Lacné a zdravé recepty

6. mar 2024

Ahojte,poradili by ste mi prosím nejaké lacné zdravé recepty ? Keďže mi na posledný týždeň ostalo už len 10€ mimo nájmu ktorý musím platiť a momentálne študujem posledný rok na vysokej a rodičia peniaze tento mesiac nejak pomiňali ( neviem kde,už to neriešim ) poradíte mi prosím ? 😁

mima172
6. mar 2024

Hustá strukovinová polievka, cestoviny + pesto (v Lidli majú lacné bazalkove i rajcinove, zložením fajn a chutovo výborné). Varené zemiaky a cuketa v 3 obale atď. Je veľa lacných a chutných jedál. Ja mäso nejem, čiže viem poradiť len tie bezmäsité.

mimca77
6. mar 2024

Skus povedat, co mas doma k dispozicii (v spajze, v chladnicke, napriklad cestoviny, strukoviny, cibula atd.), lebo ak vobec nic, tak strava na tyzden za 10€ je nerealna. Z mojich oblubenych lacnych jedal mi napada sosovicova polievka, pecene zemiaky, zeleninove rizoto, cestovinovy salat, pecena korenova zelenina alebo si kup jedno kura, stehna a kridla mozes upiect, prsia pouzit na sote, k tomu ryzu/zemiaky, z chrbta vyvar

muchacici
6. mar 2024

Kúpila by som si hŕstkovú zmes a uvarila hustú polievku so zemiakmi a mrkvou, dať si s chlebíkom. Zemiaky na rôzne spôsoby, môžu byť pečené, alebo kaša, k tomu nejaké krídla. Z krídelok by si si mohla uvariť vývar. Tiež by som si kúpila cvilku alebo šalátovú uhorku k hlavnému jedlu. No a cestovinu s nejakou omáčkou "zo skľanky" 😃 A išla sa najesť k nejakej kamoške alebo tetke 😉 no máš čo robiť tento týždeň. Tiež ovsené vločky sú super