• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte dobrý recept na ryžový nákyp?

29. januára 2008 
Ahojte :slight_smile:
neviete mi prosím poradiť dobrý receptík na ryžový nákyp pre 12m dieťa.
dik
12. jan 2008 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pre 12m dieťa už môžeš uvariť klasický, pokiaľ nemá nejakú špeci dietu alebo niečo zakázané... :slight_smile:
13. jan 2008 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robim taky zlahceny a rychli :wink: uvarim ryzove vlocky vo vode ( su velmi rychlo uvarene) po vychladnuti pridam UM, postruham jablka zamiesam so skoricou a dam do jenskej zapiect :wink:
13. jan 2008 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ryžový nákyp

Suroviny : 1 l mlieka 5 vajec
4dcl vody štipka soli
½ kg ryže 2 vanil. cukry
1 Hera 200g práš. Cukru

Postup : Ryžu umyjeme, zalejeme vodou, osolíme a dáme variť. Keď trochu napučí, zalejeme mliekom, pridáme Heru a varíme dohusta.
Keď ryža vychladne, primiešame do nej žĺtky vymiešané s práškovým a vanilkovým cukrom. Nakoniec pridáme penu z bielkov, premiešame a dáme na vymastený a strúhankou vysypaný plech. Pečieme. Prajem dobrú chuť.
13. jan 2008 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
dik :wink:
13. jan 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
vesi, a bez ovocia? u nas sa tam dava marhulovy kompot :grinning: teda do dospelackeho nakypu :grinning: malej robim podla detskeho receptu :grinning:
20. jan 2008 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ovocie dávame až na hotový ryžový nákyp, ked je narezaný a na tanieri :slight_smile:
20. jan 2008 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no ja dam varit ryzu na maslo a zalejem ju mliekom 2 salkami a medzitym si zamiesam 4-5 vajec s cukrom/iba zltka/ a pridam kus masla,kolko vajec tolko lyzic cukru +1 navyse davam ....potom do toho primiesam vychladnutu ryzu a nejaky kompotik alebo jablka dam do janskej misy a navrch dam vyslahany sneh a zapeciem ale nie dlho len ako sneh kus je upeceny ale kazdy podla svojej chute
21. jan 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
vesi, skúsila som podla teba, len som dala 1/2 hery. celá sa mi zdala veľa. bol super, ale jedla som ho 3 dni, keďže u nás nákyp nikto nepapá. no chutil mi a an kompót som si nedávala. mala som to na studeno ako dezert.
28. jan 2008 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lila, som rada, že ti chutil, je to recept mojej svokry a ja ho tiež jem bez ovocia, niekedy si dám na vrch šľahačku :grinning: ja kompoty nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás to jedia všetci , hlavne manžel, ten je na sladké :grinning:
29. jan 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mne sa nechce cely postup :grinning: , ale ja zvyknem pridavat do nakypu (medzi) aj tvaroh a struh. jablka, pripadne marhule a este je velmi dobry aj s jablkami plus mlete orechy, ale to rozhodne nie je pre deti :wink: a samoska sa to pecie cele.
29. jan 2008 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
certi, dobrý nápad, vyskúšam ten tvaroh a jablká :grinning:
29. jan 2008 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok