Keksíky pre deti

bielamacka3
9. dec 2017

http://www.familyzone.sk/zdrave-domace-keksiky-... našla som tento recept, môže tie kekse jesť aj dvojročné dieťa? A ak dám miesto jablk sušené slivky, bude to ok? Skúsila by som ich

adalea
9. dec 2017

@bielamacka3 určite môže, pokial nemá alergiu na med. Vyzerá to dobre, mňam

fokuska
9. dec 2017

@bielamacka3 A co z toho sa ti pre 2 rocne dieta nezda? Aj jablka aj slivky su ok

beky1813
9. dec 2017

A co na tom akoze nemoze 2 rocne dieta? 😮😮😮😮😮 nechapem niektore dnesne matky 😃

siska53
9. dec 2017

@bielamacka3 vsak to je normalny recept na zdravu sladkost,preco by to nemohlo??? Jedine ten med,ak ma alergiu nahrad normalnym cukrom,prip jeho zdravsou nahradou.

bielamacka3
autor
9. dec 2017

ja som len to myslela, či sušené jablká nemožu škriabať v hrdle

bielamacka3
autor
10. dec 2017

tak upiekla som ich, miesto medu som dala jeden a pol sáčku vanilkového cukru, jeden a pol škoricového. Včera malý zjedol dva, dnes ledva jeden a plakal dokonca. Pritom kekse som mala v miske s nakrájanými jablkami, aj som skúšala, tvrdé nie sú. Ja mu nechcem furt dávať kupované - no keď tie moje nechce? Nabudúce mu neupečiem nič a ani tie z obchodu mu nedám.

beky1813
10. dec 2017

@bielamacka3 ako vazne? Ved to nemusi jest kazdy den 😀 jaj, aj ja by som plakala, keby si ma nutla jest kekse 😀

fokuska
10. dec 2017

@bielamacka3 No precitala som nejake dalsie tvoje temy a uz nema vyznam diskutovat tu.
Napadne mi pripominas nick anjika24 ci 42 ci ako to bolo

beky1813
10. dec 2017

@fokuska jasne, ze je to ona 😀 to sa neda pomylit, tento nick bielej macky pouziva na inych forach 😀

bielamacka3
autor
10. dec 2017

ale tie z lidla s éčkami by si dal hneď

beky1813
10. dec 2017

@bielamacka3 zase ides svoju retoriku? 😀 ma dva roky, hadam nebude urcovat, co mu budes davat 😀 nemusi mst ziadne keksiky, to je prekvapenie, co?

bielamacka3
autor
10. dec 2017

Bekynka, ja viem,máš pravdu, ale on keksíky chce, ked ich nemá, hádže sa o zem, tak som myslela, že tie domáce sú lepšie...viem, ani dospelý človek kekse nepotrebuje, ja s tebou na percent súhlasím

beky1813
10. dec 2017

@bielamacka3 jaj, tebe zbytocne nieco pisat 😀 zase sa opakujes

evittam
10. dec 2017

@bielamacka3 Aha, takže vždy ked sa hodi o zem tak dostane čo chce?! Vela šťastia zelam.

bielamacka3
autor
10. dec 2017

nEDOSTANE, ALE TEčú MI NERVY

bielamacka3
autor
21. jan 2018

robila som dalšie keksíky, tentokrát lineckí, podľa receptu, malému chutia, len s formičkami bol problém, ked smechceli vyrezať nejaký tvar a brali sme cesto z formičky, sa nám rozpleštilo, takže tvary sú všeliaké

bielamacka3
autor
24. jan 2018

a ešte jedna otázka ..keď nejaké keksíky upečiem, prípadne aj moja mama a tá pečieuž dlhé roky, takže to vie, aj tak si dá radšej kekse z obchodu s éčkami....mám sa na pečenie vykašľať, alebo piecť každý víknnd, aj za cenu, že väčšinu zjem ja? Pre seba by som nepiekla, ale necchem, aby taký malý jedol ibakeksíky z obchodu s tými konzervačnámi alátkami a inou pliagou

barborasebastian
24. jan 2018

Aj múka ma ecka ja na tvojom mieste by som dala na raňajky kupované a na obed pečene od teba a na večeru mix, a na druhy deň poradie otočila., ale pec každý deň aby ti netiekli nervy je to dobre na u kľudne nie a jedz aj ty keď uvidí teba bude chcieť aj on. Veľa šťastia

katka1981
24. jan 2018

@bielamacka3, tak si ho na tie eckove z lidla nemala naucit. Prepac, mozno som ti hnusne odpisala, ale tak to citim. Mala si naucit na zdrave alebo na ziadne. Moj ma rok a pol a nepozna ziadne sladkosti, a ma aj sestru starsiu, ta prvu sladkost mala medovnik z vianocneho stromceka 1,5 rocna, kedze som nepiekla teraz tak nemal. Kusok vianocky dostal, ale kedze to je samy humus, viac nedostane, nebudem ju kupovat ani sebe. 2 rocne dieta este nie je vo veku ze ho niekto pokazil v skolke a pyta si keksik. A kludne mi tu nadavajte, mna dnes uz nic nevytoci.

beky1813
25. jan 2018

@bielamacka3 ja mam pocit, ze sa tie hnusne eckove keksiky dohodli a vytvorili sektu a prostrednictvom nej sabotuju tvoje usilie o zdravsiu variantu. Inac by sa predsa nedostali k 2 rocnemu dietatu. Lebo teba urcite napadlo ich viac nekupovat. Len oni su take presibane, ze pod ruskom tmy sa dostanu k tebe domov a zamienaju tie zdravsie a tak sa dostavaju k dietatu.

P. S. existuje u teba vobec nejaka oblast, z ktorej neurobis halo a svetovy problem c.1?

bielamacka3
autor
25. jan 2018

@katka1981 s tým Lidlom má pravdu. S vianočkou nesúhlasím, ale bábovka, ktorá má výdrž aj pol roka, tá ani mne nechutí, cítim tam umelinu. A teda do polnoci ti môžem nadávať? *Tak dobre, hnusoba jedna škaredá 🙂

katka1981
25. jan 2018

@bielamacka3, kludne aj po polnoci, ked ta topotesi 🙂 Aj vo vianocke je bordel, samozrejme nevravim, ze v kazdej. A nepisala som znacku.

bielamacka3
autor
25. jan 2018

ok, tak ked ma moje dieťa naštve, tak sa uvoľním pri tebe 🙂

bielamacka3
autor
25. jan 2018

@barborasebastian A muka značky Babička a špaldová múka? Tie by mali byť kvalitnejšie, si mylsím.

katka1981
25. jan 2018

@bielamacka3, to nie je o znacke, ale o zlozeni. Jasne spaldova je lepsia ako psenicna. Skus robit keksiky z ovseych vlociek alebo mussli tycinky z ovs. vlociek, kt. sa v trube nepecu, ale susia, lebo nech pecies akukolvek muku a je tam aj tuk, tak je to strasne svinstvo a je jedno ci domace alebo z obchodu.

bielamacka3
autor
25. jan 2018

Viem, že smažené je nezdravé, ale o pečenom som nevedela.

bielamacka3
autor
26. jan 2018

Ale aj tak predsa tie kupované sú nezdravšie, keď majú záruku aj cez rok...domáce tak dlho nevydržia

katka1981
26. jan 2018

@bielamacka3, ano, domace su zdravsie

bielamacka3
autor
27. jan 2018

Dnes som robili placky pohánkovo cukinovo mrkvov= a necchel..to nevadí, aj tak smažené nie je zdravé pre tak malé dzeco, ale ži neochutnal, hm, aspon, že mne chutili

barborasebastian
27. jan 2018

@bielamacka3 a co tie keksíky?