Môžem dať namiesto palmarínu Vita D'or?

20. dec 2021

Ahojte mam recep na slané koláčiky palmarin bryndza múka zltko a soľ 😂 nakoľko ja som doma som doma s malým dieťaťom muž doniesol z obchodu namiesto palmarinu toto 👇 môžem to teda dat miesto toho palmarinu? 😂 Ďakujem

mauduska
20. dec 2021

je tam napísané perfect for baking and cooking - skvelé na pečenie a varenie 🙂 Ja by som to asi riskla :D

maria1678
20. dec 2021

je to normálny margarín, len v inom obale, nič tým nepokazíš

uriva
20. dec 2021

Áno. Ja už roky nepoužívam Palmarín ani Heru - ako postupne prešla výroba do Poľska, tak mi proste tie maslá smrdia v koláčoch. Používam obyčajné maslo a vždy v pohode. Takže podľa mňa aj toto bude v pohode.

autor
20. dec 2021

@uriva takže môžem to skúsiť? 🙂 :D ja už som povedala mužovi ci nevie čítať palmarin napís a o. Ako veľký odborník ved toto je to iste mi zadrel tak neviem ci ho nenechám aj na piecť keď mu to tak dobre ide

zuzuliennka1
20. dec 2021

urcite to mozes pouzit, v zasade je to jedno, je to len rozdielny nazov - palmarin, alebo toto, je to tuk na pecenie.
ja vsade aj v starsich receptoch od babky davam len obycajne maslo, to je v podstate najlepsie, aj ked samozrejme drahsie, nez toto, ale teda nepokazis nic

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. dec 2021

Ďakujem ja ani neviem aký je rozdiel medzi margarinom a palmarinom 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

zuzuliennka1
20. dec 2021

Palmarin je znacka - ako Rama, Veto, Perla… obycajny margarin (nie maslo)

pelian
20. dec 2021

Myslím si, že to bude úplne v pohode

fabrika
20. dec 2021

jasne, kludne daj. ja som s tymto uz tiez piekla a vyslo normalne ako aj s inym tukom na pecenie.

krisbar
20. dec 2021

daj, je to taky isty shit ako palmarin. stuzeny tuk, co upchava cievy.

enoula
20. dec 2021

Maslo maslo obycajne, to je najlepšie, najchutnejšie, "najzdravšie" na pečenie zo všetkých tychto tukov

autor
20. dec 2021

@krisbar ja sa nepýtam na čo je to dobre a co upchava cievy!

henka123123
20. dec 2021

Mozes
.ja som fo medovnikov dala maslo klasicke..dnes do limeckych dam heru lebo ju mam doma

autor
20. dec 2021

@henka123123 ďakujem 🙂 tak idem na to

evica17
20. dec 2021

@uriva to fakt sa vyrabaju v polsku ? :o a ja to kupujem, ze vsak pise vyrobene na slovensku - teda palmarin to ma na 100%. Al etiez premyslam nad tym prejst na maslo, tych kolacov tolko nepeciem cez rok (iba na vianoce som dva balenia minula), tak mi to nebud eluto dat kvalitnejsie suroviny

uriva
20. dec 2021

@evica17 V roku 2012 som nastupovala do novej práce v BA a kolegynin syn robil v Palme - a ona mi to povedala, že akurát v lete presunuli výrobu(syna vyhodili ako aj ostatných) a všetko z Palmy sa vyrába už iba v Poľsku - maslá aj olej. A ja, že šak z toho varím/pečiem, rozdiel nevidím. No jo, časom to fakt začalo chutiť inak a bolo mi jasné, že prečo. Tak som postupne prešla na obyčajné maslá radšej a keď mi začali smrdkať aj vysmážané rezne v Raciol oleji, tak aj na inú značku toho. Teraz sa v podstate Palme vyhýbam, kde môžem, a naozaj, keď dakto z neho pečie a jem koláče, tak presne viem - mne tá chuť je strašne nepríjemná.