Krém do torty

2. aug 2022

Ahojte, dievcata-cukrarky. Mam na vas otazocku, teda dve. Budem synovi robit tortu. Krem som si vymyslela ze mascarpone, slahacka a salko. Tymto kremom by som tortu aj zlahka potrela dookola. Na vrch ide cokolada a jedly papier (moze ist na stuhnutu cokoladu). Ale moja otazka, mam dat do kremu aj Ole pudingovy prasok bez varenia alebo stuzovac? Ci moze byt aj bez toho a neroztecie sa 🙏
Druha otazka: kolko kremu cca pripravit? Torta bude priemer 23 cm a rozrezana na 3 casti.
Dakujem krasne za rady 😅

petulda333
2. aug 2022

Robim taku ale bez salka,davam pras.cukor,ale to je jedno. Krem sa neroztecie. Ak sa bojis,tak vynechaj salko a pridaj roztopenu bielu coko. Ten krem je bozsky. Na taku tortu by som urobila z 500g mascarpone, 300ml slahacky a budes mat az az

autor
2. aug 2022

@petulda333 praveze by som chcela to salko 😂 lebo s mascarpone a slahacky robim kazdy rok (no nikdy neviem odhadnut objem kremu a do roka vzdy zabudnem a ako debil si to nezapisem), tak som chcela trosku zmenu s tym salkom 😀

petulda333
2. aug 2022

Jasne,mozes dat. Ono ti to stuhne

lindous
2. aug 2022

Skús bez a ak by sa ti to po zmiešaní nezdalo, tak pridaj želatínový stužovač za studena - ja pridávam priamo do krému, keď sa mi nezdá, cca za lyžicu postupne prisypavam a vmiešavam, aby sa nespravili hrudky 😊

matula77
2. aug 2022

@lindous aky prosim ta pouzivas?

lindous
2. aug 2022

@matula77 v návode je, že celý obsah sáčku a rozmiešať ho najskôr s vodou, ja pridávam priamo a omnoho menšie množstvo, keď chcem krém len trochu spevniť a nie aby bol ako želé 😅

natalala
2. aug 2022

Ja robim mascarpone, tvaroh, slahacka a osladzujem rozpustenou cokoladou bud bielou alebo tmavou, plus vanilka. Dobre sa s kremom pracuje a chuti super, ako pribinacik. Pomer je 2:2:1 a cokolada podla toho ako velmi chces aby bola plnka sladka. Mne ziadne stuzovace, zelatiny a neviem co nechutia v plnkach.

autor
2. aug 2022

@natalala ved prave to, ze vzdy som to robila bez, no tentokrat chcem salko pouzit a neviem ako sa to bude spravat

petulda333
2. aug 2022

Pozri,ak nestuhne,tak pridas ten crem ole. Ale podla mna to stuhne. Salko nedavaj cele,teda pokial nelubite mega sladke

autor
2. aug 2022

@petulda333 dakujem. Asi to tak urobim. Plus samozrejme tam pojde potom ovocie.

petulda333
2. aug 2022

Drzim palce nech sa podari

h2
2. aug 2022

Hlasujem za ten, čo písala @petulda333. Mascarpone, šľahačka a biela čokoláda je najlepší krém, aký poznám. Teda, podľa mňa, samozrejme.

petulda333
2. aug 2022

@h2 aj u nas kazdemu chuti,iny ani nerobim 😀

natalala
2. aug 2022

Mozno by som skusila uvarit to salko na husty karamel, potom tam nemusis pridavat zbytocne blbosti a aj chutovo to podla mna bude dobre.

bessie12
2. aug 2022

@natalala ja tak robim krem. Slahacka, mascarpone a uvarene salko.

autor
2. aug 2022

@h2
@petulda333 Ano ten robievam. Chcela som to teraz trosku obzvlastnit tym salko

autor
2. aug 2022

@natalala hmmm, rozmyslala som aj nad tym, ale neviem ci chcem karamelovu prichut 😂

miroslava278
2. aug 2022

Kľudne môžeš dat aj surové salko. 2 mascarpone, 1 šľahačka a podla chuti a konzistencie salko

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matula77
2. aug 2022

@lindous dakujem 🙂 presne tento aj ja pouzivam, ale som bola zvedava ci ty nieco ine lebo som ho nikdy neskusila priamo nasypat. Veru nabuduce asi skusim

loliki
4. aug 2023

Ahoj, tak po roku sa opýtam, ako sa podaril krém? Ako si ho vlastne robila?