Recepty bez pšeničnej múky

24. apr 2023

Dobrý deň, poradíte recepty vseho druhú bez pšeničnej múky?

lunademonica
24. apr 2023

Mozes pouzivat klasicke recepty, len pouzijes inu muku, napr, cicerovu, spaldovu, ....su rozne

nevenka
24. apr 2023

Ak vadi lepok, tak spaldovu nemozes pouzivat ako nahradu, no a inak si najdi prirodzene bezlepkove muky. Ak ides ale piect kysnute veci, tak na to potrebujes speci postup, pretoze kvasinky v drozdi alebo bakterie a kvasinky v kvasku kysnutim rozvijaju lepkovu strukturu a potom je to cesto nakysnute, nadychane a ten lepok uzatvara vo svojej sieti vzduch. No alebo taketo veci piect z hotovych bezlepkovych zmesi. Tam uz asi netreba nic, len podla receptu dodrzat pomer vody a suchej zmesi, neviem, nepiekla som, len parkrat bezlepkovy kvaskovy chlieb a moc sa mi nevydaril.

stormie
24. apr 2023

@lunademonica to si skusla alebo si len myslis ze to tak funguje? Nefunguje, kazda muka sa sprava inak a nahradit v pomere 1:1 nemusi vyjst podla predstav

Najdi si stranku liana, maju tak recepty vsetkeho druhu a pouzivaju ich zmesove muky, vacsina je bezne dostupna v obchode

vkatush
24. apr 2023

Včera som robila. Zmizlo hneď po nakrájaní (aj keď mascarpone som vymenila za tvaroh so smotanou a miesto Nutelly som roztopila čokoládu).