Dobrý recept na kurací stroganov

lenkakravcova
8. sep 2022

Ahojte, nemá niekto presný recept na kurací stroganov, aký robia v Sedliackom dvore? Dosiaľ som skúšala viacero receptov, no nie je to ono. Ak niektorá poznáte recept naň, budem vám vďačná. 🙂

simonah73
8. sep 2022

ja mam tento od kamaratky:

• prsia kuracie
• cibuľa nadrobno nakrájaná
• cca 6 ks strednej veľkosti uhorky kyslé zavárané
• 3 PL horčica plnotučná
• 5 PL kečup
• 1 - 2 PL omáčka worcesterská
• soľ
• korenie čierne mleté
• sladká smotana na šľahanie
• olej

Postup receptu
Na hlbšej panvici si na oleji opražíme cibuľu do sklovita. Pridáme kuracie mäso a dusíme takmer do mäkka, v prípade potreby podlejeme troškou vody. Potom pridáme horčicu, kečup, nakrájané uhorky a dusíme do mäkka. Nakoniec zalejeme smotanou a necháme prevrieť. Dochutíme soľou, korením a worchestrom. Podávame so zemiakmi na akýkoľvek spôsob alebo s ryžou.

simonah73
8. sep 2022

a az teraz som si precitala Tvoj prispevok, takze ak si skusala uz aj tento co mam ja, tak to kludne vymaz 🙂

petulkahu
8. sep 2022

@simonah73 aj ja mam ten recept a je super 👌 akurat ja davam minimum uhoriek ( max 1- 2)

simonah73
8. sep 2022

@petulkahu ja tam tiez davam menej uhoriek, lebo obvykle ich krajaju dcery a nechce sa im az tolko krajat tak povedia ze napr 2 - 3 stacia 😀 a teda obvykle mam doma kuninsku 40% slahacku tak ja pouzivam tu.

doriiis
8. sep 2022

A ja sa pripnem.Dakujem

bessie12
8. sep 2022

kuracie alebo ine maso
cibula
Kecup
plnotucna horcica
sojova omacka
trocha oleja
zavarane uhorky
sol a peper podla chuti

Maso nakrajame na pasiky, uhorky a cibulu nadrobno. Do toho pridame kecup, horcicu, a sojovou s olejom. Nechame marinovat aspon 1 hodinu.
Varime az kym sa voda neodpari a neostane len olej a chvilu oprazime. Podlejeme trochou teplej vody a povarime. Podla potreby dochutime. Podavame s hranolkami.

Tento recept je rodinny. Dala mi ho moja mama 🙂

moonlight1210
8. sep 2022

@lenkakravcova nikdy som to nerobila, ale moja skusenist hovori, ze staci jedna ingrediencia s nie dobrou chutou a vysledok sa nepodari.
mozno aj chut zavaranych uhoriek ovplyvni celkovu chut vysledku (lebo zalezi ako boli zavarane). Preto sa ti to stale nezda ono.

simonah73
8. sep 2022

ja pouzivam znojemske uhorky.

lenkakravcova
autor
8. sep 2022

@simonah73 cibuľa a uhorky sa ti rozvaria? 🙂
Ja mam iné, je tam menej uhoriek a vždy mi tam plávajú kúsky aj uhorky aj cibule. V tom z Sedliacke ho dvoru nie sú. Tak neviem ci ich nejako sitkujú alebo co. 🙂
A zatiaľ som mala všetky recepty s kyslou smotanou, tak aj to je iné.
Skúsim to urobiť podľa tvojho receptu cez víkend.

lenkakravcova
autor
8. sep 2022

@simonah73 ešte pozerám teraz, že v mojich receptoch je v o väčšine aj múka na zahustenie, čo je asi tiež rozdiel.potom v chuti.
@bessie12 vy nedávajte smotanu alebo mlieko vôbec? 🙂

bessie12
8. sep 2022

@lenkakravcova nie, ziadna smotana a ani mlieko 🙂

lucyl13
8. sep 2022

U nás je naj tento … cibuľu nakrajam na väčšie časti, orestujem na oleji, pridám na malé kúsky nakrájané kuracie prsia, keď “zájdu”, pridám biele korenie, od oka kečup, horčicu, sójovú omáčku a worchester, zalejem salkou karpatského bujonu, varím asi 20 min, trosku ku koncu zahustim. K tomu sa podáva ryža + hranolky + na tanier kopcek kyslej smotany. Mávame ho často len s ryžou, ale tá kombi s hranolkami aj kyslou smotanou je naj 😊

hariet
9. sep 2022

ja mam overeny tento recept, okrem tu spominanych ingrediencii tak ide este worcester
https://dobruchut.aktuality.sk/recept/41807/hov...
Je to sice na hovadzi stroganov, ale velmi dobry

simonah73
9. sep 2022

@lenkakravcova ano, v povodnom recepte bola aj muka, ale kamaratka ju nedava, tak ani ja nedavam a vyhodila som si to aj z toho receptu. Ono trochu to zahusti aj ta viacpercentna smotana na slahanie.

simonah73
9. sep 2022

@hariet worchester je aj v mojom recepte.

bessie12
9. sep 2022

@simonah73 my davame sojovku namiesto worchester omacky

simonah73
9. sep 2022

@lenkakravcova myslim, ze tam plavaju kusky cibule ale tak nakrajaj co najjemnejsie a ked to mas s ryzou tak sa to tam strati. Tak daj potom vediet ako chutilo 😉

hariet
9. sep 2022

@simonah73 aha v tvojom nie je sojovka. Ja davam aj sojovku aj worchester 🙂

lenkakravcova
autor
9. sep 2022

@simonah73 Tak už som dnes robila ten tvoj 🙂 uhoriek som dala len 3ks a aj menej horčice a kečupu, lebo som dala asi aj menej mäsa (možno 0,5kg), a chutilo to dosť dobre 🙂 Oveľa lepšie než tie recepty čo som mala predtým, takže ďakujem 🙂

doriiis
9. sep 2022

Aj ja som ho spravila podla toho prveho receptu....uhorky som dala hned na zaciatku ale ked dobublalo so smotanou tak som ich vybrala...lebo by to deti nezjedli.Skvely recept

sisaka
9. sep 2022

Toto je nejaká veľmi Slovenská verzia stroganova… Kura, Horčica, kečup?! A kyslé uhorky? A čo to má akože spoločné so stroganov? Či len ten Worcestershire sauce?

doriiis
9. sep 2022

@sisaka ..tak daj ty recept

simonah73
9. sep 2022

@lenkakravcova
@doriiis dakujem dievcata, som rada ze Vam chutilo. u nas bol naposledy v pondelok a byva tak raz - dvakrat do mesiaca.