Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  chymenitta33
  26. aug 2020    Čítané 1004x

  🔸 𝐶𝑜𝑐𝑐𝑜𝑙𝑖𝑛𝑜 🔸

  Ja som človek, ktorý miluje vôňe. Kvety, parfumy, zamilujem si to a strácam sa v nich. Prinášajú spomienky a pripomínajú mi výnimočné momenty. Tak to mám aj s hudbou. Vedeli ste, že vonné spomienky sú v porovnaní s ostatnými mimoriadne odolné?

  Preto sa treba obklopiť vôňami, ktoré sa nám páčia 🙏 

  Mne sa veľmi páči vôňa čerstvo vypratej bielizne, pripomína mi to moju babičku, pranie s ňou, bezstarostné detstvo, vešanie na špagát v humne 🖤

  Testovala som spolu s mojím malým asistentom, ktorý je môj verný pomocník. Stále nechápem tomu nadšeniu, ako sedí pred práčkou, sleduje otáčajúci sa bubon a má fascinujúci výraz. 

  Začneme avivážami, ktoré majú ultra koncentrát. Obsahujú parfumované mikrokapsule, ktoré sa uvoľňujú postupne, pri každom pohybe. A základ, že malá fľaška=viac šetrenia prírody. Na bežnú dávku potrebujeme cca 25 ml na jedno pranie, zatiaľ čo na novú formu Coccolina len 15 ml. Menšia fľaša, ale viac praní, no nie je to skvelé?! ♻️👏

  Začnem prvou Coccolino Deluxe Heavenly Nectar. Naozaj veľmi luxusná vôňa. Ako parfum. Čo aj výrobca sľubuje a veľa používateľov opantá. Bohužiaľ, ja to povedať nemôžem, oprala som v nej posteľnú bielizeň pre nás. Ale na mňa je to príliš silná, intenzívna vôňa. Z ktorej či chcem, či nie, sa mi motá hlava 🤷

  Druhá aviváž Coccolino Intense Fresh Sky som použila pri praní vecí chlapcom. Jemná vôňa čistoty ma zaujala natoľko, že u nás bude na nákupnom zozname pravidelne. Napriek tomu, že aviváž som nepoužívala, odkedy mám sušičku. 

  Prací prostriedok Coccolino care, ktorý má špeciálnu technológiu Care Serum, kde výrobca sľubuje, že bude bielizeň nepokrčená. To ja posúdiť neviem, kedže ja všetko žehlím. Mám to takú psychohygienu. Čo sa týka odstránenia škvŕn, tak nebadala som fľaky, takže ani odstránenie neviem posúdiť. Ale vôňa vďačná, svieža a nevtieravá. Ale zostanem verná inému praciemu prostriedku, ktorý je v inej forme a pre mňa viac vyhovujúci. 

  Ďakujem @konik_testuje, že ste mi dali možnosť vyskúšať tri produkty určené na pranie.
  Prajem vám krásny, voňavý deň, ja idem oddychovať, keďže všetko je urobené ✅

  𝓓𝓸𝓶𝓲𝓷𝓲𝓴𝓪  🌸

  chymenitta33
  Správa bola zmenená    19. aug 2020    

  Dnes od rána ako správna žienka domáca periem vo veľkom 💦
  priznám sa je to moja najobľúbenejšia aktivita🤷 potom nasleduje žehlenie.
  Odkedy mám sušičku aviváž som nepoužívala. Prádlo bolo jemné aj bez nej.

  Nikdy nezabudnem nato, ako som chystala mini vecičky ešte Davidovi, keď som bola tehotná 🤰Vôňa je ako hudba, vždy sa mi to spája s nejakou udalosťou, spojím si to s emóciou.

  Ktorá upratovacia činnosť vám najmenej vadí?
  alebo dokonca je nato vytvorená úchylka? 🤣☝️

  #test_coccolino

  chymenitta33
  Správa bola zmenená    15. aug 2020    

  Sobota s mojim asistentom. Stihli sme nákup, urobili sme spolu typické slovenské jedlo, bryndzové halušky a teraz mi asistuje s prádlom.
  Neviem čo krajšie vonia, či kvety🌸
  alebo výrazná vôňa coccolina 🙏

  Majte peknú sobotku ✨

  #test_coccolino

  Niekedy sú chvíle, kedy sa rozhodneme, že potrebujeme niečo nové, miesto nového žitia. Kde sa budeme cítiť príjemne a bude to náš domov 🏠
  Keď sa priblížim ku dnešnej téme, tak najhoršie máme za sebou. Zbaliť moju maličkosť a 3 ryže 🙈
  Tí, ktorí si to už zažili asi viete o čom hovorím 🤷
  Keď vidíme toľko vecí, ktoré sme si za ten dlhý čas uschovávali, tak sa nám ich až nechce baliť.
  Nás čaká už fáza dva, kedy sme v novom domčeku a čaká nás už len príjemná fáza. Začnem mojou obľúbenou aktivitou praním, kde mi to uľahčí, tento voňavý balíček 🙏✨

  #test_coccolino

  chymenitta33
  8. mar 2020    Čítané 88x

  TEST LULL.SK 🙂

  " Sme prvá generácia, ktorá pociťuje vplyv klimatických zmien a posledná generácia, ktorá s tým može niečo urobiť. " 

  (Barack Obama)

  My máme obrovskú moc to zmeniť, aj keď malými krokmi, napríklad, "pomalou módou". Pomalú módu vytvárajú lokálni tvorcovia, ktorí dbajú na trvalo udržateľný prístup k prírode a ponúkajú kvalitné výrobky, ktoré môžete nosiť roky a stále budú vyzerať dobre. Sú síce drahšie, ale ekonomicky sa vzhľadom ku kvalite vyplatia. 

  Posledné dva týždne som mala možnosť vyskúšať a podporiť domácu tvorbu. Konkrétne spoločnosť Lull.sk

  NOHAVICE RODDERS LITE

  Denim štýl s jednoduchými basic tričkami sú klasika, ktorou nič človek nepokazí.

  Keď som hľadala, čo si vyberiem z ponuky, očarili ma na prvý pohľad. Bledunká rifľovina s bielym pásikom v kombinácii s výrazným bielym gombíkom. 

  Prekvapili ma svojou mäkkosťou a jemnosťou.

  Príjemný materiál, ktorý ma neškriabe. 

  Akurát nie sú lichotivé k mojej postavičke, ale zato môže moje telíčko, nie výrobca. Tak som potešila, moju priateľku, venovala som jej tento kúsok, nech má aj ona kvalitný skvost v skrini, ktorý určite viac využije ako ja 🙂

  V tejto bledej farbe sú už vypredané, ale sú k dispozícii vo farbe tmavšej. Nájdeš ako:

  "NOHAVICE RODDERS DARK"

  Druhý kúsok boli šaty : 

  ŠATY BLACK RIBEYE

  Zuzka k popisu uvádza: Ak hľadáš niečo nadčasové, chic a zároveň v tvojej obľúbenej čiernej farbe, potom si to našla. Jednoduchosť, ktorá splynula s týmto materiálom, vytvorila kúsok, ktorý poteší každú ženu."

  Ženy, tie šaty sú láska na prvý pohľad a nosenie ma v tom len utvrdzuje. Uvidíme, ako to bude po čase nosenia. Tieto šaty som prala už asi 7-krát, stále sú pekné a držia tvar. Veľkosť som si objednala XS, mohli byť aj trochu užšie, ale vyhovuje mi to. Dajú sa využiť či už športovo, alebo k lodičkám. 

  Menej je viac. Nemám veľa vecí, ale som rada, že vyhráva kvalita, nie kvantita. 

  Ďakujem https://www.lull.sk/ a Modrému koníku za možnosť testovať.

  S pozdravom a prianím pekného dňa
  Dominika

  Roky rokúce som nenosila, čiernu farbu.
  Bola to farba smútku pre mňa.
  Ale ako som zaregistrovala, tieto nadčasové a jednoduché, šaty, ktoré môžem nosiť aj športovo aj elegantne. Nebolo o čom☺️
  .

  čo myslíte, dobrý výber?
  .
  #test_lull

  Láska na prvý pohľad 🖤

  #test_lull

  Premýšľam nad tým, kedy naposledy som bola sama pre seba prioritou🙄 Kedy naposledy som si len tak užívala a sama pre seba niečo urobila bez ohľadu na okolie. My, ženy, matky pomerne často robíme veci, ktoré sú potrebné. Staráme sa o druhých – máme to tak trochu v DNA. Niekedy to prerastie do štádia, že sa staráme nielen o druhých, ale aj do druhých a na seba nám už nezostane ani chvíľka času ⌚
  Posledné mesiace boli veľmi náročné.
  Od začiatku tohto "magického roka". Moje vnútro prešlo zmenami a musela som sa mnohých vecí vzdať.
  A je to dobre. Najmä, keď pochopíte, že to robíte pre seba. Keď viete, že sa musíte spamätať, lebo vás to neposúva ďalej, ale oberá vás to o energiu a psychika je veľmi chabá. Uvedomila som si realitu, opustila som život v ilúzii a pozrela sa pravde do očí👀 Je to tvrdé, náročné, mnohé sme to zažili. Ale na konci, keď všetko a všetci odpadnú, zostanete iba vy a tí praví ľudia okolo vás. Aj keď nič nebude ako predtým..
  .
  Moje myšlienky, na chvíľku odbúra slovenská značka, jemnunkého, makkučkého oblečenia.
  #test_lull už mám balíček otvorený a zatiaľ Vám prezradím len toľko, že je to naozaj kvalita!
  .
  .
  čo myslíte, čo som si vybrala? 🙄🙃🖤

  chymenitta33
  24. júl 2019    Čítané 105x

  Každá žena je krásna, len o tom ešte nevie...

  Každá žena je krásna, len o tom ešte nevie...

  (Kopecký Miloš ) 

  Každá z nás je krásna, na každej z nás je niečo výnimočné, niečo, čo zaujme. Či už sú to nádherné dlhé vlasy, prenikavé oči, krásne pery, nos či jedinečné pehy. Sme krásne, no sme ženy. Večne nespokojné a stále si nájdeme na sebe niečo, čo by sa dalo zdokonaliť. Chceme sa páčiť, a najmä chceme byť spokojné samy so sebou. To je jeden z dôvodov, prečo sa líčime. Som si istá, že hovorím za mnohé z nás, ak tvrdím, že líčenie nie je iba nudná ranná rutina či povinnosť. Líčenie nás baví, je to radosť a zábava. 

  V tomto mini článku sa povenujem produktom, ktoré mi boli zaslané na recenziu. 

  Ako prvým začnem Make-up &Concealer 2v1 CAMOU - odtieň 020

  "Mejkap", môj obľúbený priateľ, dostupný, ktorý mi dokáže zdvihnúť sebavedomie. Verný spoločník, ktorý mi asistuje už roky. Len si predstavte, ako by ste sa cítili, pokiaľ nemáte dokonalú pleť, bez make-upu. Ja mizerne! :D Ide mi o samotný pocit, ktorý mejkap dodáva. Som viac ženská, viac upravená, viac sebaistá. A ono to je okamžite vidieť.

  Celkovo používam make-up hlavne kvôli tomu, aby mi zjednotil pleť, oživil ju, dodal trochu farby a chránil ju pred nepriaznivými vplyvmi okolia. A tento to splnil. Pleť naozaj krásne zjednotí, zakryje nedostatky, vydrží na pleti minimálne pol dňa a nevysušuje ju. Ja som si ho naozaj obľúbila a budem ho naďalej používať s mojimi ďalšími favoritmi. 

  trend IT UP COLOR CUBE paletka očných tieňov

  Očné tiene používam minimálne, alebo výnimočne. Tiene sú dobre pigmentované, dlho vydržia, no majú jednu nevýhodu, a to, že sa prášia. Vždy, keď sa s nimi líčim, tak ich mám nielen na viečku, ale aj pod očami či na lícach. A to je trochu otravné, lebo ich pigmentácia spôsobuje aj to, že ich len tak jedným prstom z líc nezotriete. Musím normálne použiť vodu, alebo odličovací prípravok, a teda znovu opravovať make-up.

  trend IT UP SUPERCHARGED maskara

  Poznáš to, chodíš po drogérii, skúmaš kefky, štetčeky, čítaš návody a popisy a nie a nie si vybrať. Zhusťujúca, predlžujúca, oddeľujúca, pre objem, vodoodolná, farebná, s hustou kefkou a či s hrebienkom. A zostane totálny guláš v hlave.

  Nájsť vhodnú riasenku pre svoje riasy môže byť niekedy problém. Každá máme iné mihalnice, a preto môže na každej tá istá maskara ukázať úplne inak. Presne to dokázala táto riasenka, niektorým nesadla, iné si ju nevedia vynachváliť. Riasy pekne obalí do čiernej, predĺži a pri správnej aplikácii ani nezlepuje. Správnou aplikáciou myslím to, aby ste si dávali pozor na množstvo maskary na kefke. Ak jej máte príliš veľa, tak vám riasy zlepí, čo som si vyskúšala na vlastnej koži. Riasenka sa totiž vôbec neotláča na viečko, ani neopadáva. 

  Ja patrím do prvej skupiny, mna neohúrila, ale zase nezaškodí. Ja som zvyknutá si lepiť trsy, preto asi vyžadujem "wau" efekt, ktorý táto riasenka mne nezaručí. 

  trend IT UP FIBRE gélová farba na obočie

  Obočie je základom tváre. Ak ho máte zanedbané či zle upravené, pokazí celkový dojem aj z toho najkrajšieho mejkapu. Ja mám to šťastie, že mám obočie husté, celkom lichotivé, takže si len jemne dokreslím tieňom a zafixujem. Táto kefka je na to vhodná. Drží pekne, nezliepa sa moc, ale pre "vypelýchané" obočie neodporúčam, je to potom dosť vidno a neposobí to pekne! 

  trend IT UP SKIN SUPREME kompaktný púder

  Osobne uprednostňujem skôr bronzer alebo transparentný púder, ktorý mám od nich aj doma. Už len lichotivé balenie vás upúta. Veľké plus, že má zdrkadielko. Ja používam štetec, ako aj mnoho iných žien. Púder má príjemnú, jemnú textúru, zľahka práši, ale nie je to žiadna katastrofa, na pleť sa ľahko nanáša, pleť pekne zmatní a zafixuje make-up. Na pleti je veľmi príjemný, nezvírazňuje suché miesta a neupcháva póry. Krycia schopnosť je veľmi schopná, zjednotí pleť a zanechá jemný film, veľmi dlho vydržal a pleť sa mi neleskla veľmi dlho. Mnoho žien má problém, že je skôr oranžový, ale mne celkom sedí, lebo nie som "bledá tvár".

  trend IT UP TWO TONE rúž na pery 

  Tento zázrak má vydržať na perách neuveriteľných 12 hodín! Neviem, kto im to testoval, ale asi tak, že naniesli a dámička sa neusmiala, nič nejedla, nepila. Mne vydržal cca 1,5 hodiny. Tekutina ešte okej, ale jedlo už bolo horšie. Rúž, ktorý by som zhodnotila ako obyčajný rúž, po ktorom siahnete, keď nemáte nič iné po ruke. Takže odtieň mne nelichotivý, mastný, otláča sa, výdrž chabá. 

  trend IT UP CONTOUR&GLIDE kontúrovacia ceruzka na pery

  Ceruzka, ktorej som nedávala ani nádej :-/ Tak ma veľmi prekvapila. Veľmi mi sadla, páči sa mi odtieň, pracuje sa s ňou veľmi ľahko. Keď miniem, určite kúpim ďalšiu a ďalšiu! 🙂

  trend IT UP N°1 lak na nechty

  Pekné nechty sú výsadou každej upravenej ženy. Často je však celá námaha spojená s lakovaním napokon len krátkodobým triumfom krásy. Ak sa začne krása už o pár dní odlupovať, tak určite nás to nebaví dookola. Odlakovať a lakovať. Tento lak hodnotím, že je krajší na pohľad ako v praxi. Netreba však zabúdať, že nechty sú rohovina, časť tela, ktorá potrebuje tiež vyživovať, aby bola pevná a zdravá. Výborný je olej s vitamínom E a tiež pravidelná masáž lôžka kožtičky okolo nechtov. Je to individuálne. Ako u koho, ale určite stojí za vyskúšanie. Lak na nechty je obohatený o bio extrakt z morskej riasy, a tým zaručí UV ochranu nechtov. Farba vyzerá veľmi pekne, letno. Ale, žiaľ, po nanesení, nie je ako by sa zdala. Treba naniesť cca tri vrstvy, aby to malo ako-taký efekt. Na nechtoch na nohách ho mám, pôsobí pekne, ale určite by som po ňom nesiahla.   trend IT UP DAILY DOSE OF GLOW rozjasňovač na tvár a dekolt

  Zbožňujem, keď sa mi ligoce špička nosa alebo lícne kosti. Využívam práškové formy. A toto testovanie ma uistilo v tom, že aj budem. Tekutý, krémový, odleskuje sa celkom schopne. Mne sa s ním zle pracovalo, pracnejšie ako práškový. A nemá taký vyrázny efekt. Ak sa rozhodnete používať tekutý, tak rozhodne by ste ho mali nanášať ako podkladovú vrstvu pod make-up. Ak ho túžite viac zvírazniť, pár kvapiek môžete naniesť aj po aplikovaní make-upu. Krémový-tuhý používajte vždy na make-up a sypký na úplný záver líčenia 🙂

  "Krása"  je vzácny dar. Boh stvoril ženu krásnu, ale žena tiež musí s Bohom na svojej kráse spolupracovať. Je potrebné, aby na záver aj ona trošku priložila ruku k dielu. A ja som ju priložila, počas tohto krásneho testovania, ktoré mi bolo opať dopriate!

  Ďakujem @konik_testuje za možnosť testovať a za dôveru v môj úsudok.

  Ako je to s vami? Už ste otestovali niektoré z produktov? Dajte mi vedieť v komente 🙂

  S pozdravom a prianím pekného dňa.

  Dominika 

  chymenitta33
  3. okt 2018    Čítané 183x

  Testovanie s dm 🙂

  Založiť si rodinu je jedno z najdôležitejších životných rozhodnutí. Deti vám postavia život hore nohami, už nikdy to nebude také ako predtým. Dnes som o tom písala na mojom blogu, že stále sa teším na to, ako chlapci vyrastú, ale vlastne užívam si tie chvíľe, lebo sa nikdy nevrátia. 

  MK v spolupráci s dm pripravili na testovanie niekoľko drobností, ktoré nám v najúžasnejšej úlohe - v materstve, pomôžu a vy si ho tak vychutnáte naplno. V mojom/našom testovaní mi samozrejme asistovali moje tornáda 😉  Damien (2) & David (10)

  Balíček obsahoval: 

  dmBio prosné chrumky dmBio šťava jablko, hruška 
  babylove jahodové čipsy
  babylove detské mlieko 
  babylove ryžovo-šošovicové chrumky 
  dmBio kapsička jablko, hruška, jahoda 
  dmBio ovocná tyčinka jablko mango 
  babylove vlhčené utierky sensitive s pantenolom babylove krém proti zapareninám s extraktom zo šalvie a oxidom zinočnatým 
  babylove jemný šampón 
  babylove telové mlieko Ultra Sensitive 
  babylove umývací gél od hlavy po päty s extraktom zo slezu a pantenolom - 
  alverde Mama telový olej 

  ekologická  bambusová  súprava

  1.) dmBio Prosné chrumky -  sú lahodnou pochúťkou, ktorá poteší každého maškrtníka. Tak udáva výrobca. A ja plne s ním súhlasím. Hlavne bruško môjho Damiho a jeho mini kamošov, ktorí sa do nich pustili v parku vo výdatnom šantení. Nestihla som zdokumentovať takže, chýba foto  :D 

  2.) dmBio šťava jablko, hruška - Ja som zástanca, že deti majú piť čistú vodu, alebo bylinkový čaj. Ale zriedila som mu to ešte s vodou cca dva dni a zyvšok vypil starší syn, ktorému to chutilo, napriek tomu, že on už pozná cukor. Kupovať nebudem, lebo nevidím zmysel v tom, keď reťazec ponúka aj čistú vodu 🙂

  3.) babylove jahodové čipsy -  chrumkavé ovocné čipsy. Sú chrumkavo vysušené, zachovávajú  si farbu, chuť  pochúťka obsahuje intenzívnu jahodovú vôňu. Ja som použila na ovsennú kašu a veľmi chutili. Majú jemnú kyselkavú chuť, čo deťom, ktoré nepoznajú cukor, neprekáža. 

  4.) babylove detské mlieko -  Materskému mlieku sa nič nevyrovná, no ak z nejakého dôvodu nemôžete, alebo aj nechcete, tak dobrá správa pre vás je, že vaše dieťa prežije. Kedže Dami, bol veľmi dlho na špeciálnom mliečku. Resp. od narodenia. Chcem, aby pil ešte nejaké mlieko.  Tak sme ešte stále vo fáze, že skúšame, čo mu zapasuje. Prešli sme už rôzne značky, ale nechce žiadne. Tak isto to bolo aj z týmto mliečkom, ktoré sme posunuli ďalej, aby si našlo využitie, lebo medzi detičkami je obľúbené. U nás to nevieme posúdiť. 

  5.) babylove ryžovo-šošovicové chrumky - Strukovinové maškrtenie? Odporúčame ochutnať tieto špeciálne chrumky. Bez pridaného cukru, soli a aróm. Z prirodzene bezgluténových surovín. Čo je veľmi fajn🙂 Určite, ešte zaobstaráme 🙂

  6.) dmBio kapsička jablko, hruška, jahoda - Kedysi som bola zásadne proti, všetko som robila doma, chystala mu do kapsičiek, ktoré sa dali viackrát použiť. Čím skôr si deti navyknú na „vylepšené“ jedlo, tým skôr zabudnú, aký je jeho prirodzený charakter, chuť, vôňa... A už sme v kolotoči priemyselne spracovaných jedál... Teraz mu pripravujem stále domáce jedlo, ale už sa "nehádžem o zem", keď si dá z času na čas kapsičku kupovanú. 

  7.) dmBio ovocná tyčinka jablko mango -  Damien nie je fanúšik týchto lakociniek. Tak na ovocnej tyčinke si pochutil D1, torú som mu pribalila na desiatu. David: " Mami, to bolo ako sušené  jabĺčko a nelepilo sa mi to na prsty, ako tie tvoje zdravé! " 😉 Tak zaobstaráme. Nech ho sem tam milo prekvapím, nie len lístkom s odkazom, ale aj sladkou maškrtou. 

  8.) babylove vlhčené utierky sensitive s pantenolom-  Veľmi obľúbené a cenovo dostupné vlhčené obrúsky. Tieto servítky sa pýšia v prvenstve objemu. Majú najväčší obsah a to až 80 kusov. Neobsahujú žiadne silikóny, alkohol ani parfumy, naopak obsahujú panthenol čo je pridaná hodnota. Sú dermatologicky testované a majú neutrálne ph. Sú dobre vlhčené takže sa s nimi dobre čistí vôňa neutrálna. Obrúsky sú nepostrádateľné. Tieto využívame od narodenia, hlavne keď nebola možnosť umytia. A zostaneme im verní, veľmi dlho. Jedine mínus, že by som uvítala, plastové otváranie, ktoré by zabránilo, vyschnutiu. 

  9.) babylove krém proti zapareninám s extraktom zo šalvie a oxidom zinočnatým - Obsahuje extrakt so šalvie a zinku.  Tento krém som zaobstarala, keď bol synček vačší. Nikdy nemal zapareniny, ale u nás doma ma svoje využitie.  Kedže ja som postavička ako lusk, cez leto, keď nosím šaty a sukne sa mi vedia zapariť stehná. Jemná tenká vrstva, žiadne stekanie. Je hustý. Vzdrží veľmi dlho. A nakoniec to najdôležitejšie je účinný. Po pár hodinách nie je po zaparenine ani stopa.

   10.) babylove jemný šampón &  11.) babylove umývací gél od hlavy po päty s extraktom zo slezu a pantenolom  - Šampón nepoužívame, ale skúsil. Nebol z neho veľmi nadšený . Neviem, či ho naozaj očká štípali, alebo mal len nejaký manier. Zato, gél kupujem už od tehotenstva. Je veľmi jemný a šetrne čistí pokožku a vlasy detičiek a aj dospelých. Ja osobne ho používam aj na tvár, večer keď sa odličujem. A za mňa spokojnosť.  Panthenol je nevyhnutný na udržanie zdravej pokožky a slez je dobrá rastlinka snáď na všetko! takže pokračujeme a gél u nás bude stále 🙂 

  12.) babylove telové mlieko Ultra Sensitive - Všetko, čo našim detičkám  natrieme na pokožku, sa krvnými kapilárami dostane do jeho telíčka. Preto naozaj zvažujme, čo v zápale starostlivosti na dieťatko natierame.  Od narodenia som používala maximálne kvalitný olej, alebo maslo. Aj to nie stále. Ale to je na zvážení každej maminky, alebo rodiča. Daminko si toto testovanie patrične užíval 😉 viď foto... Mliečko sa rýchlo vpíjalo, neurobilo reakciu. Len mi vadil " lepkavý efekt" keď som ho mojkala pri čítaní rozprávky. Proti gustu žiaden dišputát... 

  13.) alverde Mama telový olej - Od Alverde som toho poskúšala naozaj veľa, či už z pleťovej, telovej alebo aj vlasovej kozmetiky. No spokojná som bola len s pár produktami, naopak najviac mojej pleti zapasovala ich dekoratívna kozmetika, ktorú som si veľmi obľúbila. Nevyskúšala som od nich všetko, ale mám obľúbených niekoľko produktov. Potešila som sa keď sa v balíčku nachádzal telový olej. Mamičky isto poznáte ten stav. Radosť najväčšia, keď je večer, všetko je upratané. Všetko má svoje miesto. Deti spia a vy môžete si dopriať kúpeľ, otvoriť dobrú knihu dať si čaj, alebo pohár vína. Ja som si dopriala takýto večer po xy dňoch, týždňoch ;:-/ Otestovala som olej... Olej sa do pokožky  ľahko vpíja, dobre sa rozotiera a nezanecháva na nej mastný film. Predovšetkým v tomto období. A  v zime potom dobre poslúži aj pokožke vysušenej a popraskanej mrazom, výborne ju totiž zregeneruje.  Používam aj na končeky vlasov, alebo všeobecne keď ich mám rozlietané 😉 Obsahuje jojobový olej je preto vhodný aj pre aknóznu a problematickú pleť. Zápalové prejavy upokojí a predíde ich ďalšiemu vzniku. Za mňa je to paráda. A určite výhodná cena, ktorá je bezkonkurenčná. Takže u mňa v kúpeľke, je srdečne vítaný ! 

  14.) ekologická  bambusová  súprava  -  Pre mňa veľká závislosť. Detský riad!  kedže stále si ešte vyváram príkrmy a recepty. Tak mám veľmi rada, farebné veselé, stolovanie. Detské jedálenské súpravy obsahujú najčastejšie hlbokú misku, plytký tanierik, príbor a hrnček. Sada je vhodná ako na doma, tak na cesty. Táto sada je  presne  pre Vaše dieťatko. Materiál je pozitívny v tom, že je matný, tým pádom malé šidlo, len tak nevyleje vodičku, lebo sa mu nevyšmykne. Za mňa ale sklamanie, keď som prvý krát v nich urobila, tekvicové halušky, zafarbenie zostalo. Čo bude tým povrchom. Inak vyzerá byť pevná a schopná umývania v umývačke riadu 😉 

  Ďakujem Modrému koníkovi a spoločnosti dm Slovakia za poskytnutie tohto skvelého balíčka. Výber bol skoro ako náš tradičný, ale objavila som aj nové veci, ktoré sme nepoznali, nemali, nepoužívali a odteraz si nájdu u nás miesto. Milé mamičky, ockovia a vám ďakujem za prečítanie, tohto článku. Teším sa na reakcie, komentáre. Vaše skúsenosti 🙂 

  S pozdravom a prianím pekného víkendu 🙂

  chymenitta33
  9. júl 2018    Čítané 124x

  ZNAČKA TREND IT UP

  Značku Trend It Up  ( dm Slovakia ) netreba nijak zvlášť predstavovať.  Vyskúšala som nejaké produkty, ktoré mám doma.  Je to jedna z lacnejších značiek, na jej kvalite to neuberá. Priam naopak. Preto som si pre Vás prostredníctvom Modrého koníka pripravila  recenziu na produkty tejto značky, tak sa pohodlne usaďte a zahĺbte sa do čítania :-)

  Ako prvé prišiel na rad make-up Matte Beauty Perfection.

  Tento make-up som vyskúšala. Ale určite používať nebudem, pripomína mi BB krém. Pre mňa nedostačujúce krytie. Nechá pleť dýchať. Čo je je veľmi fajn. Hodnotím pozitívne, pre ženy, ktoré majú rady jemný film. 

  Soft Crystal Eye Shadow 

  Prvým je tieň v nádhernej tyrkysovo-zelenej farbe, ktorý obsahuje malé trblietky so striebornými odleskami.

  Tento tieň ma veľmi prekvapil, kedže by som si ho sama nekúpila. Krásne pigmentovaný, ale u mňa nanášanie bolo veľmi problematické hlavne so štetcom, veľmi práši. Pol tváre som od neho mala. A hlavne, nerobil mi dobre, slzili mi oči. Myslela som si, že mi nepasuje taký odtieň, skôr pre inú farbu očí, ale presvedčila som sa, aj na podnet žien z koníka, že to je celkom lichotivé. 

  Kajalová ceruzka na oči trend IT UP Contour & Glide

  Vytvorí bezchybné očné linky s dlhotrvajúcim efektom. Je vodoodolná, nerozmazáva sa a pomocou vysúvacej tuhy hravo vytvoríte jemné prirodzené, alebo precízne výraznejšie očné linky. Ceruzka na oči trend IT UP má príjemnú hebkú štruktúru, ktorá sa ľahko nanáša a zaistí dokonalé nalíčenie.

  Skin Supreme Compact Powder 

  Osobne uprednostňujem skôr bronzer, alebo transparentný púder, ktorý mám od nich aj doma. Už len lichotivé balenie vás upúta. Veľké plus, že má zdrkadielko. Ja používam štetec, ako aj mnoho iných žien. 

  Púder má príjemnú jemnú textúru, zľahka práši, ale nie je to žiadna katastrofa, na pleť sa ľahko nanáša, pleť pekne zmatní a zafixuje make up. Na pleti je veľmi príjemný, nezvýrazňuje suché miesta a neupcháva póry. Krycia schopnosť je veľmi schopná, zjednotí pleť a zanechá jemný film, veľmi dlho vydržal a pleť sa mi neleskla, veľmi dlho. 

  Tekutý matný rúž - ULTRA MATTE LIPCREAM

   Tento krémový zázrak ma úplne dostal! Krásny jemný, nevtieravý odtieň, ktorý som si zamilovala. Napriek tomu, že ja používam skôr cyklaménové a výrazne ružové rúže, po prípade aj červený. Príjemná a hladká štruktúra sa ľahko nanáša, hydratuje pery a zabraňuje ich vysušovaniu. Veľmi sa mi páči aj ta špecifická vôňa a hlavne nelepí mi pery. Čo je veľké plus, lebo ja som z toho nervózna. 

  Tento zázrak má vydržať na perách neuveriteľných 12 hodín! Neviem kto im to testoval, ale asi tak, že naniesli a dámička sa neusmiala, nič nejedla, nepila. Mne vydržal cca 3 hodiny. Tekutina ešte okej ale jedlo, už bolo horšie. Ale aj tak mi to neprekáža a zaobstarala som si aj ďalšie odtiene. 

  Korekčná sada Color 

  Je ďalším vďačním produktom testovačky. Sada obsahuje tri korektory: marhuľovej, zelenej a fialovej farby. Marhuľový korektor je vhodný na prekrytie malých nedokonalostí pleti, či kruhov pod očami. Fialový zakryje aj tmavšie kruhy pod očami a zelený využijete na začervenania na pleti. 

  Nebojte sa si zaobstarať keď neviete ako nato, vzadu, je veľmi pochopiteľné znázornenie.  Výrobok hodnotím veľmi pozitívne, nezalieza sa do pórov, nevytvára viditeľnejšie vrásky a prekrýva, čo má.              

  Metal & Sparkle Glow Eye Shadow Pen - tieň na oči v ceruzke

  Tieto očné tiene mám veľmi rada, lebo sú praktické a pre rýchle oživenie oka sú ako stvorené. Majú príjemnú krémovú konzistenciu a ľahko s nimi vytvoríte farebné kontúry alebo celkové líčenie oka. Nepoužívam ich veru často, lebo mi vadí zanášanie a vytváranie vrások. 

  Expert Fixing Spray - fixačný sprej na makeup

  Ráno si vytvoríte dokonalý make-up a už za pár hodín sa lesknete a na tvári sa vám objavujú šmuhy? Potom nepodceňujte fixáciu make-upu!

  Priznám sa, ja som to veľmi dlho nerobila. Nepokladala som to za dôležité. Ale s pribudajúcim vekom, veľmi dbám aj na podkladové sérum. Aj na fixáciu. Používam síce dve iné značky. Fixačný sprej na make-up nastriekate na tvár zo vzdialenosti aspoň 15 centimetrov, okrem fixácie vám poskytne aj príjemné osvieženie. Má veľmi široký rozprach, stačia 2-3 streknutí,  pekne zahalí tvár a zafixuje make up. Nie je to však úplne jemná hmla, na pleti trochu cítiť akoby kvapôčky produktu. Pleť neštípe, nedráždi, moju zmiešanú nevysušuje ani nezanecháva lepkavý pocit, fľaky či mapy. Pleť naozaj pekne zafixuje a dokáže predĺžiť živostnosť make up. Nie je to najlepší fixátor na svete, ale pokiaľ sa tým neživíte,  nemáte od tohto typu produktu veľké očakávania, na bežné použitie je fajn.

   Má veľmi príjemnú vôňu. Určite odporúčam! 

  Endless Effect Mascara Extension & Curl - maskara na oči

  Poznáš to, chodíš po drogérii, skúmaš kefky, štetčeky, čítaš návody a popisy a nie a nie si vybrať. Zhusťujúca, predlžujúca, oddeľujúca, pre objem, vodeodolná, farebná, s hustou kefkou a či s hrebienkom. A zostane totálny guláš v hlave... 

  Ja som toto absolvovať nechcela, tak si aplikujem umelé mihálnice.  Ale špirálu som vyskúšala na mojej drahej svokričke, veľmi pekne jej vytočila. Podľa názvu by mala mihalnice aj  predĺžiť.  Predĺženie je klasické, taký zlatý stred.  Svokra sa jej veľmi potešila a bude používať. Takže efekt to splnilo 🙂 

  Nail Foundation  - lak na nechty

  Pekné nechty sú výsadou každej upravenej ženy. Často je však celá námaha spojená s lakovaním napokon len krátkodobým triumfom krásy. Ak sa začne krása už o pár dní odlupovať, tak určite nás to nebaví dookola. Odlakovať a lakovať... 

  Tento lak hodnotím, že je krajší na pohľad ako v praxi. Teda u mňa. Olupoval sa mi už v deň nanesenia. Dala som mu aj druhú šancu a dala len jednu vrstvu, ale to zase nebol taký pekný farebný výsledok. Netreba však zabúdať, že nechty sú rohovina, časť tela, ktorá potrebuje tiež vyživovať, aby bola pevná a zdravá. Výborný je olej s vitamínom E a tiež pravidelná masáž lôžka kožtičky okolo nechtov. Je to individuálne. Ako u koho, ale určite stojí za vyskúšanie.

  Mňa celkovo značka trend IT UP baví, nájdu sa u nej ako u každej značky kúsky vydarené i menej vydarené a čo nesadlo mne neznamená, že nesadne niekomu inému. Dnes som vám chcela ukázať pár vecí, ktorými dokážete vystavať celé líčenie s jednou značkou a myslím si, že vo finále to vyzerá fajn. 

  Podľahli ste značke trend IT UP? 

  Ktorý kúsok je váš obľúbený?

  s pozdravom Dominika 

  chymenitta33
  10. apr 2018    Čítané 137x

  Upratujem, teda som...

  Vo vzduchu bolo cítiť jar, keď sa všetko prebúdza k životu, keď je zrazu všade plno krásy a dni sú čoraz živšie a živšie.  Prebúdzala som sa aj k životu, po dlhej zime.  A keďže s jarou je spojené aj „jarné upratovanie“ a ja som natrafila na testovanie čistiacich prostriedkov.  Ja taký maniak na upratovanie. By mi svedomie nedalo sa nezapojiť, vyskúšať šťastie. Na moje prekvapenie ma vybrali. Veľmi som sa potešila tejto možnosti. 

  Nedočkavo som čakala balík.  Keď zásielka dorazila tešila som sa ako malé dieťa. 

  Upratovanie si vyžaduje veľa trpezlivosti. Každá miestnosť v dome, alebo v byte  má iné požiadavky. V každej miestnosti sa nachádzajú  špecifické  povrchy, ktoré často tvrdohlavo odolávajú snahe o vyčistenie.

  Kedže stále tvrdím, že  upratovanie sa dá zvládnuť efektívne za zlomok vyhradeného času. Chce to len dobrú organizáciu a zopár skvelých produktov, ktoré vám to uľahčia. 

  Tie vám predstavím 🙂 

  Kedže pýchou každej žienky domácej, pri pohľade zvonku sú jednoznačne žiarivé okná. Na to, aby vám ich lesk susedy závideli budete potrebovať  Denkmit čistiaci prostriedok na okná – čistí okná, zrkadlá, sklenené povrchy, autosklá a iné hladké povrchy. Špeciálne zloženie redukuje zachytávanie nečistôt a stará sa o brilantný lesk bez šmúh.  Ja ho doma využívam, hlavne na okná, zrkadlá.. Zrkadlo,ktoré moje dieťa číslo 2. s obľubou a určitou vášňou dokáže hodiny "ťapkať"

  Používam ho veľmi dlho a už mi dochádzal, prišiel v hodine dvanástej. 

  Pri oknách som využila aj univerzálne vlhčené utierky – sú ideálne pre rýchle a jednoduché čistenie. Vďaka účinnému zloženiu budú čistené plochy jedným ťahom vyčistené – pre hygienickú čistotu a sviežosť.  Vyčistila som nimi žalúzie a okolie rámov.  Pre rýchle aj ľahké upratovanie kedykoľvek a kdekoľvek. Obrúsky nie len voňajú "čistotou" ale predovšetkým čistia a dezinfikujú všetky povrchy od baktérií a alergénov

  Obrúsky hodnotím veľmi pozitívne, vždy je dobré ich mať doma v zálohe. Pre rýchly zásah.

  Ďalej moje kroky viedli k mojej bielej pomocníčke, ktorá u nás beží každý deň aj viackrát. Všetky to dôverne poznáme. Farebná a biela bielizeň, jemné látky, športové oblečenie, uteráky, veľmi veľa šatstva po deťoch, ktoré prezliekame niekoľkokrát za deň. Niekedy mám pocit, že tie  kopce bielizne jednoducho nechcú ubúdať. 

  Univerzálne pracie kapsuly- už dlhšiu dobu nepoužívam kapsule, používam len sypaný prach.  A musím priznať bola to veľmi príjemná zmena. Ja mám tendenciu presýpať, dávkovať viac ako je potrebné. Ale v tomto prípade aj keď som dala dva kusy, rozpustili sa, nezanechali fľaky ani čiastočky na textílii. Keď budete využívať kapsule čaká Vás, pohodlné pranie, ktorého výsledkom  bude krásne čisté a voňavé prádlo bez škvŕn. Hodnotím kladne 🙂 

  Denkmit aviváž – chráni vlákna a farby bielizne. Jej hlavnou úlohou je spraviť bielizeň hebkou a voňavou. Ľudia s citlivou pokožkou by preto mali určite siahnuť po aviváži.  Textílie  sú uhladené a menej škriabu, materiál potom nedráždi pokožku. Svoju funkciu splní, prádlo, jemné na dotyk, nadýchané, mäkké sprevádzané vôňou  mandľových kvetov. Ja kedže som v eufórií z perličiek, tak nemám za potreby používať aviváž.  Ale, ak v budúcnosti budem používať aviváž, určite po nej siahnem. 

  Denkmit Oxi Power sprej pred praním – účinnou silou aktívneho kyslíka odstraňuje fľaky od ovocia, zeleniny, kávy, červeného vína, mastnoty, oleja a zmrzliny. Aktívna pena efektívne čistí všetky textílie, čalúnenia aj koberce. Mamičky písali, že na detské oblečenie je výborný... Ale žiaľ mňa to nepresvedčilo teda vôbec. Kedže moje D2 je malý výmyselník a vďačný stravník mala som na akom šatstve testovať.

  Dávala som tomu tri pokusy a neodstránilo. Poslednú šancu som mu dávala keď D1 prišiel z tréningu a na novej bežeckej bunde som našla pár fľakov a D1 nevie z čoho (typické). Nechala som pôsobiť,  nie len pár minút. A samozrejme dala prať.  Zjemní trochu farebnú štruktúru škvrny ale nato, ako to mamičky ospevujú som čakala viac. Fľaky nezmizli. Za mňa nie...

  Denkmit utierky na zachytávanie farieb a nečistôt  

  Poznám, využívam ale na biele prádlo. Samozrejme vyskúšala som, pridala som do prania, ale... Tejto možnosti neviem prísť na "chuť" mamička ma vždy učila biele s bielym, farebné s farebným a toho sa ja držím. Len to budem využívať, keď kúpim nové šatstvo, aby nepustilo. Netvrdím, že nefungujú. Proste len ja som stará škola, kde mám stále utkvelú predstavu "zadubenia".

  Denkmit vonné perličky –zažite s vonnými perličkami jedinečnú a intenzívnu sviežosť. Každá perlička obsahuje vzácny parfum, ktorý prenikne hlboko do vlákien a dodá bielizni fascinujúcu a dlhotrvajúcu vôňu. 

  Priznám sa, tieto perličky som nejako prehliadala, nevenovala som tomu pozornosť.

  Ale sú úžasné, strašne ma očarila tá vôňa. Mohlo by tu platiť pravidlo, ako som mohla bez nich žiť... Odteraz nesmú chýbať na zozname produktov, ktoré mi uľahčujú pranie. 

  Denkmit vlhčené utierky na ošetrovanie nábytku – vďaka jemnej emulzii jednoducho a pohodlne čistia a ošetrujú povrchy vášho nábytku. Antistatické zloženie pôsobí proti opätovnému ukladaniu prachu. Zároveň pohlcujú alergény a peľ a teda odstránia aj nečistoty spôsobujúce alergie. Do tejto úlohy som sa pustila s mojimi pomocníkom. D2 sa zhostil tejto úlohy, veľmi dôkladne. Dokonca mal tendenciu ich testovať aj hubičkou :-/ vôňa ho vábila... Tieto obrúsky nepoužívam doma a som vďačná za skúsenosť,  že som si ich mohla vyskúšať. 

  Ak máte v úmysle rýchlo a efektívne očistiť nábytok alebo inú plochu. Tak smelo dotoho. Vôňa síce pekná, nevtrieravá, ale obrúsok na moje pomery suchý. V budúcnosti nemám v pláne ich kupovať.  

  Multi-Power univerzálny čistiaci prostriedok – bez problémov odstráni vodný kameň, zvyšky mydla a hrdzu. Vysoko účinné zloženie odstráni aj tú najtvrdšiu špinu pre žiarivú čistotu v celej domácnosti. Používajte na čistenie sprchovacích kútov a kabínok zo skla a umelej hmoty, vaní, umývadiel, toaliet, armatúr, keramiky, chrómu a obkladačiek. Každá žena, mama, ktorá má domácnosť vie, že to je deň čo deň, večný boj. A tento čistič vám to jednoznačne uľahčí!  smelo odporúčam. Dávam tomu 100% a budem kupovať ďalej. 

  Denkmit čistiaci prostriedok– účinne čistí všetky umývateľné povrchy. Multi-Aktiv zloženie odstraňuje odolné nečistoty a stará sa o žiarivú čistotu a brilantný lesk bez dočisťovania. Keď máte deti musíte počítať s tým, že sa na podlahe hrajú, naháňajú, neustále niečo rozlievajú alebo im niečo na podlahu spadne. Teda aspoň u nás to tak vyzerá. Podlahu umývam ráno predtým ako ideme na prechádzku a večer keď deti zaspia. Nemám doma mop, pretože ho nepoužívam. Umývam na kolenách s hrandričkou. 

  Kupujem tento produkt aj keď obmieňam s octom,  s ktorým často umývam. Určite ho

  nevyradím zo zbierky "pomocníkov". Za vyskúšanie určite stojí.

  WC vonné bloky s vôňou lotosových kvetov. Balík obsahoval 3 ks. Dve z toho  mám už minuté. Takže hodnotím to nevtieravo, voňavo ale pre moju domácnosť nepraktické.

  Čistiaci prostriedok na rúry a gril -  Pre mňa je rúra a digestor asi najačší strašiak v mojej domácnosti. A myslím, že nie som sama. Kto ma pozná vie, že moja veľká slabosť je vymýšľanie receptov, neustále testovanie, kombinovanie. Veľmi veľa času trávimv kuchyni.  Zapájam do toho aj deti, ktoré majú z toho veľkú radosť.  Krásne chvíľe, ktoré však nekončia prázdnym tanierom. Výpary a tuky z varenia sa ukladajú na rôzne plochy spolu s prachom. Roky rokúce som používala rôzne agresívne prostriedky, ktoré neboli lichotivo voňavé. Dráždili všetko čo sa dalo.

  Veľmi som bola zvedavá, na účinok, výsledok. Tento nevýrazný sprej  veľmi prekvapil. Silné účinné zložky rozpúšťajú zvlášť odolné zasušené zvyšky ako i stopy po pripálení.  Vyčistilo mi to rošt za pár minút. Krásny ako nový. Tak isto aj sporák. Ešte sa pustím do digestora, kedže testovanie skončilo, ale moje používanie neskončilo 🙂 Odporučila som ho aj svokre, ktorá často "bojuje" so sporákom. Aj môjmu ockovi, po ktorom som "postihnutosť" upratovania zdedila. 

   Dezinfekčný sprej – U mňa doma by ste našli viac dezinfektov ako parfémov. Neviem či mám nejakú poruchu, alebo utkvelú predstavu, že všade sú baktérie. Ale ako mi bolo raz povedané: " Nechaj toho Damiena, trochu špiny deťom neublíži!" posilní to ich imunitu. Naozaj? Existuje miera, koľko je trochu špiny a koľko už priveľa? U niektorých detičiek je imunita skvelá u niektorých ako je môj Dami, ktorý je predčasniatko je veľmi chabá. Prečo by som ho nemala chrániť, keď môžem? veľa predmetov s ktorými prichádza do styku sa nedá umyť alebo oprať. Zbožňuje drevené hračky. Pár strekov a hneď som pokojnejšia 🙂

  Tento sprej  odstraňuje 99,99 % baktérií, húb a špeciálnych vírusov. Rýchlo a spoľahlivo dezinfikuje všetky umývateľné povrchy ako textílie, povrchy a objekty.  Praktické dávkovanie aj balenie, ktoré môžte mať hneď po ruke keď treba. 

  Každé upratovanie, alebo aj udržiavanie si vyžaduje hlavne chuť a trpezlivosť.. Ak sa doňho pustíte, nerobte to na oko. Ak patríte do skupiny, kedy to je pre Vás únavné a obťažujúce, zapojte ostatných "pasažierov" deťom dajte vybrať z činností, budú sa cítiť dôležito a potrebne. Tak isto zapojte aj manžela, priateľa. A dôležité je učiť ich od malička k poriadku 🙂 

  Ďakujem za možnosť testovať  dm Slovakia a samozrejme aj Modrý Koník, bez ktorého by tieto úžasné spolupráce neboli.

  Krásny deň praje Dominika