Máte dobrý recept na omáčku na špagety?

kili
27. dec 2008

nemáte nejaký dobrý a ľahký recept na špagety, čo môžu aj deti? ja to nejem a tak o tom vôbec nemám ani predstavu.

monkula
8. jan 2009

aj robievam túto...
na oleji opražíem cibuľku ,pridáme na kocky nakrájanu mrkvu, asi tak 3 kusy, všetk ospolu opražíme a pridáme mleté mäso, osolíme, okoreníme a opekáme do mäkka. Potom prihodíme jeden mäsový bujón, lečo, najlepšie je domáce, a Fruco paprikovo paradajkovú chuťovku, a lúpané paradajky v konzerve, potom osladíme cukrom podľa chuti. necháem prehriať a paradajky v omáčke rozpučíem pučidlom na zemiaky. Dochutíem vegetou a nakoniec pridáme 1 - 2 PL kyslej smotany, len, aby boal omáčka hustá. nalejeme na špagety a posypeme strúhaným syrom.

mukky
11. jan 2009

Ahojte,ja kupujem zatial super omacku v skle v Carfuure,stale kupim aj 6 lebo ju nemaju vzdy 😀 😝 a doma uz len orestujem pomlete masko,pridam nastruhanu mrkvu,vsetko podusim,pridam omacku,zeleny hrasok..mne sa tam fakt hodi k tej omacke....no a potom syr a je to ako z restiky 😝 mnaaam...skusala som aj doma robievat,ale to neni ono,ved to asi poznate nie?inac popotovary nekupujem,rada varim 🙂

siminks
16. jan 2009

Ahojte ja robievam najviac túto:na cibulke opražím kuraí nárez n a kocky,strúčik cesnaku ptretlačený, pridám kečup postrúhaný syr polovicu druhú polovicu na hotové špagety a ešte táto na cibulke opražím kuracie masko potom podusím,medzitým si urobím omáčku v 250ml smotany na varenie rozmiešam polievku v sáčku MAGGI ZO ZáHRADKY hubocá,alebo brokolicová uvarím a pridám k masku, k tomu uvarím cestovinky a muž sa nevie dojesť 🙂

sirinka
19. jan 2009

ahojte...kupila som bazalkove pesto...ale vlastne neviem, ako sa pouziva 😅 viete mi niekto poradit, dat tip?

danulik
19. jan 2009

sirinka - das ho normalne na cestoviny, zamiesas a na to nastruhas parmezan - velmi rychle a mnam 😉

libka1
20. jan 2009

Tak ako pise danulik, v podstate s tym nic netreba robit len zmiesat s cestovinou a posypat syrom 😉 tiez to luuuuuuuuubim 😀

sirinka
20. jan 2009

no super baby...take nieco som aj potrebovala 😀 diky

szitnanska
20. jan 2009

ahoj, ja robím tak, že 4 stredné cibule, oravskú slaninu, konzervu krájaných šampionov dám dusiť a potom pridám črievko syru, napr.karičku (to je jedno aký syr) a šalahačku na varenie a podla chuti sol alebo korenie.

mukky
21. jan 2009

jaa,jenom ja,jenom jaa 😀 😝 mnamky nove nic...?

graziela
23. jan 2009

Ahojte,
ja robim viacero druhov omacok:
1.
roztavim syrokrem al. hocijaky iny taveny syr (najlepsie na troske vody alebo mliecka), pridam smotanu na varenie alebo plnotucne mlieko zmiesane so solamylom, zahustim prip este tvrdym syrom posruhanym, alebo nivou alebo aky sa doma najde, potom nakoniec nejaku kur. salamku nakrajanu na kocky a dochutit oreganom
2.
oprazim kur. prsicka na kocky na oleji, pridam na kocky nakrajanu nivu, len kratko, kym sa trosku neroztecie, zalejem smotanou zmiesanou so solamylom, nakoniec oregano a hotovo (na tanieri sa moze dochutit este aj kecupom, kto chce)
3.
oprazim na oleji cibulu, pridam tuniaka v oleji (konzerva), par. pretlak alebo kecup, hrasok, moze sa pridat aj syrokrem, nech sa trosku roztavi, ak je riedke, tak zahustit vodou rozmiesanou so solamylom...

addaa
13. feb 2009

Ahojte, dnes manželík robil szitnanska recept. Mňam. Vrele odporúčam.

mukky
14. feb 2009

adaa diiiiiiik 😀 😀 😀 😀 Ta to co???? 😀 😀 😀

addaa
14. feb 2009

Mukky sa pýtaš o ktorý recept ide? Od szitnanaska (20.01.2009-17:26) na strane 2. Mňam, mňam, mňam pre tých čo sú slaninkoví. 😉

mukky
15. feb 2009

ad..hej na to som sa pytala 😀 😀 😀 uz sme sa pochopili 🙂 isto iste fajneeeeeeeee,lubim vsetko v tom recepte 😵

mia.k
16. feb 2009

ja sa tiež chystám robiť v stredu recept od szitnanskej,len tam chcem dať aj nivu.Určite to bude dobré,už sa teším.

lienka26
18. feb 2009

Do woku kápnu trochu olivového oleje a hodím tam nakrájenou šunku nebo žampiony (nebo obojí). Pak do toho vliju smetanu na šlehání a ještě předtím než to začne vřít rozemnu v ruce drcenou bazalku a přidám vegetu (podravku). Vše promíchám a jak to začne vřít přidám špagety a vše prohřeju až smetana začne teplem houstnout.

lienka26
18. feb 2009

Pak s tím šup na talíř a užívám si to 😀

eveen
18. feb 2009

caute ....ja robievam taku omacku....ze zohrejem mlieko, pridam nejaky ten syr, aj nivu celu...no a hotovo......je to velmi jednoduche a rychle........k tomu som minule dolozila uz len brokolicu uvarenu........... aj manzel ktory nema rad brokolicu, to zjedol......ale detom by som tu nivu nedavala

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levandullka
13. nov 2011

Ahojte 🙂. Ja robím zväčša túto: Na olivovom oleji opražim zavárané šampioniky a buď mrazený špenát, alebo na kolieska nakrájaný pórik. Potom pridám mäkký syr (bambino alebo karičku) nechám trochu natopiť a zalejem trochou mlieka (podľa množstva ktoré chcete mať), ďalej nastrúhaný eidam, parmezán (poprípade hermelín nakrájaný na kúsky alebo goudu). Keď sa všetko roztopí, pridám oregano, pretlačený cesnak a vegetu 🙂.

miruska15
13. nov 2011

moj chlap robi vybornu a ja ju milujem.Morske prišery podusime na masle alebo oleji osolime,ovegetime pridame biele vino a nakoniec šlahačku možme zahustit my nezahustujeme mne to chuti take redšie a je to.mnam