Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kde kúpim koriander?

lilia13
20. jan 2015

poradte mi ,kde kupim koriander dakujem,

chymenitta33
20. jan 2015

@lilia13 - ja už mám svoj ale pred tým Hypernova a niekedy Tesco

Ale ked ho mas tak rada , nie je problem aby si si ho nasiala a vypestovala na okne . Najlepsi je terakotovy kvetinac ale kym si ho zozenies , staci aj vacsia krabicka od zmrzliny . Kup si semienka v zahradnickych potrebach /alebo v Baumaxe/ a kup si aj zeminu - substrat na priesady /alebo si daj poradit v obchode / . Koriander velmi dobre a pomerne rychlo schadza a mozes ho mat stale cerstvy . Rychlo sice rastie ale po case hynie , takze je dobre mat niekolko kvetinacov . Ked ti zacne prvy vyrastat , hned zasej dalsi a ked uz strihas prvy , zasej treti....a tak dookola . do jedneho kvetinaca daj asi 10 - 15 semienok , to uplne staci . Ked sa ti nepodari semienka kupit , skus kupit Koriander cely - korenie . Je mozne , ze je upravovane ale mne uz vyrastli vnatky aj z toho 🙂Z 3 pokusov iba jeden - ale boli jedle 🙂

saskarisko
20. jan 2015

@lilia13 - aj tu http://www.koreninovazahrada.sk/
ja som od nich brala bylinky minuly rok, a vsetky boli zivotaschopne, a ujali sa. zasielku mi posielali postou. ak ho budes sadit na zahrade, tak treba pockat nech ide do kvetu, a nech ma aj semena. semeni sa sam, a na dalsi rok je ho viacej

@chymenitta33 - neskusala si niekedy, nech ide do kvetu? lebo potom ma semena (klasicke korenie)

maminecka2
20. jan 2015

Ak myslíš sušený, tak som ho kúpila v Terne, a ak mletý tak ten kupujem v bio obchodoch. Ja ho dávam (teda ten mletý) do mrkvovej polievky s ryžou, pekne to ozvláštni.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli