Domáca pekáreň na bezlepkové pečenie

matulda09
23. máj 2013

Ahoj,
kupila som si domacu pekaren značka Zelmer BM 1000 biela kvoli tomu že mala bezlepkovy program a bola aj za dobru cenu ale bohužial zatial sa mi v nej nepodaril upiect bezlepkový chlieb bud mi narastol a pri peceni spadol a nedopiekol sa ale ked som ho hodila do truby tak sa hned upiekol ale bol nizky ale dal sa alebo mi vobec nenarastol. skusila som rozne recepty a už si neviem rady asi budem musiet pekarničku vratit alebo ak niekto pekarnicku ma a pečie v nej chlieb bezlepkovy a je spokojny nech mi da recept a radu ako postupovať aku muku pouziva aj ked ja mam bezlepkove muky doma na recept len od značky NOVALIM Promix CH, T- aj ked tu som už spotrebovala a aj Promich Forte, dokupila som si aj amarantovu muku a aj ryžovu ale ryžovu som ešte neskusila pridať. Neviem skusim si na recept vypysať muku bezlepkovu pre domacu pekaren možno je to aj mukou alebo nemam dobry recept pre muky od Novalim, skusila som aj recept ktory je na mukeNovalim ale bohužial nezdar tento recept som skusila ako prvý

andy1978
23. máj 2013

Pekárničku síce nepoznám, ale poradila by som dať si predpísať recept na múku od schar MIX B a urobiť podľa receptu na obale 🙂

hrjanka
23. máj 2013

Veľa záleží aj od pekárne. Lebo napríklad mne v pekárni krásne vychádzal chlieb z múky Promix CH, robila som ho presne podľa návodu na obale. A teraz, keď som musela prejsť na Mix B, tak podľa ich návodu z obalu mi vždy chlieb spľaskne...mám ale doma Moulinex, takže asi má iný bezlepkový program, než tá tvoja. Fakt skús tú Mix B, možno tebe vyjde 😉

matulda09
autor
24. máj 2013

@andy1978
@hrjanka
jaj škoda dnes som si dala predpísať ale muku na pečenie v pekarničke Promix Uni komfort zatial len 2balenia vyskúšam a uvidím. Ja som skúšala v pekárničke aj muku Promix T a promix CH mi to vykyslo ale keď sa spustil program pečenie tak spľaslo tak neviem či mam dobrý recept a neviem či je to aj programom bezlepkovým lebo skušala som použiť podla rad na nete aj normálny program v pekárničke a stalo sa to tiež tak ja neviem. Skusim tu muku pre pekárničku Promix Uni komfort a uvidím či to nie je náhodou mukou, vraj tuto muku beru na recept najčastejšie ak mi to s touto mukou nevyjde tak asi fakt vrátim pekárničku a skúsim kúpiť teda Mulinex väčšinou tu na nete nachádzam bezlepkové recepty pre pekareň mulinex alebo panasonic

hrjanka
24. máj 2013

@matulda09 odporúčam ešte mrknúť sem: http://www.celiakia.sk/vyhladavanie?search=pekáreň
máš tam rôzne témy ohľadom pečenia bezlepkového chleba v pekárni, tak možno tam nájdeš niečo cenné

matulda09
autor
25. máj 2013

@hrjanka dik už som pozerala rozne rady a dnes som skusila recept, ktory som nasla na stranke celiakija a pouzila cerstve drozdie namiesto suseneho a pekne cesto vykyslo a ked sa spustil program pecenie cesto pekne ostalo stat bola som happy a po 10min kuk a cesto splaslo fnuk tak sup do truby lebo sa ani v pekarnicke neupieklo a dopiekla som v trube je fajn len nizky fnuk uz neviem co robit

katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka1980
20. jan 2022

viete odporucit nejaku stranku na bezlepkove recepty v domacej pekarni?

mayusik
4. apr 2022

@ivanka1980 júj i ja by som potrebovala 🙏