Čím nahradiť pečivo pri histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

mám príznaky histamínovej intolerancie.

Čím mám nahradiť rožky, chlieb a ostatné pečivo?

Sú nejaké voľnopredajné lieky, ktoré by mi túto intoleranciu zmiernili?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi konkrétna a zároveň veľmi široká otázka.

Pečivo pri HIT by malo byť kváskové s veľmi jednoduchým zložením.
Intoleranciu na histamín vieme zmierniť antihistaminikami, teda ak máte prejavy podobné alergii - žihľavka, výtok z nosa, svrbenie a pod.

Ak máte však tráviace ťažkosti po vysokohistamínových potravinách, tak môžete vyskúšať suplementovať enzým diaminooxidázy. Pri tráviacich prejavoch treba myslieť na to, že HIT je spôsobená iným problémom v trávení a treba ho nájsť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/