Letné zdravé recepty

21. aug 2023

Som na zac. tehotenstva a v tychto teplach mi absolutne nic nechuti, ked si nieco dam zo vsetkeho ma zaleje, uz mam aj vacky pod ocami, nejake lahke recepty z ktorych by mi nebolo tazko prosim poradte. Grilovanie ma uz nebavi 😁

nika23t
21. aug 2023

Neviem, asi to nie je ani veľmi zdravé a ľahké, ale mne chutilo
Kuracie nugetky v kukuričnej strúhanke spolu pečene so zemiakmi v rúre, k tomu zeleninový šalát, rizoto, francúzske zemiaky tiež so šalátom, (vlastne ja som Salat jedla ku všetkému, aj k chlebu s maslom 🤦‍♀️), tvarohová nátierka na hrianky, rybacia nátierka, toasty, pizza, rôzne kapsičky z lístkového cesta-na slano aj na sladko, zemlovka, ryžový nákyp, palacinky, lievance s ovocím, Spagety s domácou paradajkovou omáčkou, smotanovosyrova omacka s brokolicou, polievky krémové rôzne (teraz napr cuketovoparadajkova-mnamka)... Hlavne veľa ovocia a zeleniny, to pre mňa bolo hlavne. Ale mala som dní, ked som nezjedla nič. A tiež také, keď som zjedla všetko.

veselo_neveselo
21. aug 2023

Salaty a salaty. A nie majonezove, ale zeleninove, cestovinove, s quinoou, s ryzou...

Vlastne je to jednoduche.
Vyber si zaklad - "zrno": cestovina, bulgur, quinoa, ryza, alebo zelene listky salatov.
Vyber si protein: kura, tofu, tempeh, seitan, sosovicu, cicer,...alebo syr (mozzarella, emental, brie,..)
Vyber si zeleninu: brokllicu, karfiol, cviklu, mrkva, paprika, uhorka, trkvica, baklazan, rajcina, cuketa, avokado, kapusta, co ti napadne, co mas doma, co treba zjest...
Vyber si "posypku": zrniecka chia, lanove, konopne, hrasok, kukuricu, orechy, mandle,...
Vyber si zalievku: podla toho co mas rada, mas doma alebo sa hodi. Na niektore netreba vobec, niekam sa hodi lyzica majonezy nech sa spoji, tu je najviac na experimentovanie aby si zistila co mas rada. Ja mam rada medovu horcicu, alebo olivac s octom a greckymi bylinkami.

A je to hotovo, ziadne velke recepty netreba.

Ja rada cestovinu, brokolicu, hrasok, cuketu s vlasskymi orechmi kvapnutu olivacom.
Rajcjny s mozarellou na zelenych salatoch, trochu balzamika na to, alevo aj len s olivacom
Ryzu s tuniakom, hrasok, kukuricu, karfiol, cuketu a struhany syr - bez dalsej zalievky
Ryzu, brokolicu, cviklu, mrkvu, cuketu, celer, kapustu, redkovky, s kuratom alebo tofu, a kari omackou

Vsetko sa da 🙂

lucia13022023
21. aug 2023

Ja som mala obľúbený šalát v tehotenstve ktorý som jedla každý boží deň, až som sa predjedla s tetaz to nemôžem ani cítiť.. Ale bol mega a bolo to to jediné čo som dokázala v teple zjesť..
Rukola, na to veeela citrónovej šťavy. Na kocky jablko, fetu, olivy. Zamiešas. Na to balzamico vela🤣. Posypať hoblinami parmazanu a slnečnicové semiačka a ešte troocha citrónu.. DELIKATESA ❤️🤣