme vyšľahanú tuhú šľahačku. Všetko spolu dobre premiešame.

Tie creme Ole teda len nasypať do toho a nevarit na puding ak som dobre pochopila. 🤦‍♀️ A dik za tip na krém.

pattinka
24. júl 2020

@rainee áno, len nasypať, tie sa nevaria. A oblatku daj pekne na horné cesto. Ak by sa ti to nepáčilo tak tam daj ten med, ale iba trosku po okrajoch a do stratena smerom k stredu.

pattinka
26. júl 2020

@rainee ahoj, ako sa podarila torta?

adinka89
16. jún 2021