Netradičné recepty

ivana1410
6. okt 2014

Ahojte baby 🙂 máte nejaké recepty na netradičbé jedlá?? tak sa mi zdá ze moja kuchyna zovšednela a chcela by som niečo nové skusit ukuchtiť 🙂

siska53
6. okt 2014

@ivana1410 tak ja pouzivam ako prilohy quinoy,pohanku,pseno,jaxmenne krupy,kukuricna kasa...spaldove zrno...robila som.i psenove sulance.
Dusena cakanka..zapekany fenikel...tiez hladam,aby to nebolo jednotvarne... Cviklove listy som plnila raz tofu zmesou,raz bryndzou...hookaido zapecene s cviklou a cesnakom.. Alebo len cvikla s cesnakom zapecena v alobale-"balicky"...chodim s ai tu inapirovat do tem Co dnes varite.... Alebo si "guglim"..
Ja skor som rozisirila jedalnicek o vyssie uvedene suroviny..robievam i feniklovu polievku (z tej bulvy vsetko)...
Tak nevie...ci si mala na mysli uplen daco z nejakej uplne neznamej cudzej krajiny?

ichbinich
6. okt 2014

Ak netradicne=cudzie, tak vyskusaj napriklad mexicke tortilly. Kup si tortilly, zmes korenin na maso, maso (bud hovadzie mlete alebo kuracie/morcacie), taco omacku, paradajky, papriky, cibul(k)u, kukuricu, cervenu fazulu, zeleny salat, syr cheddar alebo gouda, kyslu smotanu a ide sa na to: Maso oprazis na troche oleja, pridas tu zmes, trosku vody, nechat povarit. Tortilly zohrejes, najjednoduchsie v mikrovlnke. Zeleninu podla potreby nakrajat na male kusky, syr nastruhat. Kazdy si da na tanier jednu tortilu, od stredu po okraj v jednom asi 5cm sirokom pasiku maso, potom posypat syrom a zeleninou podla chuti a preferencii, pridat trochu kyslej smotany, trochu jej taco omacky a potom sa pokusi kazdy si to zlozit alebo zrolovat podobne ako palacinku 😉 A potom sa to kazdy pokusi zjest bez toho, aby mu polovica vypadla 😉 😀 Poznam to, napriek tomu, ze to robime casto a viem, ze nemam dat toho vela, casto to neodhadnem a sype sa mi to na tanier 😉 Inak navod by mal byt aj na obale tortilla placiek aj zmesi na maso. Casto to mava napr. aj Lidl.

Zalezi ale aj na tom, co mas rada, kolko casu mozes investovat, ci chces skor masove alebo zeleninove, ci iba nove sposoby beznych surovin alebo skusat uplne nove veci, ci stredoeuropsku alebo uplne inu kuchynu...

Ja pozeram casto stranku allrecipes.com, minimalne ako inspiraciu, ale aj varim a peciem. Mam aj knihy od Jamie Olivera, niektore recepty musim upravit podla nasej chuti a najma synovej priebercivosti, ale on ma veci uplne odlisne od "klasickej" slovenskej kuchyne.
Alebo si zadaj "recept dna", "co dnes varit" a podobne, a ujo gugl ti toho najde dost 😉 Alebo si tu na koniku pozri celu nekonecnu diskusiu "co dnes varite" a fotobolgy uzivateliek. Tu su teda ja zarucene vyskusane recepty 😉

womankc
6. okt 2014

@ivana1410 skús nakuknúť k irisina , alebo ešte k lea majú veľmi zaujímavé recepty . Hlavne irisina robí netradičné a zdravé veci , má veľmi dobré inšpirácie

yanni
6. okt 2014

@ivana1410 neviem ake netradicne by si chcela, ale bud rada, ze mozes tie tradicne. Ja mam intoleranciu na lepok. vies ako rada by som doslova zozrala (sorry za vyraz) taky obyckovy chlieb? Alebo normalne cestoviny, krasnu nadychanu pizzu....alebo len tak obycajny keksik.

Ale tak aby sme ostali pri teme:
"Salat" z ryzovych rezancov. velmi jednoduche a chutne. Kuracie prsia narezes na pasiky, napacujes v sojovej omacke, ochutis podla seba, sol, korenie atd. Potom na panvici oprazis. Jarnu cibulku, mrkva na tenke koliecka, sojove klicky (vlastne vsetku moznu zeleninu, ako vam chuti) oprazis na panvici, dochutis ako chces. Ryzove take tie hrubsie rezance normalne uvaris a potom vsetko zmiesas. Dobru chut 😉

siska53
6. okt 2014

@ivana1410 a este mi napadlo,ze tu jedna mamina - igrexova ma tiez zaujimave recepty,pozri jej album.