Kedy začínate s vianočným pečením?

30. sep 2022

Ahojte baby, tie prosím ktoré planujete piecť vianocné pecivo linecke na objednavky tak kedy začinate s pecenim? Planujem piecť do 30 kg no rozmyslam kedy zacat aby to bolo vsetko cerstve a chutne. Začiatkom novembra je fajn alebo je to moc skoro? Prosím poradte.

anjelicek26
30. sep 2022

Zaciatkom novembra?? Ja by som 7 tyzdnove pecivo fakt nechcela jest 🙄 Ako chapem, ze odstate je lepsie, ale viac ako december tam vidiet na datume "vyroby" nechcem...

matullienka
30. sep 2022

No ja by som v takomto prípade od teba koláče nechcela, v obchode budú cerstvejsie. Fakt skôr ako na začiatku decembra určite nie

tinkavvv
30. sep 2022

Aby bolo vsetko cerstve a potom zadelis mesiac november?
Skor ako december isto nie a aj ten zaciatok mesiaca sa mi zda skoro.

domiklik
30. sep 2022

Pozri sa, pokiaľ ste doma ôk s tým, že budete na vianoce jest 7 týždňové pečivo, chod do toho... Ja osobne by som to nejedla, a úprimne, ak by mi toto naservirovali niekde na návšteve pomyslím si, že hostiteľ je dobrý humusak....

domcci72
30. sep 2022

osobne zacinam okolo mikulasa, ale tak nepredavam toho neviem kolko, vacsinou len po kamoskach a tak, ale snazim sa proste si to tak naplanovat, aby som to stihla, aby to bolo aj dobre. Zaciatok novembra to sa mi vidi ozaj skoro.

janika38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
almia
30. sep 2022

@anjelicek26 ahoj ale ty si fakt že v každej diskusií 🙈🙈 ako je mi to jedno ale kedykoľvek otvorím akúkoľvek tému všade od teba odpoveď..mňa picne to ťa baví či to za to platia? ☺️🙈Len zo zvedavosti sa pýtam

anjelicek26
30. sep 2022

@almia samozrejme, ze ma za to platia 🙄

deti95060810
30. sep 2022

@almia 🙂

deti95060810
30. sep 2022

autorka, to je skoro zač. novembra... skús okolo Mikuláša ...

zuzubb007
30. sep 2022

Fuj, ze zaciatok novembra to je vtip? vianocne pecivo musi byt maximalne 2-3 tyzdne viac stare by som teda nejedla a to budu aj citit ci je to robene 2 mesiace dopredu

autor
30. sep 2022

Dobre damy, ved preto sa pytam, ja som myslela ze ked sa napecie a odlozi v chladnej miestnosti ze to nevadi, samozrejme ze plnit a zdobit az v decembri...

diewcatqoo
30. sep 2022

Pernicky zacinam piect 2 tyzdne pred vianocami, tie potrebuju zmaknut. Linecke, vanilkove rozky, medvedie tlapky a pod, ktore tiez potrebuju odstat nejaky cas, peciem max. cca tyzden pred vianocami, skor nie. Zvysok tesne pred. Tie, ktore maju kremovu napln, plnim bud na stedry den, alebo den vopred.

diewcatqoo
30. sep 2022

Zaciatok novembra je vazne velmi skoro. Aj ked to odlozis do chladu, bude citit, ze to nie je cerstve. Citit to niekedy u tych, ktori pecu na objednavku, ze hoci vsetko fajn, ale tie cesta uz nie su take, ake by mali byt, ale su stare. Uz sa mi raz stalo, ze ma niekto dokonca aj ponukol plesnivym medovnickom...
Ja verim, ze ak niekto pecie na objednavku, tak to musi byt zahul pred sviatkami, ale mali by si brat na plecia toho len tolko, kolko zvladnu. Necerstve vianocne kolace, to nechce nikto a verim, ze nikto z pekarok nestoji o zlu reklamu.

bessie12
30. sep 2022

Začínam piecť niekedy začiatkom decembra. Určite nie skôr. Skôr mi to príde zbytočné.

nasasa_1
30. sep 2022

Myslím si, že tak na konci novembra v polke decembra by mal byť ten čas tak akurát, aby sa všetko aj v pohode stíhalo, no tak isto aby boli koláčiky proste ešte čerstvé

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. sep 2022

Jasne, ďakujem vam za nazory, idem do toho uplne prvy krat a sama som nevedela kedy zacat takze ste mi pomohli. Zariadim sa podla vasich odporucani 😊

19mmm71
30. sep 2022

Prve pečiem medovníčky 4t. pred VIanocami,suche 2t pred a nepečene3-4 dni a Vianočku deň pred.

terezka1947
30. sep 2022

@19mmm71 ja pre svojich doma to isté. Akurát,že medové,či puncove rezy tak 1-2,aby boli úplne čerstvé. Často v noci pred 24.

nataly420
30. sep 2022

Obžerstvo je hriech všade hory jedla …ja napečiem jeden plech ktorý sa aj zje ten deň a vybavene .. Vianoce nie sú o napchávani sa neúrekom

autor
30. sep 2022

@nataly420 kto hovori o obžerstve? Prepac ale myslim ze kazda rodina chce mat doma pecivo pre seba a deti, na ponuknutie pre navstevy...sviatky bez lineckeho ani nie su sviatky pre mna...nehovoriac o nasich detoch ktore ich zboznuju a doprajeme si ich akurat tak 2 x ročne na velkonocne a vianocne sviatky...

terezka1947
30. sep 2022

Tiež nerozumiem tomu "obžerstvu".
Sme štyria doma pár dní,deti majú prázdniny...tak jasné,že sa toho viac zje. A ešte nerátam návštevy,kt.k nám prídu.

bessie12
30. sep 2022

@nataly420 vzdy napeciem niekolko druhov kolacov / susienok a vsetko sa zje. Tak isto aj do prace sa to vezme. A aj ked sa napriklad vsetko nezje, tak to pomeliem, pridam maslo + krem nejaky a mam z toho tortu. Takze to nie je len pre nas. Tak o akom obzerstve to trepes ???

zuzi0911
30. sep 2022

Pečiem tak po Mikuláši...aj to začínam medovníkmi.
Ďalší víkend začínam linecké,labky, rožky a atď.(polovicna davka zo vsetkeho..)
..plnkove 1 deň pred,ale to su iba trubičky a minulý rok to bol dobosov rez...
A tento rok zas iný koláč....alebo košíky rozmýšľam

nikaeli
30. sep 2022

Ja som to pochopila tak, že máš objednávky, keďže si uviedla 30kg - to naozaj zjete? bolo obdobie, keď som piekla aj pre kamarátky, bolo toho celkom dosť, ale 30kg určite nie. Začínala som v decembri, aby si ich pár dní pred Vianocami vedeli vyzdvihnúť. Krémové som nerobila.

h2
30. sep 2022

@nikaeli Pochopila si to správne, hneď v úvodnom príspevku je, že to má byť na objednávky. Preto sú komentáre o obžerstve úplne od veci. Ale to už je typický modrý koník.

nikaeli
30. sep 2022

@h2 áno, súhlasím.. čítam si to celé ešte raz..
@autorka možno by si mohla na začiatok skúsiť aj menšie množstvo, aby si sa nemusela naháňať a uvidíš, ako sa ti bude dariť, ako budeš stíhať a na budúci rok budeš múdrejšia, pridáš ďalšie 😉 alebo vynechaj krémové

nataly420
30. sep 2022

@bessie12 trepeš akurat ty doma jedine tak 🙂 30 kg je veľmi veľa …podľa mna ale kľudne vypekaj odrana do večera 😅😂 ja som písala za seba ako to my mame v rodine :D nebol to žiadny útok ale vidím že ste extrémne vzťahovacne 😅😅😂😂 čo už

bessie12
30. sep 2022

@nataly420 ked to robi na objednavku ako to bolo spomenute, tak to nie je vela. A predstav si, ze ja vypekam kazdy tyzden a to niekolko krat a nielen na Vianoce. Vtedy napeciem do 10 druhov 😉