Kedy a čo začínate piecť?

radkanika
12. dec 2013

Ahoj, kedy začínate piecť na Vianočné sviatky, resp. čo už máte? teda neviem, aký časový odstup si mám na čo nechať, doteraz som pracovala a všetko som piekla voľné tri dni tesne pred Vianocami od rána do rána (takmer) :D tak by som chcela teraz trošku postupnejšie, len neviem, čo už môžem, aby to bolo na Vianoce ešte jedlé 🙂 okrem medovníkov, tie naši nejedia...ďakujem.

radkanika
autor
13. dec 2013

@anny1984 a nie je na medovnicky neskoro? ja asi zajtra zacnem s dcerkou aspon linecke 🙂 a uvidim, ako dalej budem stihat...

radkanika
autor
13. dec 2013

@jankastubka jaj no to by som rada, ale ja peciem komplet pre celu rodinu, pretoze u nas v rodine som jedina, co vobec vie piect a mna to navyse bavi, len teraz s detickami to nie je take jednoduche najst na to cas...peciem nam, otcovi na doma, svokrovcom, svagrine...ako stretavame sa vsetci pri Stedrom stole, ale kazdy chce mat cosi aj doma...preto viac druhov...

vjaja
13. dec 2013

ja som tento rok lenivka, jedna milá pani mi napiekla, len medovníčky sa nahlásila robiť dcéra, takže ja len budem papať 😀 😀

nefertitka
13. dec 2013

ja mam vanilkove rozky, cez vikend spravim oplatky kakaove, vikend pred vianocami Bebe gulky ( to sa nas tato za tym zabija:p), mama mi dala kokosky a este mi da z metrového kolaca, tak si myslim, ze staci...

angua27
13. dec 2013

@radkanika, linecké sa dá lepiť už aj teraz samozrejme. len ja nemám rada, keď je to potom moc dlho zlepené, lebo vtedy sa "odparuje" z lekváru vlhkosť a je viac želatínový. a to ja až tak nemám rada. 😉
pudingový koláč je klasický puding, ktorý dávam do formy od bábovky, alebo srnčieho chrbta a vrstvím ho s piškótami a sušeným ovocím. puding robím trošku hustejší, aby držal. 😉

radkanika
autor
13. dec 2013

@angua27 fiha, mnam 🙂 asi si idem uvarit puding, dostala som nan neskutocnu chut 😉

radkanika
autor
13. dec 2013

@vjaja ty sa máš, tíško v dobrom závidím 🙂 kedy sa ja dožijem chvíle, že len si sadnem a koláče sa objavia na stole,xixi...

jankastubka
13. dec 2013

@radkanika ved hej, ak to niekoho bavi, proti gustu, ziaden disputat... 🙂
Ja len, ze teraz sa ludia tak nahanaju najprv po obchodoch, potom aby bolo doma vygrnutovane, potom aby bolo napecene x druhov... a potom clovek unaveny ako pes zasadne k stedrovecernemu stolu.

radkanika
autor
13. dec 2013

@jankastubka joj veru, to nakupovanie ked si spomeniem na predosle roky...tento rok som sa na to vykaslala, ale aj hlavne kvoli micu, sme poobjednavali cez internet a do potravin chodime do malickych co najblizsie k nam 😀 upratane tiez nie je dokonale, ale ved co, sa neosalim, mame deti a tie kolace, tak aspon tie nejako poriesim 😝

lyubka
13. dec 2013

@radkanika odolávam ťažko ale predsa 😀

radkanika
autor
15. dec 2013

žienky, myslíte, že už môžem piecť dnes tie také orechové rožky? to také cesto z bielkov, orechov a cukru a rožky sú máčané v čokoláde...zvýšili sa mi bielka z lineckých a nerada by som vyhodila, len neviem, či aj tie rožky už môžem, či vydržia do Vianoc :D

radkanika
autor
15. dec 2013

Tak skúúúsim...hádam vydržia 😀