Kupujete každý deň čerstvé pečivo?

21. mar 2024

Ahojte , kupujete čerstvé pečivo každý deň alebo zjete rožky , chleba aj na druhý deň ? Napadlo ma že sa spýtam na to ako to robia ostatní , bola u mňa na návštevu sestra s jej novým priateľom a on vraj nezje žiadny rožok z druhého dňa ale vyhadzujú to a bola som za divnu že som jej malému chcela dať chleba ktorý bol kupovaný včera a bol podľa nich úplne gumeny a nejedlý 😃 zaujmave že doteraz sa na to sestra tak nepozerala. 🤣

bolarazjedna
21. mar 2024

Chlieb kupujem vždy rovnaký, ten sa nám osvedčil, že aj po pár dňoch je ako čerstvý. Ak sa mi zdá ze je chleba veľa, tak polku zamrazim.
Rožky - pokiaľ sú 2-3dnove, výborne sa dajú opäť do chrumkavé "čerstvej formy", stačí ich zohriať krátko nad hriankovačom, alebo strčiť na 2-3minuty do horúcej rúry na 250stupnov.

Pokial je chlieb/rožok starší, dá sa z toho spraviť chleba vo vajci, zemlovka, alebo napr moja babka robila takú mamku, že staré rožky pozdĺž nakrájali, nam9cila do sladkého mlieka, potom do vajíčka a upiekla na panvici a potom posypala škoricovým práškovým cukrom.

Keď sú ešte staršie, buď sa dajú použiť do krémových polievok - stačí piecť kocky, alebo urobiť z nich strúhanku.

autor
21. mar 2024

@januska12323
@katka700
Ja toho jej vôbec nemusím je to taký dilinko podľa mňa ale jej vec no .. odkedy je sním a stará sa do výchovy malého aj on "zmenila" moc chovanie v podstate sa len hrá na niečo pred ním , dokonca som sa aj dosť blbo cítila keď som im ponúkla kávu a došlo k tomu že on nechcel lebo on nebude piť nescu zalievanú z kanvice on iba nejakú tú jeho z kávovaru ...mal komentáre že ako môže piť niekto dnes takú kávu bohužiaľ nemám doma kávovar a bola som preňho ako zo stredoveku

majlo1234
21. mar 2024

Haha, ale to s tou kavou som aj ja, uz by som si nescu po rokoch zvyku na “normalnu” kavu nedala. Ale zas by som sa netvarila, ze je normalne mat doma kavvar😅

autor
21. mar 2024

@majlo1234 jasne chápem že keď sa niekto nauči na takú kávu tak mu nechutí obyčajná zalievaná ale ako tie jeho poznámky a pohľady povrchné no 😅

sissy27
21. mar 2024

Nie, nekupujem kazdy den - kupim viac a dam do mraznicky v ziplock sackoch a vyberiem si kedy chcem kolko chcem, o 15 min mam ako cerstve.

h2
21. mar 2024

Chlieb aj pečivo dávam do mrazničky, po vybratí je, ako čerstvé. Určite nebudem behať denne do pekárne, alebo do obchodu.

vanilkovazmrzka
21. mar 2024

Chlieb mam bezne aj tyzden. Bagety a pod su cerstve len v dany den, na dalsi 1-2 dni su uz take meh.. ale zjedia sa. Daju sa na par sec ohriat v mikrovlnke, alebo spravit vo vajci.
Vyhadzovat den stare pecivo je bohapuste plytvanie jedlom a bila by som za to ludi.

mikadooo
21. mar 2024

Nie, vyťahujem z mrazáku. Po rozmrazení sú ako čerstvé. Staré nám nechutia, ale vyhadzovať to by mi bolo ľúto peňazí. A ráno nemám čas lietať do obchodu. Vyberiem vždy presne toľko rožkov koľko zjeme, na kusy. Ak je málo, pridám ešte jeden. Dá sa to šikovne rozmraziť v mikrovlnke ak nemáš čas čakať na prirodzené rozmrazovanie). Základom je zmraziť rožky čerstvé (normálne v mikroténovom sáčku, zaviazané), ale nie teplé.

deedol
21. mar 2024

mne zas nechuti mrazene pecivo a obchod mame minutu od domu, takze nie je problem vybehnut. chlieb zjem aj na druhy den, niektore balene chleby su este aj na treti den ok. snazime sa nevyhadzovat, ale nie vzdy to vyjde.

januska12323
21. mar 2024

Jaaj no tak potom sa tým netráp, oni budú mať vždy všetko lepšie. Taká spodina ako ty by im radšej nemala nič núkať. 😁

petamich
21. mar 2024

nekupujeme kazdy den 🙂 a inak mame casto pecivo v mraznicke take to na dopekanie, aby sme nemuseli kvoli trom zemlam do obchodu utekat

mili2016
21. mar 2024

Tak toto je riadne plytvanie jedla ... My kľudne chlebík zjeme aj na tretí deň. Alebo si s neho spravíme vajíčkovy chlebík, krutony do polievky .a.t.d

hugigugin
21. mar 2024

Piatok nakupim,jem este raňajky v pondelok. Potom znova pondelok poobede a do piatku. Nechodím každý deň do obchodu.

mamasrnka1984
21. mar 2024

chlieb kupujem kazdy druhy den a ostatne pecivo podla potreby.. ale skoro kazdy den nieco kupujem.. na treti den ale uz chlieb ozaj vynimocne sa u nas konzumuje a moc teda nechuti dobre..

rozculena
21. mar 2024

chlieb pečiem,dávam do mrazáku a vyťahujem len toľko,koľko sa zje.Rožky sú v mrazáku tiež.

nikiki29
22. mar 2024

Riadne plytvanie… my zjeme aj na druhý deň. Aj mrazíme. Nebudem sa každý deň trepať do obchodu 🙄

martinka13
22. mar 2024

Mam zmrazené. Hodinu pred jedením vyberiem a rozmrazim volne na linke v sáčku . Je ako čerstvé.

daniela099
22. mar 2024

Niekedy, keď neplánujem ísť v najbližších dňoch do obchodu, kúpim pečivo vo väčšom množstve na 2-3 dni. Ak je miesto v mrazničke, časť ide do mrazničky. Ak sa niečo nespotrebuje, robím strúhanku.

moniikka
22. mar 2024

Rožky každý druhý deň a chlieb ma spotrebu 3dni, takže chlieb podľa potreby. Neplytvame, rožky ak ostanú tak meliem struhanku

dzejsik
22. mar 2024

rozky kupujem len par kusov, aby sa zjedli najneskor rano dalsi den, ale chlieb kludne aj 3-4 dnovy, ked je dobry … urcite nic nevyhadzujeme, ved sa daju urobit toasty, vo vajicku, zapekanky, hrianky…

1mata
22. mar 2024

Mrazím a postuone vyťahujem ak nie je čerstvé kúpené. Ak aj niečo ostane, buď sa urobí vo vajíčku, alebo ho viem zapiecť v toustovači a je vývorné 🙂

hellionka
22. mar 2024

Kupujem každý deň čerstvé rožky. Nemám problém ísť kvôli tomu tú chvíľku do obchodu. Dvojdňový rožok zjem iby výnimočne. Chápem, že každý to ma inak, ale nechápem ako toľko ľudí môže povedať že rozmrazené pečivo je “ako čerstvé” chrumkavé 🫣. Asi sila zvyku.

andrejka1974
22. mar 2024

Jem normálne chlieb pokiaľ je nekupujem každý den chlieb vydrží čerstvý aj niekoľko dni tvoj priateľ plytvá potravinami

lujza123
22. mar 2024

Nakupujem v pekárni kvaskovy chleba aj pečivo a davam do mrazaku. Rožok je určite lepší z mrazaku ako gumený na druhý deň

K tomu mrazeniu, skladovaniu, no nieje chleba ako chleba. Tie dopekané zázraky zo supermarketov sú také ze zjesť v ten den, nedajú sa skladovať ani mraziť

Pečivo z klasických pekarni je iné, to vydrží. Obzvlášť ak je kvaskove.

Ináč ja som fajnova ako ten priateľ tvojej sestry, tiez by som nechcela nescu a dvojdňové rožky. Ale tak aspoň viem slusne odmietnuť, či skôr sa vyhovoriť v štýle ďakujem, už som jedla/mala kávu.

Neznášam ľudí co sa povyšujú, každý nech si doma pije kávu aká mu chuti
moje mladšie ja by tiez ovela radsej vypilo nescu s mliekom a cukrom ako nejaku nóbl kávu z kávovaru, instantnú kávu som milovala roky to až teraz sa mi nejako pomenili chute😀

blondiee83
22. mar 2024

@lujza123 Tak vies, na vyske na intraku a vlastne ani doma sme nemali kavovar - tiez som roky pila nescu s mliekom alebo aj zalievaneho turka 😀 A ako mi chutili, naj kava to bola 🙂 Ale menia sa chute, menia sa aj moznosti, ktore mame. Teraz ma mozno kazda druha, tretia domacnost kavovar doma.

Napr. ja by som nescu uz tiez nevypila, ale samozrejme sa nebudem povysovat - slusne odmietnem a poprosim o caj, aby som neurazila hostitela, ze si nic nedam. Clovek nie je viac len preto, ze ma doma jeden blby kavovar, to kde sme. Cize novy priatel by u mna klesol takymto spravanim...

4stanka4
22. mar 2024

My vo všeobecnosti jeme veľmi málo pečiva takže ho ani veľmi nekupujeme a keď je tak zjeme aj 3 dňové, chlieb aj viac- keď je už starší ale nie je plesnivy tak si robíme hrianky alebo toasty,vo vajci. Rožok ak nejaký zostane tak ho ususim na struhanku, poprípade odložím vysušené pecivo do krabice a zbieram svokrovi pre zajace. U nás sa teda pecivo nevyhadzuje, ja som na to veľmi hakliva.

4stanka4
22. mar 2024

Ešte k tej káve...my ani kávu nepijeme takže u nás by mal úplnú smolu 😀

nesana
22. mar 2024

Rožky kupujem každý druhý deň. Nemám problém zjesť dva dni starý rožtek, maximálne 3. Chlieb niekedy jeme aj skoro týždeň ale to už použijem na chleba vo vajíčku alebo urobím hrianky🙂

renka30
22. mar 2024

Odkedy kupujem chlebik a pecivo v remeselnej pekarni a nie to predpecene z retazcov tak kazdy den nekupujem, kvaskovy chlieb co kupujem je aj na druhy treti den makkucky takze kym nezjeme novy nekupim, a neskor si z neho viem este spravit bruschetty, chlebik vo vajci a pod. Uprimne predtym sme dost peciva vyhadzovali co ma dost hnevalo, teraz uz neyhadzujeme

all10
22. mar 2024

Neviem ako vy ale my doma si to robíme tak, že kupíme pečivo do mrazáku a dáme to na porcie a tak len večer vytiahneme z mrazáku a ráno je ako čerstvo upečený. Fungujeme už takto pár rokov a nič sa nezvýší, nevyhodí a ani nesplesnivie.