Maslovo pudingový krém - na zdobenie

klip0
29. dec 2020

Prosim vas mate nejaky overeny recept na maslovo pudingovy krem? Chcela by som len take jednoduche nieco zo zlateho klasu, masla, cukru, pripadne štipky rumu. Chcem s tym zdobit zdobiacim vreckom mini kolaciky na silvestra, tak aby to dobre drzalo tvar. Robievala som taky, ale naposledy asi pred rokom a nemám ulozeny pomer maslo/cukor/mlieko/zlatý klas a na nete je milion receptov, tak neviem ktory je taky osvedčeny, nechcem to pokazit 😅😁

hettinka
29. dec 2020

@klip0 ja dávam na 300ml mlieka 1 zlatý klas (alebo puding) a to uvaríme na hustú kasu. Po vychladeni vyslaham pol masla s práškovým cukrom (to dávam od oka, 2-3 lyzice) a spojím následne s tým pudingom a kvapku rumu dávam, tak 1PL
Puding chladim pod pokrievkou a tak nesadne taká hrubá “koža” na vrchu

osky
30. dec 2020

@hettinka ja tiez tak isto,presne.
Chladim vo vodnom kupeli v studenej vode misa s pudingom,obcas premiesat...

Pozor!!!
Neolizovat nacinie,ktorym miesame puding!
Sliny sposobia,ze puding zacne rednut!!!

hettinka
30. dec 2020

@osky videla som teraz návod, že do ešte teplého pudingu treba zamiešať 20g masla a ta koža nesadne. Ale nemám overene.

A čokoládový robím tak, že v mlieku pred pridaním čokoládového pudigu najskôr rozvarím 50g horkej čokolády. Vtedy je fakt čokoládový.

osky
30. dec 2020

@hettinka ja som favala vsetko maslo esre do tepleho pudingu,aby sa mi nezrazil.
Ale aj to je ako kedy.niekedy fajn,niekedy sa zrazi...
Vzdy mam z toho spajania masla a pudingu stres🙃😜

hettinka
30. dec 2020

@osky ja mám teraz nový robot, tak odtiaľ si tie krémy úplne nadýchane, úžasne. S ručným mixerom som to nikdy tak nevedela naslahat.