Kukuričná kaša. Ako ju uvariť?

susika
29. mar 2008

baby poradte, ako mám uvariť kukuričnú kašu? s mliekom, či vodou?netreba tú múku pred tým namočiť? a chutilo to vašim detvákom? s čím ste ju podávali? vdaka

dominica
29. mar 2008

ahoj a to máš kukuričnú múku? Tú treba variť? Neda sa to zarobiť do vody alebo UM len tak, ako nejaká detská kaša?

dika
29. mar 2008

ja by som sa bala kvoli vetrom dat cisto len kukuricnu... ☹

lusil2005
29. mar 2008

ja som sa tiez pytala bab v receptoch, a pisali ze dostat v bio obchodoch instantnu kukuricnu kasu. a vraj sa rozraba vo vode. ja som zatial varila len raz pohankovu.

dominica
29. mar 2008

lebo čo predávajú detské kaše, tak tam je aj nejaká kukuričná, alebo ryžovo-kukuričná, presne neviem, nemala som ju, ale je to jedna z prvých kaší, ktoré dieťa môže, pretože neobsahuje lepok a tie sa zarábajú buď s vodou, alebo UM a nevaria sa, preto neviem, či ju treba variť. ja mám doma pohánkovú kašu a tak isto sa nevarí, iba sa zarobí.

marcelka11
29. mar 2008

Baby, ja som kupila instantnu kukuricnu kasu v zdravej vyzive. Rozraba sa s horucim mliekom alebo s vodou a mne chutila. Nevari sa. Volá sa Mišutka a je to len cista kuk. krupica. Malej som ju este neskusala dat, zatial len Nestle kukuricno- ryzovu mliecnu.

kosicanka1
29. mar 2008

no my papame obycajnu kukuricovu kasu, aj ryzovu, aj pohankovu. vsetko su instantne kase, netreba ich varit, kupila som v bio potravinach. zaraba sa do vody alebo do mlieka, nesmie byt vriace. ja robim do mojho MM a do hotovej kase pridam par lyziciek ovocia.

lusil2005
29. mar 2008

kosicanka jej to sa da zarabat aj do MM? no super. popripade to mozem zmiesat s vodou to MM ked neodstriekam dost (co je v poslednej dobe dost casto ☹ )

kosicanka1
29. mar 2008

no ja zarabam do cisteho MM ale neskusala som zmiesat MM s vodou 😕

lusil2005
29. mar 2008

ja to robim bezne pri klasickych nemliecnych kasach. ked neodstriekam dost, nenecham malu predsa hladnu 😔 aj tak na mna vzdy zazera po poslednej lyzicke. este par sekund otvara pusu ako kapor 😀

susika
autor
29. mar 2008

tak som to riadne pokašlala. ja som to kúpila u nás vo Vegetke a tam som sa pýtala a tetuška mi dala kukuričnú múku.som nevedela, že to sú aj instantné kaše.ono tá múka sa dá použiť aj na prípravu zápražky a tak.
tak ja to skúsim uvariť vo vode, uvidím, aký maglajz z toho vznikne.
našla som toto: Mlieko privedieme do varu a za stáleho miešania prisýpame kukuričnú krupicu. Krátko povaríme. a tiež som to anšla aj s vodou.ale nikde nepíšu, či to treba nechať ešte postáť alebo nie. ale vraj studená už nie je chutná.

lusil2005
30. mar 2008

susika nechaj ju postat tak 5 min. to ti hadam nevychladne. inac - tiez mam len krupicu kukuricnu. pozhanam aj instatnu kasicku 😉

dominica
30. mar 2008

lusil, ja som zarábala tiež do MM a keď ho bolo málo pridala som vodu, myslím, že sa nič nestane, len tým, že som to ribila do MM mrazeného a následne zohriateho vo vodnom kúpeli, tak som mala problém, aby kaša zhustla. Keby som mala MM veľa, tak to robím do práve odstriekaného, to sa nemusí zohrievať a kaša by mala bez problémov zhustnúť.

susika
autor
30. mar 2008

ahojte.akurát som tú muku vyskúšala s vodou.uvarila vodu a postupne pridávala múku, aby to zhustlo..varila som to presne tak ako ryžovú s ryžovej múky.nechala trošku postáť a je to.na prvý pokus super.teraz si to idem zjesť s trošku cukru.no malej taký luxus nedoprajem🙂)
akú malú príchuť tie kupované?može sa to s banám alebo ovocím?či to lepšie chutí so zeleninou?

mata79
30. mar 2008

Susika, ja som tiez chcela malemu robit domace kase, lebo instantne mi odmietal. Teraz mi uz zje od Nutrilonu piskotovu.
Ale ja som kupila davnejsie kukuricnu krupicu. Je taka hrubsia. Mam doma knizku "Polevky a kasicky pro nejmensi" a tam autorka pise, ze ju treba namocit na hodinku a potom uvarit.
Varila som ju vo vode, ale moc nam nechutila. Ale ked malemu robit kasu z vlociek, tak mu primiesavam banana, jablcko a ked nam ostane presnidavka z olovrantu, tak mu ju primiesam.

lusil2005
30. mar 2008

susika podla mna je to jedno. aj s tym aj s tym. s ovocim to bude trosku sladsie...
mne dnes vysiel pokus na pohankovu kasu!!! tiez z krupice. male hippky uz nestacili a bolo mi divne davat jej dve. tak som to spravila tak ze som malej urobila tu pohankovu kasicku (asi tolko ako je tej malej hippky), a vmiesala do zeleninovej vyzivy aj s kockou uvareneho maska. zbastila to vsetko!!! 😀

katia7
31. mar 2008

ja som v predajni zdravej vyzivy kupila kukuricnu kasu(len cista kukurica) instantnu takze nebolo treba varit a chuti skratka ako kukuricna chrumka 😉

susika
autor
31. mar 2008

super babule. dakujme za rady.zajtra vyskúšame s banánom🙂)len sa budem musieť krotiť, aby som jej to potom nezbaštila ja 🙂
katia, presne tak chutila aj tá kašička z tej kukuričnej múky.možno je to rovnako hrubé, ako tá krupica, len sa to inak volá.

lyzenka
31. mar 2008

SUNARKA má ryzovo-kukuricnu kasu - prave dnes som ju kupila - a bola aj mliecna aj nemliecna.... :O) som zobrala mliecnu - pridam len vodu a je... 😀

susika
autor
31. mar 2008

super lyzenka, dakujem. oveľa lepšia príprava. ale ja mám tej múky pol kila 😀 zatail ma to "baví" miešať ten maglajz, uvidím do kedy 😀 a potom nabehnem do obchodu. a kde si ju splašila?normálne v obchode?

lyzenka
31. mar 2008

jasné, v Tescu 🙂

a tú múku máš odkiaľ? - možno zas mňa začne baviť ten maglajz... 😀

susika
autor
31. mar 2008

som to kúpila vo Vegetke.tam, kde mávajú aj sušené ovocie a také "zdravé" potraviny. ale myslím, že to normálne mávajú v pbchodíkoch so zdravou výživou.
kolko tak stojí tá sunarka? v bonusoch DM mám len ryžovú s banánom.

lyzenka
31. mar 2008

59,- stála bezmliecna a 99,- mliecna

ale ved v tych bonusoch je pisane, ze _rozne druhy" nie konkretne ryzovo-bananova, ci ano?

susika
autor
31. mar 2008

som sa kukla a máš pravdu.tak fajn, super.pojdem kupiť mliečnu .je to lepšie, ked s nou behám , nemusím prihrievať a stresovať sa.krmite sa lyžičkou, či cez cumel s velikou dierkou?ja som si urobila aj taký aj taký s "krízikom".malá mi bojkotuje lyžičku, tak občas dokrmim cez flašu

lyzenka
31. mar 2008

snažím sa lyžičkou, lebo zachvíľu - asi už odzajtra čo nám povie dokina, budeme papať mrkvičku a ta, tak nech si zvyká....ale dala som aj s fľašou... :O)

susika
autor
31. mar 2008

pýtala som as, lebo čo som pozerala kaše, tak sa mi to zdalo riadny "betón" 50g kaše na 150ml mlieka. my sa tiež snažíme už celý mesiac a dnes riziková povedala, že to bude asi "jazýčkom".malá, ked sa zasmeje, tak ho vyplazí a to že ked deti robia, tak zvyknú mať problémy.ale niečo papá pekne.

zdenkaamarosko
31. mar 2008

Kukuričnú krupicu namočím na 4 hodiny do vody. Pomer 1 diel krupice ku 6 až 8 dielov vody. Potom varím asi 40 minút. Ak mi počas varenia príliš zhustne, pridám trochu vody.
Takýto istý postup zachovávam aj pri varení kaše zo pšena a celozrnnej ryže. Niekedy to ale varím aj hodinu. Staršiemu dieťaťu netreba tak dlho "predmačovať".

V obchodoch, lekárňach sú k dispozícii hotové instantné kaše rôznych príchutí. Delia sa na mliečne a nemliečne.
Mliečnu zarábaš s prevarenou ochladenou vodou.
Nemliečnu zarábaš tiež s prevarenou ochladenou vodou + pridáš umelé mlieko.

susika
autor
31. mar 2008

zdenka diky. ale ja ked som to len sypala do vriacej vody a tak nechala zhustnúť, a potom ešte nechala trochu pod pokrievkou dojsť, tak to bolo -aspon pre mna-celkom chutné a zdalo sa mi to dosť jemné.dokonca jemnejšie ako z ryžovej múky.tá sa mi zdala tvrdá aj ked som ju nechala po uvarení ešte pod tanierikom v pare. ja som dala na 120ml takých 10-12 gramov-také 1 a pol odmerky z nutilonu.

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz