Máte skúsenosti s ryžovarom?

aalzbetkaa
14. apr 2019

Ahojte baby....aké máte skúsenosti s ryžovarom? Oplatí sa to kúpiť? Je z neho ryža taká ako v obyčajnom hrnci? 🙂

alexandra2468
14. apr 2019

@aalzbetkaa ahoj, ja varim vzdy ryzovarom. Ale uprimne, ryza chuti pravdepodobne tak isto ako z hrnca. Resp podla toho ako varis v hrnci 🙂 v skratke, nemyslim si, ze je to o rozdielnom vysledku ale o samotnom procese. Do ryzovaru vzdy len hodin ryzu, vodu, sol a zapnem. Nemusim sa o to dalej starat, ked sa to dovari, samo sa to prepne do rezimu udzriavania tepla takze sa nemusim bat ze mi to zhori ak mam na sporaku este dalsie jedla.. je to vlastne len o pohodlnosti, zapnes a mozes kludne odist do obchodu a aj keby si prisla po hodine je stale ako prave uvarena 🙂

sorciera24
14. apr 2019

ryzovar je jedna z naj veci, kt. mam v domacnosti a nelutujem, ze som kupila...ryza chuti normlane, dobre, akurat prosec varenia je jednoduchsi.....isto osporucam!

livia341
14. apr 2019

@aalzbetkaa ja používam ryžovar už 10 rokov ako sme manzelia a som veľmi spokojná, len si zapneš aj samo vypne, nemusím nad hrncom stat. Môžem odbehnúť k deťom. A musím sa priznať, že som preto kúpila ryžovar kvôli tomu, že ryžu neviem uvariť v hrnci, lebo sa mi buď prihara alebo sú polotvrde. Keď to vymysleli tak to používam.

luu1122
14. apr 2019

@aalzbetkaa aj my sme spokojni ;)

nikpa
14. apr 2019

@aalzbetkaa ryža nemá chut ako z obyčajného hrnca, nie je taka dobrá. Ale neprihori ani sa neprilepi na hrniec. Len ju tam das, zalejes s vodou, pridas soľ, cibuľu, olej alebo co chceš a viac sa nestaras. Ryzovar sa sam vypne a máš hotovo.

vcielkamaja007
14. apr 2019

Tak ako som ryzovar nechcela ,tak teraz si bez neho varenie ryže neviem predstaviť . 😀Perfektná vec!!! Mám z Lidla a ryža je vždy perfektná z neho a výhoda ,zenemusim pri ňom vôbec byť , uvarí a vypne sa sám 🙂 Za seba určite odporúčam !!!

aalzbetkaa
autor
14. apr 2019

Ďakujem ženy 🙂 tak ho teda asi kúpim 🙂

aalzbetkaa
autor
14. apr 2019

A este by som chcela ze máte ho niektorá z tuppeware? 🙂 je kvalitny? Alebo s kade máte vy a ste s nim spokojná

alexandra2468
14. apr 2019

@aalzbetkaa ja som si ho sice doniesla priamo z azie, kedze tam je najvacsi vyber lebo tam ich vsetci pouzivaju. Ale osobne nepoznam ziadny produkt od tupperware, ktory by nebol dobry :D ale pokial viem, TW vyraba len plastove veci, a teda ak mas na mysli ten ich ryzovar do mikrovlnky, tak sa asi bavime o niecom inom. Myslim, ze ja a aj ostatne baby hovorime len o elektrickom.

aalzbetkaa
autor
14. apr 2019

@alexandra2468 jaj vidíš ..to ma vôbec nenapadlo ze to je do mikrovlnky z TW ...chcem na elektriku 🙂 a nejakú značku popripadne link kde by som to kúpila/objednala by si mi vedela dať, či? 🙂 ďakujem

alexandra2468
14. apr 2019

@aalzbetkaa na mall.sk maju tiez nejake od Sencor 🙂 a vyzeraju dobre

luccy89
14. apr 2019

Ja som prave vcera dala moj nasim, lebo som ho chcela predat. Mala som sencor, kupila som preto, lebo som nevedela varit ryzu, ale teda aj v ryzovare sa ju musis naucit varit. Ja som sa to skor naucila normane😂 takze mi dva roky stal zbytocne v skrinke a zavadzal.

belllinka
14. apr 2019

Podla mna zvytocnost, cely ryzovat. To k tej ryzi nerobievate aj maso, na ktore treba davat pozor a vcas ho vypnut?

3009
14. apr 2019

@aalzbetkaa ja mám ryžovar od leta a som s ním spokojná, ale som trocha sklamaná s tým, že ryža na spodu je vždy trocha hnedá - pripečená. Už ho hneď aj vypínam, keď skončí varenie a prepne sa na ohrev, ale akosi to nepomáha. Mám zn. Insido, tak neviem, či to len na tomto ryžovare robí.

alexandra2468
14. apr 2019

@3009 myslim si ze to bude povrchom toho vnutorneho “hrnca”. Mne sa to nikdy nestalo a mozem to tam nechat ohrievat aj hodiny, len sa mi vytvori taka pevnejsia vrstva ryze na spodu ale to je vsetko a ked ju tak “rozkuskujem” vareskou tak je normalna.

29simona29
14. apr 2019

@aalzbetkaa za mna určite áno, super vec, ryžu varím iba tam

0martina0
14. apr 2019

@aalzbetkaa ja mam s tuperware,jeto totalna👍inač ryžu už nevarim,šupnem do mikrovlky,je to rychle pohodlne,vie v nom variť dcera ktora je piatačka,nemenila by som

sisaka
14. apr 2019

@3009 to bude nekvalitným ryzovarom, to by určite nemal robiť.

Používam ryzovar už dlhé roky, ryža chuti presne tak ako ma - záleží aj od druhu ryže, každá ma inú chuť a je viac či menej vhodná do ryzovaru.
Ja používam najradšej Jasmine Thai - chuťovo najlepšia ryža a ideálna do ryzovaru

3009
15. apr 2019

@sisaka prosím ťa akú značku ryžovaru máš v ktorom sa tá ryža zo spodu nepripečie?

3009
15. apr 2019

@alexandra2468 prosím ťa akú značku ryžovaru máš?

dominika18muc
15. apr 2019

@aalzbetkaa akurát od dnes majú ryžovar v lidli 🙂

waitinka7
17. jan 2022

Dievcata, tiez sme kupili ryzovar. Ale vodu premyvate alebo davate suchu? A pouzivate vzdy odmerku alebo mate vlastne system, pomer ryze a vody.

3009
17. jan 2022

@waitinka7 Ryžu vždy 2x premyjem. Používam odmerku k ryžovaru.