Domáca výživa - sterilizovanie

paulinkamiskova
8. aug 2017

Ahojte maminky. Prosím vás vedeli by ste mi poradiť ktorá robí domácu výživu a sterilizuje v rúre?? Včera som robila malej výživu jablko, hruška a jablko hruška malina. Tie ktoré som sterilizovala v hrnci sú krásne bez bubliniek a tie ktoré v rúre sú bublinkové.. sterilizujem na 200 c a keď začne bublinkovat v pohárikoch stopnem 10 min. Vypnem a nechám v trúbe vychladnúť.dakujem za rady

iwett27
8. aug 2017

ja výživu ani džem nesterilizujem vobec. ja vyzivu robim tak, ze ovocie umyjem ošúpem, ocistim, pomixujem dam do hrnca, ak je treba pridam trochu cukru a varim.ked sa cely obsah dobre povari horuce naplnim do fliaš, zatvorim otocim pohar hore dnom a vsetky poháre zakryjem dekou a necham tak kym nevychladnu. hotovo. nikdy sa mi nic nepokazilo.

paulinkamiskova
autor
8. aug 2017

@iwett27 ja sterilizujem lebo v každom recepte je písané že sterilizovať 🙂 ale ďakujem vyskúšam aj tak 🙂 ja to zas robím tak že umyjem, ale necistim lebo jadra vyberiem. Potom prepasirujem. 🙂

zabina27
8. aug 2017

@paulinkamiskova tiež len povaríme v hrnci a horúcu hmotu dám do pohárov, zavriem, postavím hore dnom pod deku. To najskôr uvaris hmotu a aj sterilizujes? Či dávaš surove rozmixované?

alaguema
8. aug 2017

@paulinkamiskova robím tak isto - bez sterilizácie. Horúce uzavriem a otočím.