Korpus na tortu

20. jan 2023

Prosím vás môžem urobiť korpus na tortu z klasického šálkového cesta?
2 šálky muky
1 šálka cukru,
2/3 šálky mlieka
1/3 šalky oleja
PDP
2 vajíčka

Mohol by tam vzniknúť nejaký problém ak nesprvím klasickú piškótu ale skôr takúto bublaninu? krém bude šlahačka s maskarpone a ovocie.

viestta
20. jan 2023

Ten korpus bude hutnejsi ako klasicka piskota, ale pouzitelny

kag120
20. jan 2023

@viestta ano
pravda

autor
20. jan 2023

@kag120
@viestta to by nebol problém ani jedna piškóta nebola práve nadýchaná vždy bola dosť hutná 🙄

kristinka92
20. jan 2023

keď už tu riešime korpus- neviete mi prosím povedať ako je možné ze cukrárkam vychádzajú pekne rovné platy a mne vždy stred nenormálne narastie a okraje nízke? minule som tak piekla a vyšli mi tak akurát dva platy, aj to veľmi tenké keďže okraje sa veľmi nevyvysili a stredu mi zostalo veľa ale z toho kopčeka sa nič nedá použiť…

petulda333
20. jan 2023

@kristinka92 vysoka teplota napr,zly pomer surovin. Ja radsej peciem na menej stupnov. Cca 180 a kontrolujem. Plus davam plech s horucou vodou do rury

viestta
20. jan 2023

@kristinka92 treba rozotrite cesto ku okraju, tak aby v strede bolo nižšie, nevysypavat okraj formy, len vymazať, znížiť teplotu a piecť dlhsie

miricka77
20. jan 2023

@kristinka92 Na dno formy daj papier na pečenie-pekne rovno ho zacvakni do formy,kraje nevymazavat,piecť na 150 stupňov.po upečením kraje nožom oddeliť od formy,tortu preklopiť a bude krásna rovná.

pinkgirl
20. jan 2023

@kristinka92 veľa cukrární a výrobní používa hotové zmesy na piškótové cesto, rôzne polotovary, sušené/tekuté vajcia a použijú na recept suroviny s rovnakou kvalitou a množstvom, ktoré zaručia dobrý výsledok.
Pri pečení doma pôsobí viac faktorov. Nie každé vajce má rovnakú veľkosť, taktiež pomer suchých a mokrých surovín má vplyv - teda konkrétny recept a tiež teplota a dĺžka pečenia, a tvoj odhad ako pracovať s rúrou na pečenie.
Ja si svoju rúru vyhrejem na 200stC, dám formu s cestom piecť a o 7-10minut stiahnem teplotu na 180stC a dopečiem - čas je podľa veľkosti formy individuálny.