• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Fornetty. Máte niekto recept?

26. júla 2013 
ahojte, chcem vás niekoho poprosiť o recept na fornetty... hľadala som aj na internete, ale nikde nieje vypísané. Poradťe
Ďakujem Lenka
3. aug 2007 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pochybujem ze prave fornety sa daju len tak ziskat, ale robia sa z listkoveho cesta. listkove cesto naplnis a pecies.
3. aug 2007 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Presne, cely figel je v tom, ze fornetti su take ake su preto, ze sa vo vyrobe zamrazia a potom len postriekaju vodou a pecu pri vysokych teplotach. Raz som sa pytala, ci mi mozu predat zamrazene a prej ano, ale len cele baliky (s cim by som sa este vyrovnala), ale za cenu upecenych, co sa mi zdalo byt desne.

Takze velmi jednoducho z listkoveho cesta priprav kolaciky, ponakrajuj, nenetieraj vajickom a zamraz. A ked budes mat chut, poloz na papier, postriekaj vodou a pec pri vysokej teplote par minut. Prvykrat to musis odhadnut, potom to uz pojde... :slight_smile:
5. aug 2007 o 18:37  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
predsa som našla ideálny recept na fornetti a ešte k tomu aké dobré :slight_smile: :wink: http://dobruchut.aktuality.sk/recept/12247/fotorecept-orechove-fornetti/
26. júl 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok