Máte osvedčený vláčny korpus a dobrú plnku na tortu?

alex1271
21. jún 2014

Ahojte mile maminky aj nemaminky mozem vas poprosit o radu ma niektora z chcela by som upiect klasicku tortu ,ale nie moc narocnu ale chutovo dobru a tiez neviem ci je dobre upiect dva alebo staci len jeden korpus?? k tomu by som poukladala ovocie a ozdobila jednoducho Dakujem vam krasne

h2
28. jún 2014

@alex1271 Nie, korpusy som robila 3, vrchný, spodný aj stredný zvlášť, len ten stredný bol hrubší. Takže dokopy boli korpusy z 11 vajec (3+5+3). Ja som sa už niečo narozčuľovala pri prekrajovaní korpusov, takže radšej pečiem každý zvlášť, jasné, že to trvá dlhšie, ale mne to takto vyhovuje viac, keď sú menšie, aj sa lepšie prepečú. Tú mriežku som robila až na záver, lebo mi zostalo veľa tej polevy, to mám za to, že nič nemeriam 🙂 , hneď na začiatku som naliala veľa sirupu a do toho som potom musela dať strašne veľa cukru, aby to vôbec bolo husté. 🙂 Ale ináč, dá sa punčová poleva aj kúpiť, ale teda vyskúšanú ju osobne nemám.
Ináč, z toho, ako píšeš, usudzujem, že Ťa pečenie baví a aj sama si povymýšľaš recepty, tak potom sa teším na ďalšie fotky a recepty, ja sa tu nejdem hrať na nejakú primadonu, ktorá pojedla všetku múdrosť sveta a rada si nechám poradiť aj ja od Teba. 😉

drobec89
4. júl 2014

Vyskúšaj napríklad aj tento 🙂

http://najrecept.sk/2013/05/torta-kinder-mliecn...

jaja0209
30. júl 2014

@katkatt ahoj mozem sa spytat, ten korpus podla receptu co si pridala je asi aky velky? Je len na jedno prekrojenie alebo dve? Idem piect tortu po prvy krat dcerke na narodeniny tak mam z toho trochu paniku. Dakujem

jaja0209
30. júl 2014

@mirka_st ahoj mozem sa prosim spytat ten pribinacikovy krem je tuhy ako samotny pribinacik? Ja by som mozno potrebovala nieco vlacnejsie. A este by ma zaujimalo myslis si ze je vhodne ho natriet pod jedlu oblatku? Dakujem pekne za odpoved

hucko44
30. júl 2014

Mám pre teba jednu tortu, ktorá je zaručená a určite zožne úspech. Použi alternatívny korpus - ten som vymyslel nedávno a je super. Tu máš recept: http://www.sefkuchari.sk/index.php?a=rcp&riu=794
Ovocie môžeš pridať ma tú žltú vrstvu (predposlednú a tá biela to všetko zakryje - už som to tak robil.

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
31. júl 2014

@hucko44 Ahoj, nóóó, pekný receptík, práve rozmýšľam nad tortou na víkendovú oslavu a tá Tvoja je v užšom výbere. 🙂 Píšeš, že si ju robil aj s ovocím, môžem sa spýtať, aké si použil? A bola torta lepšia s ovocím, alebo bez? Ďakujem.

tofik
31. júl 2014

tak ja odkedy som našla pečiem iba tento korpus. Do 24 cm formy stačí jeden. Ten sa dá prekrojiť na 2x. Plnku dávam : smotany na šľahanie 3x + práškový cukor+ stužovače3x vyšľahať na šlahačku. Premiešať 3x mascarpone v miske a zašľahať do šľahačky. Treba dať pozor aby si nespravila maslo ale je to lahučké. Do jednej plnky nastrúham čokoláda a dám babány na jeden korpus. Do druhej polovice dám napr. roztlačené maliny. Potriem celú tortu zvyškom krému. Po bokoch lupienky mandlí/ dajú sa aj kúpiť/ a na vrch dám ovocie / napr. čerstvé maliny, hrozno, čučoriedky a trošku potriem želatínou/

korpus : http://varecha.pravda.sk/recepty/kakaovy-olejov...

hucko44
31. júl 2014

@h2 dával som jahody. Teraz ich už ale dať nemôžeš. Skús dať niečo, čo nie je tvrdé (mrkva), nie je veľké (melón) a je na to sezóna. Osobne by som sa asi priklonil k malinám a černiciam. Ale to iba v prípade, že to tam chceš mať za každú cenu. Osobne si myslím, že tie chute sú už dosť vyvážené a ovocie tomu nepridá, ani neuberie. Len budeš mať viacej roboty.

katkatt
4. aug 2014

@jaja0209 no ja som skusala aj na tri krat, ale bolo to tenucke a babracka, na dva krat je to tak akurat 🙂

jaja0209
4. aug 2014

@katkatt ja ma forbu 26 cm a mam aj 24 cm tak asi to spravim radsej do tej mensej, mozem sa este spytat ci sa korpus pekne upiekol na prvy krat 🙂) nebol s tym nejaky problem. Mne sa zda piect pri 150 stupnoch akosi malo ja bezne peciem 180 ale tak radsej podla teceptu..
A je fakt vlacny ?

katkatt
4. aug 2014

@jaja0209 ja som tiez piekla v tej mensej, pre istotu 🙂 a presne podla receptu, nebol problem, vyskusala som sparatkom a nelepilo sa, mne sa pacil, bol lahucky, ale treba vyskusat, ja som to riskla a bola som spokojna

jaja0209
4. aug 2014

@katkatt mam este jeden recept tak sa rozhodujem fakt neviem, budem robit po prvy krat no uvidim. Dakujem

h2
5. aug 2014

Pridávam svoju najnovšiu z víkendovej oslavy, mramorový korpus, malinový lekvár, kyslá smotana s vanilkovým cukrom a želatínou, malinové želé (vo vnútri, zvyšok nakrájaný na kocky po obvode spodného poschodia), šľahačka, maliny:

bulinka27
19. aug 2014

@mirka_st Mirka chcem sa spytat, potom ten korpus prerezes? alebo to je len na jednu davku? tiez idem piect prvykrat....dakujeeem

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luvika
19. aug 2014

Nam sa vzdy podari takyto krasny 🙂 a uplne nadychany...plnku vzdy davam z mascarpone a slahacky s jogurtom,vzdy obmienam len ovocie ;)

bulinka27
19. aug 2014

@mirka_st dakujeeeem

alex1271
autor
14. jún 2015

Dakujem vsetkym za vase recepty 🙂

alex1271
autor
14. jún 2015

@luvika preto sa podari lebo je pripraveny z lasky 🙂 , Krasna torticka a urcite bola aj velmi chutna 🙂

alex1271
autor
15. jún 2015

@h2 Ahoj akurát idem robit tortu a citala som ohladom tej plnky ktoru si napisala ze robis s kyslou smotanou a vanilkovym cukrom kolko prosim ta davas smotany a cukru a ako to robis este tam nieco pridavas? chcem spravit klasicke svetly korpus a mozno dve plnky jednu nad parou kakaovu a potom tu so smotanou myslis ze to moze byt aj takto? a nieake ovocie k plnkam a na vrch tiez ovocie a zaliate tortovym zele cire

h2
15. jún 2015

@alex1271 Ahoj, ja vlastne neviem, čo Ti mám napísať. ☹ To je ten problém, že to robievam len tak, od oka. Ale väčšinou dávam na jednu kyslú smotanu (180-200 ml) jeden balíček vanilínového cukru (20g), počet smotán závisí od veľkosti torty, alebo od toho, akú tú plnku chcem mať vysokú, ale treba jej dosť veľa, tak 3-5 téglikov. Ak sa mi to po ochutnaní zdá málo sladké, ešte pridám práškový cukor. Do smotany pridávam želatínu, robím ju podľa návodu na obale, až na to, že ak robím napr. mandarínkovú, alebo broskyňovú (z kompótu), tak namiesto vody dávam šťavu z kompótu. Tá plnka, kým nestuhne, je tekutá, takže spodný korpus vložím naspäť do formy, niekedy je ešte potrebné obaliť okraje alobalom, alebo potrav. fóliou, aby to v chladničke netieklo. Ovocie dávam buď priamo do plnky, alebo ako ďalšiu vrstvu, ktorú zase zalejem smotanou. Navrch dávam smotanu bez ovocia, nechám poriadne stuhnúť, ozdobím ovocím a zalejem želatínou, rozpustenou v sirupe podľa druhu použitého ovocia. Alebo niekedy robím aj tak, že smotana je len vnútri a na vrch a boky torty robím pudingový krém.
Ja nerada kombinujem plnky, akože jedna kakaová a druhá smotanová s ovocím, mám to podelené na smotanovo-ovocné torty a krémové torty, pričom v rámci týchto skupín kombinovať môžem, ale nie medzi sebou. Myslím to tak, že napríklad kakaovú (čokoládovú) plnku skombinujem s vanilkovou, alebo mandľovou, orechovou, gaštanovou, karamelovou... a zase smotanovú napr. jahodovú s malinovou, alebo čučoriedkovou, broskyňovú s mandarínkovou... ale môžeš vyskúšať, určite to bude tiež dobré. A nezabudni potom napísať a dať fotku. 🙂

llucinka454
24. nov 2015

@mirka_st preco to je bez mlieka

veronkaj
24. nov 2015

@mirka_st toho prášku do pečiva je tam veľmi vela

veronkaj
24. nov 2015

ak pomôže tak
buď lyžičkový recept - na klasické vajce veľkosti M dať na 1 vajce 30 g kr.cukru a 30 g poloh.múky a napr. ked robíte z 6 vajec tak 3 PL vody a 3 PL oleja, prášok do pečiva ide 1 sáček na 10 vajec tak si to tak primerane rozdelte

alebo na vajíčka L používam 40 g kr.cukru, 40 g polohr. múky a voda olej a prášok do pečiva ako vyššie.
Pri kakaovej variante vodu nedávam.

Postup - vyšlahať bielka s cukrom do nich potom dať žltka prešlahať, pridať vodu, olej a múku s práškom do pečiva, dávam najčastejšie do 3 foriem rozdelené už na pláty ako budem skladať je to za pár minút hotové, nič netreba prekrajovať a nevyschnú pečiem pri klasickej rúre na 170 a pri teplovzdušnej 165 stupňoch okolo 12 minut. Ak robím naraz tak to trvá dosť dlho a môže vysušiť.

d0m1n
27. máj 2016

Ahojte 🙂 Mám otázočku na skúsené gazdinky. Keď pečiem tortový korpus tak vrch mi uplne zhori a stred sa nechce vôbec upiecť :( cesto robím správne a už som zúfalá :( mám to zakryť s alobalom alebo mám trúbu obaliť alebo čo ? :( Ďakujem

lillynka88
28. jún 2016

Kočky prosim poraďte mi, chcem upiecť nahú tortu na zajtrajsiu oslavu, len sa chcem opýtať mam ju piecť uz dnes alebo radšej zajtra? Je lepšie aby postala? Idem ju piecť s Mascarpone. Dakujem

henikav
28. jún 2016

@lillynka88 lepsia je ked chvilku postoji a spoja sa chute, takze hor sa do pecenia hned teraz 😉

henikav
28. jún 2016

@d0m1n nedavas nahodou ruru na priliz horuco?

lillynka88
28. jún 2016

@henikav Dakujem korpus uz peciem, este sa chcem opytat do mascarpone a slahacky mam dat aj stuzovac? Lebo v kazdom recepte je inak napisane.