Máte recept na chlieb bez droždia a pšeničnej múky?

ajaja11
25. mar 2013

Ahojte dievčata mate niektora recept na chlieb,bez použitia kvasnic a pšeničnej muky?Mam intoleranciu na kvasnice a pšeničnu muku.Lepok mi nevadí. Mohol by byt z ryžovej alebo kukuričnej muky ale s použitym PDP,alebo sody bikarbony.Doteraz čo som skušala skončili v koši.Vdaka

aurelkan
25. mar 2013

Ahoj, ja peciem okrem ineho aj kvaskovy spaldovy, kvasnice nedavam vobec. Je pravda ze nie je az tak nadychany ako kvasnicovy ale rodine chuti. Stvorit kvasok trva cca 5 dni, potom uz mozes piect.
Aj toto mi zjedia, muku si mozes pomenit za taku co znesies:
http://varecha.pravda.sk/recepty/spaldove-peciv...
http://varecha.pravda.sk/recepty/celozrnne-peci...

gajdosovam
18. sep 2013

@aurelkan ale bez kvasnic znamena ze nesmie kvasnice a tudis ani kvasok ....tak mna by tie recepty tiez zaujimali lebo riesim podobny problem

zuzuliak1981
10. nov 2013

@ajaja11 práve skúšam tento , je zo spaldovej múky, ale určite ju môžeš nahradiť raznou alebo inou http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=3&v..., ešte ma zaujal tento http://varecha.pravda.sk/recepty/irsky-chlieb-z...

ajkag
11. nov 2013

@ajaja11 ahoj, my doma v poslednej dobe pečieme tento írsky chlieb
http://varecha.pravda.sk/recepty/irsky-chlieb-z...
namiesto jogurtu môžeš použiť aj zakysanku

ajaja11
autor
14. nov 2013

zuzuliak1981,ajkag, diky baby vyskušam.špaldovu použiť tiež nemôžem nerobí mi dobre.Ale skusim ju nahradit inou uvidim čo z toho vznikne.

ajaja11
autor
14. nov 2013

@zuzuliak1981,@ajkag, diky baby vyskušam.špaldovu použiť tiež nemôžem nerobí mi dobre.Ale skusim ju nahradit inou uvidim čo z toho vznikne.

zuzuliak1981
15. nov 2013

@ajaja11 jj, spadla je vlastne tiež pšenica, skús inú a daj vedieť, ten prvý recept so spaldou nedopadol veľmi dobre, jedlé to síce je ale bez dráždia je ten chlieb taký hustý, nenakysnuty ☹ , možno PDP bude lepsi

sampi
9. apr 2014

Ahoj, recept na chlieb bez droždia a pšeničnej múky je na www.receptyinak.sk .
Výborný chliebíky z pohánky, ľanvých semiačok, ovsenej múčky

luci88nka
25. apr 2015

Ahojte, da sa vobec upiect chlieb bez lepku, psenicnej,raznej a kukuricnej muky, drozdia, vajec a mlieka? ☹

gooobi
25. apr 2015
vroni
25. apr 2015

@luci88nka, ano, z tvarohu, semiacok, zeleniny, orechov a vinneho kamena 😉

luci88nka
25. apr 2015

Co teda jest ked na menovane mam intoleranciu? ☹

gooobi
25. apr 2015

@luci88nka no ziadny chlieb. Na ranajky si daj kasu...psenovu, pohankovu, amarantovu... A ked velmi potrebujes na slano, dostat aj take tie suche chlebiky, pohankove alebo ryzove a na to si natri co potrebujes. Neboj, zvyknes si

bazulienka22
14. aug 2015

Prosím o pomoc. Chcela by som začať piecť kvaskový chlieb, nakoľko mám zdravotné problémy. Prosím, nepredá mi niekto v Košiciach doma robený kvások? So sušeným nemám dobre skúsenosti. Zo srdca ďakujem.

certica
17. aug 2015

@bazulienka22
skus pozriet aj kvaskovu mapu: http://www.kvasok.sk/

vercicha
12. jan 2016

@vroni mozem sa opytat co z tohto vznikne? Aky chlieb? Je niekde recept? Kopirujem co ste pisali : z tvarohu, semiacok, zeleniny, orechov a vinneho kamena. Dakujem

narsila
28. mar 2016

@vercicha @vroni tak to by aj mna zaujimalo, to su moje oblubene suroviny 🙂 a este som pocula o nejakych otrubakoch, vraj tuto z konika, ale neviem ich najst.. :/

vroni
28. mar 2016

Pohladam niekde ten recept (mala som ich zo pat), nepiekla som ho uz ani nepamatam (nejem ziaden chlieb), so zeleninou boli zemlicky.... Skoncia sviatky, detiska poslem do skoly a skolky a prihodim recept 😀 (hned ako ho najdem)

alenapiestany
29. mar 2016

Ahoj ja pečiem zo špaldovej múky a pomocou sódy bikarbony. Je úžasne chutný a voňavý! (len špaldová múka, soľ, razca, sóda bik., voda a olej).

vroni
29. mar 2016

Jednu verziu som nasla (zial, bez toho tvarohu, ale vykopem niekde aj tu...) Takze:
200 g orechov (fuk akych okrem arasidov)
100g semiacok (slnecnicovych, sezamovych, tekvicovych...)
2 polievkove lyzice supiek zo skorocelovych semiacok (psyllium, dostat v bioobchodoch a lekarnach, mozno aj v supermarketoch, nepozerala som)
1 polievkova lyzica masla alebo kokosoveho oleja
25 g susenenych bobul (ale aj nasekane susene marhule sa daju, len pozor, aby neboli sladene)
1 vajce
1/21 lyzicky soli
cca 2 dl teplej vody

Orechy nahrubo posekat, tuk rozpustit v polovicke vody a vsetko zamiesat na hladku masu (zvysok vody dodavkujeme podla potreby). Cesto treba nechat mimalne hodinu odstat a potom piect na 175 stupnov cca 80 minut. Najdlhsie vydrzi takyto chlieb v chladnicke, ale idealne je zjest ho do dvoch dni. (on nie je nijako velky, takze sa to v pohode da)

vroni
29. mar 2016

@alenapiestany, tvoj chlieby vyzera krasne, ale spalda je druh psenice, takze podmienku *bez psenice* nesplna ani omylom 😉

alenapiestany
29. mar 2016

☹ aha no nič potom ☹

dasa71
29. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

@alenapiestany ten vyzera velmi chutne 😉

kuka221
29. mar 2016

@alenapiestany napíšeš prosím aj presný recept?

agnes9
29. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@alenapiestany aj ja ta poprosim o presny postup 🙂

alenapiestany
30. mar 2016

500g špaldovej múky, 9PL oleja, 4dcl vody, 2ČL soli, 3ČL sódy bikarbony, drvená razca podľa chuti. Všetko premiešame len vidličkou, nemiesime do hladka. Vyklopíme do zapekacej misy alebo formy, posypeme razcou alebo semiačkami a pečieme na 185stup. kým kôrka nebude pekne hnedá. Niekedy cesto rozdelím na dve polky a pečiem dva menšie bochníky (ako na foto).

kuka221
30. mar 2016

@alenapiestany vďaka za recept, určite vyskúšam 😉

1tatiana137
30. mar 2016
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

@alenapiestany tak ten recept na ten chlebik niekedy vyskusam aj ja.. Dakujeme 😉

ivetka79
13. feb 2017

Jej ten je krásny chlebík, vyšielby mi taký aj z pohankoven muky, resp, bez lepku, ako chutí?