Ktorá zrnková káva je dobrá do kávovarov?

7. feb 2024

Dobrý deň.Prosim Vás poraďte mi ktorá zrnková káva je dobrá do kávovarov? Ďakujem

guudy
7. feb 2024

To je vec individualnych preferencii… my kupujeme od slovenskych praziarov, najcastejsie LOTroastery, Melody roastery, Coffeein, Diamond roastery, atd.

sapetka
7. feb 2024

Ja pijem lavazzu

queen_mary
7. feb 2024

Mne to je jedno, kedze si do nej davam mlieko 😀 ale tiez je to skor vec osobnej preferencie. Su kavy horkejsie, kyslejsie, s orieskovym nadychom.. asi naozaj poskusat a uvidis. Mozno by som zacala tym, ze si podla sympatii vyberies par kav z coffee pointu, a poskusas..

katie253
7. feb 2024

tchibo

maryetta
7. feb 2024

Mame kavovar rok. A pomenili sme uz niekolko kav. Mne chutila asi najviac popradska.
Muz ale objednal nejaku inu co mu zachutila ked sme boli v jednej restauracii. Ale mne tato velmi nechuti ☹

nikola81
7. feb 2024

Vyskusali sme vsetky mozne. Drahe, lacne, a vzdy sme sa vratili k Lidlovej Bellarom. Pre mna naj. Nie je horka, nesmrdi mi - pijem bez mlieka ako niektore aj drahe. Chutovo super.

lucka_ke
7. feb 2024

nám najviac Tchibo, kupovali sme aj Bellarom z Lidl, ale boli v nej nečistoty - konkrétne vetvičky, ktoré nám skoro zničili mlynček v kávovare... odvtedy ju nekupujem, Lavazza mne osobne nechutí, ani Starbucks

guudy
7. feb 2024

Vidim, ze sa tu zisli milovnici uhlikov🤭. Tak ja sa odpracem prec, ja nie som fanusikom ziadnej z vyssie spomenutych ‘kav’

lucka_ke
7. feb 2024

@guudy tak nie som ochotná dať za kilo kávy 30 Eur keď ju viem mať za 11, a áno skúšali sme aj tie a ja osobne som necítila veľký rozdiel

ctahka
7. feb 2024

Kávy zo supermarketov su komoditné kávy, zozbierané kade tade. My sme sa rozhodli podporovať slovenské pražiarne kávy, a nájdeš aj cenovo prístupné a vieš čo piješ.My máme najradšej coffeein - blend Italy,Mexico,Columbiu,Salvador- tie sú chuťovo veľmi dobré,na ich stránke nájdeš všetky info ku konkrétnej káve. Vždy keď od nich objednáme, káva je čerstvo upražená, ešte sa nám nestalo, že by poslali kávu praženú týždeň dozadu. Na káve zo supermarketov často nevieš ani dátum praženia,nie to pôvod. Z cenovo dostupnejších káv je ešte dobrá Epera Prešov.Zlaté zrnko je tiež vcelku ok.
A áno, sú ľudia, ktorí sú proste zvyknutí na supermarketovy tip kávy, že keď si dajú kávičku z praziarne, príde im často kyslá, trpká, zvláštna... Mám takých v rodine,a určite to neodsudzujem...nevadí,proste každému chutí niečo iné.No v rámci kvality a podpory farmárov ako aj slovenských podnikateľov si radšej kúpim kávu z pražiarne.🙂

zuzu1304
7. feb 2024

Ja mám najradšej popradskú.

guudy
7. feb 2024

@lucka_ke kludne si kupuj aj nadalej uhliky. Komoditna kava proste nie je kvalitna kava, aj ked sa ti to nepaci ;)

smiling89
7. feb 2024

My sme poskusali kadejake druhy kav, z obchodu aj z praziarni...a striedame nakoniec 2 z obchodu - zlata L'or a Starbucks Blonde espresso, ktore z nasho kavovaru maju jemnu chut, mnam.
Velmi som chcela podporovat lokalne praziarne, zial nevedela som si tam najst "svoju salku kavy", tak ma to omrzelo....na chut kavy vplyva vela faktorov. Napr velmi mi chutila jedna kava z SK praziarne pripravena v podniku, kupila som ju domov a hnus... :/
Takisto kava ktora mne chuti z mojho kavovaru, mi nechuti z kavovaru mojich rodicov🫢

lucka_ke
7. feb 2024

@guudy aj budem, my pijeme veľa kávy a proste 30+ za kg kávy nedám lebo si to nemôžem dovoliť, a o pôvode kávy môžu pražiari aj klamať, to ty aj tak nezistíš

marrydreamkas
7. feb 2024

ja som teraz kupila Janosik od kavoholika, maju akurat akciu za 16,80€/kg a je zo slovenskej praziarne a chutovo je fajn 🙂

lavender94
7. feb 2024

Ja kupujem väčšinou thibo. Občas kúpime v tunajšej pražiarni, keď ideme okolo. Je to cele o chuti, mne niektoré drahšie kávy chutia a iné zase nie. Vidíš, že aj tu su dostala akurát tak zoznam chatových preferencii jednotlivcov. Keď nemáš na drahšiu, tak hľadaj medzi lacnejšími, keď na to máš, skúšaj z pražiarní. Ja som minule kúpila nejakú výberovú kavu, ktorú mi odporučili v praziarni, ze je úžasná a nechutila mi vôbec, moja mama si ju zas nešla vynachváliť

kikushaa
7. feb 2024

Emilia

nikiska_13
7. feb 2024

@marrydreamkas Idem ho aj ja objednať a vyskúšať. Ja rada skúšam rôzne kávy, ale najradšej mám od Coffeein a Ready After. Veľmi mi chutila aj káva od Aurelica.

evinqua
7. feb 2024

Poskusali sme rôzne a uz pár rokov sme verní zlatemu zrnko, najčastejšie kupujeme kubu

dzejny656
7. feb 2024

My kupujeme tiež prevažne z pražiarní, chutia nam tie kavy a chceme podporovať slovenské značky. Ale napríklad mne veľmi chutí aj Starbucks Blonde, vždy ju mám doma v zásobe.

pegasina
7. feb 2024

@nikola81 a ktorú Bellarom konkrétne, prosím ťa? Nie je kyslá? Mne najviac vadí na káve silná acidita.

nikola81
8. feb 2024

@pegasina Je to v cervenom obale, Bellarom Classico

jekaterinabs
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka0605
9. feb 2024

emilia zlate zrnko

lakebabe
9. feb 2024

Záleží aj od kávovaru jedna káva môže chutiť v každom inak, ale skúsili sme všetko mozne aj slovenské praziarne aj obchodne znacky od vymyslu sveta a asi ma tu ukamenuju najviac nám chuti Tmavý Starbucks, Cierne Segafredo a Lavazza v týchto sa s mužom zhodneme a kupujeme ich do obidvoch kávovarov. Ale záleží aká káva ti chuti niekomu jemná niekomu silnejšia

len_nig
9. feb 2024

@guudy milujem v každej diskusii o káve takéhoto snoba 😂😂😂 neboj, väčšina ľudí skúsili aj drahšie kávy z praziarni ale proste pijú čo im chutí. Nevidím ani jeden dôvod aby ťa to muselo obťažovať

ivd
9. feb 2024

Emilia od Zlateho zrnka. Obcas skusam aj ine a nakoniec sa vzdy vratim k tejto.

raffaella
9. feb 2024

Ja som dlho verná káve z Kauflandu, tej vyššej rady Favourites Barista a tá je výborná teda.
Kávu denne pijem od 13 rokov, teda väčšinu svojho života. Pila som kávu na kávovej plantáži v Kolumbii, mala som takisto cibetkovú kávu priamo z cibetkovej farmy i tu na Slovensku som mala možnosť skúsiť viacero káv vychvalovanych na kaviarenskych blogoch.
A káva je proste dobrá alebo zlá. Buď vám chutí i "odborníkmi" zatracovaná káva alebo vám cena vôbec nezodpovedá chuti, ktorú by ste za ňu očakávali. Toto odsudzovanie supermarketovych káv a žvásty o kvalite, pražení a pôvode slovenskej kávy (čo je najviac ustrelene, keďže to by ste si museli vypýtať zodpovedajúcu dokumentáciu aby ste si to reálne preverili) je jednoducho smiešne.

len_nig
9. feb 2024

@raffaella super napísané 🙏👏

avanka
9. feb 2024

@pegasina veď pre tu aciditu sme prestali kupovať kávu z praziarni. Mali sme asi 6 druhov po 250 g ,každý stal asi 8€ a veru niekedy bol problém kávu vypiť aj s mliekom
Nemám rada kyslú kávu a milujem zlatú lor, movenpick espresso,fialová Jacobs a veľmi nám teraz chuti nová eduscho,ťa modrá