Kupujete každý deň čerstvé pečivo?

21. mar 2024

Ahojte , kupujete čerstvé pečivo každý deň alebo zjete rožky , chleba aj na druhý deň ? Napadlo ma že sa spýtam na to ako to robia ostatní , bola u mňa na návštevu sestra s jej novým priateľom a on vraj nezje žiadny rožok z druhého dňa ale vyhadzujú to a bola som za divnu že som jej malému chcela dať chleba ktorý bol kupovaný včera a bol podľa nich úplne gumeny a nejedlý 😃 zaujmave že doteraz sa na to sestra tak nepozerala. 🤣

majlo1234
26. mar 2024

@11bodka11 ja v tom pevne verim, ale kazdy naokolo mi do toho pinda furt. Zaroven som sa uz par krat stretla s clankami, ktore ospevovali zivot bez kofeinu. Ale ja naprikld nepocituje ziadne negativa(zhorseny spanok, nevilnosti, busenie srdca, tras….neviem co vsetko rste) len mam z toho radost

leadan
26. mar 2024

Inak čo sa týka tej kávy, ani my nevypijeme inú ako z pákového kávovaru, ale stačilo povedať, ďakujem nedám si nescu ani turka, stačí mi voda. Nedovolím si mať nejaké pripomienky na návšteve keď nemajú kávovar. Však je na návšteve a to, že ty ho pohostíš je tvoja dobrá vôľa a nie povinnosť. Kľudne si mu nemusela ponúknuť nič, keď je taký arogantný a má sprosté pripomienky.

kvetinka719
26. mar 2024

Ja kvaskujem, periem chleby a rohliky podľa potreby. Vydrží bez problémov 3-4 dni. My celkovo jeme pečiva veľmi malo, ale keď už, tak kvaskoveho.

lulupulu
26. mar 2024

@maaamiii tak v prvom rade. Každá jednota ma vlastnú pekáreň. Čiže niesu všetky rožky rovnaké. U nás predávajú 2 druhy. Ja som z Oravy čiže nemáme žiadne Nitrianske :D

srnka79
26. mar 2024

Urcite nie. Jem aj na druhy den (praveze kvoli zaludku som dlho nemohla cerstve), alebo spravim vo vajicku/zemlovku/zapekanku, alebo dam ususit na struhanku/pre zvieratka u nasich. U nas sa pecivo nikdy nevyhadzuje a splesniet nestihne, pretoze ak aj kupim viac, tak supnem do mrazaku a vyberam postupne podla potreby. A ak mi chuti aj starsie, tak nazor druhych ma vobec nezaujima😉

janka95
26. mar 2024

Ja zjem aj trojdnove alebo z mrazaku rozmrazene mne by to nevadilo. Ale partner je presne taký že na druhý deň je to pečivo hnusné. Z rožkov robím strúhanku a snažím sa kupovať len polku chlebíka v pekárni aby sa to nevyhadzovalo :D on je schopný vstať o 5:00 ráno len kvôli čerstvému pečivu. :D

maaamiii
26. mar 2024

@11bodka11 ja nemám rada, keď sa mi pichne "kôrka" do ďasna a všade sa trúsi 😅 my ľúbime tie mäkké maslové. Ale teda na to, že sú mäkké majú chrumkavú cenu 😂

maaamiii
26. mar 2024

@majlo1234 ja pijem len 2 denne. V extrémnych prípadoch 3. Ale teda odkedy pijem kávu kávu a nie kávu "pozametanú zo zeme" (vieš ako to myslím), tak nie vždy sa mi žiada ďalšia. Nie kvôli chuti. To by som ju pila na litre. Ale telo akoby nepotrebovalo toľko 😅

maaamiii
26. mar 2024

@lulupulu no to áno. To je pravda.

saxana000
26. mar 2024

Pecivo nakupim na cely tyzden a zamrazim.chlieb krajany rozky zemle vyberiem kolko spotrebujeme.ani mne gumove pecivo nechuti ale.ked rozmrazis na volno na vzduchu nie v mikrovlnke ostane super a este sup nachvilku do truby a este aj chrumka.

Chlieb sa nevyhadzuje bud ide do vajicka alebo na struhanku alebo pokrajam na kocky ususim dam do sacku a ideme s malou makrmit kacicky..

saxana000
27. mar 2024

@blondiee83roky robim v kaviarni kavu si dam kedy chcem doma som mala pakovy kavovar a tak letel po par.tyzdnoch na bazar len taky fukot.nepouzival sa denne zanasal sa zaberal miesto. ked si mam kupit za 700eur.poriadny automat a zas sa len o neho starat to radsej budem chodit po kavickach dalsich 5 rokov po meste..
Vyriesila som to kvalitnym napenovacom ked pride navsteva dostanu ozaj paradne latte alebo capuchino.ale urobene z obycajnej velvetky.. a absolutne nikto na to doteraz neprisiel.. este sa.vypytuju aku kavu a aky stroj mam. .

zuzka0605
27. mar 2024

kazdy den...ak sa pecivo nezje, potom jedine ho nejako spracovat-vo vajci, hrianky a pod..nehovorim ze na druhy den je pecivo nejedle...samozrejme ze jest sa da,ale jednoducho kto mi povie, ze neciti rozdiel, tak bud klame alebo nema chut. bunky.takze za mna len cerstve.

naniki
27. mar 2024

@saxana000 ktoru Velvetkumyśiš ?Jacobs svetlu ?

saxana000
28. mar 2024

@naniki ano presne tu. Skusala som aj granulovaneaj ine velvetky ale tato jacobs ma pre mna najnormalnejsiu chut..

gabrielabydzo
28. mar 2024

@majlo1234 Turka neznášam,čo som bola tehotná a povracala som sa.Caro je dobrý grc ale tak možno to niekomu chutí.