Nikdy sa mi nepodarí urobiť pekná celá palacinka

4. mar 2024

Ahojte , mám taký blbý problém ktorý ma už dlho štve , mám 4 ročné dieťa , s varením nieje problém vždy aj keď som sa učila nové recepty mi to hneď celkom šlo , upiecť dokážem zopár koláčov , ale palacinky proste :D nechápem či som fakt az taká blbá že takéto jednoduché jedlo nedokážem spraviť , proste vždy keď už mám podľa receptu všetko spolu rozmiešane , dám to na panvicu , ale nikdy sa mi nepodarí spraviť pekná celá palacinka , rozpadne sa mi to na viacero kúskov proste , keď som to ochutnala tak to cesto už spravené chutilo úplne dobre na nerozoznanie od palaciniek napr od mamy .. Viete mi poradiť ako na to aby sa mi cesto nerozpadalo? ( Áno viem blbé narážky si nechajte dosť sa zato hanbím že nedokážem spraviť palacinky zato aj anonymne píšem ;D)

hipuska
4. mar 2024

Zlá panvica, skus hustejšie cesto kym sa naucis, pridať zo 2 vajíčka. Ale celkovo, keď sa cesto trhá je: buď riedke, veľa cukru, malo vajec. . Vajcia pôsobia ako lepidlo. Ja dávam 4 vajcia na 1l mlieka. Ešte taký test na panvicu, ak nedokážeš urobiť na nej pekne volské oko, je určite zla

autor
4. mar 2024

@hipuska vidíš to ma nenapadlo , a je pravda že síce mám kopu nových panvic , ale sa ich neviem naučiť používať mám 2 obľúbené dosť staré ktoré používam stále :D to iste je u mňa napr aj s príborom , kúpili sme k starému aj nový ale ja si zásadne vyberám na jedenie len tie stare lyžičky a podobne :D

martinka13
4. mar 2024

Ja robím cesto len "od oka". Jedno vajce , cca pol litra mlieka, primerane hladkej múky, štipka soli, žiadny cukor. Panvicu mam klasickú Tefal s tým červeným krúžkom v strede. Ako píšu vyššie, skus najprv trochu hustejšie cesto. Prvá sa zväčša nepodarí....

dzejsik
4. mar 2024

ja odporucam cesto nechat odlezat aspon 30 min v chladnicke, trochu sa ti uvolni lepok, lepsie budu drzat … na prvu palacinku musis panvicu ozaj riadne rozohriat a dat olej, potom tie ostatne uz pojdu a pripadne si tu prvu urob mensiu

mirage
4. mar 2024

@dzejsik ano, presne, cesto nechaj len tak, aspon pol hodinu. Robim bud odoka, alebo s perlivou vodou - https://lapetit.sk/zakladny-recept-palacinky/

tanuuulka
4. mar 2024

Ahoj. Neexustuje clovek, co nevie robit palacinky. Existuju iba zle panvice. Kup si palacinkaren hocijakej znacky a uvidis rozdiel. Ja robim furt z 2 litrov mlieka (moje deti velmi lubia palacinky) a davam iba 2 vajcia. Do cesta davam aj cukor a nelepia sa. Este odporucam dat do cesta trochu oleja, to ma naucila moja mamina. Potom mozes vyprazat nasucho - od prvej palacinky bez kvapky oleja.

jana_eyre_2
4. mar 2024

Nič si z toho nerob, ja som sa naučila robiť palacinky až ako dvojmama 😄 a musela som proste len prísť na správne cesto ktoré sa netrhalo.. dovtedy som proste robila trhance.. 😅

Ja robím na jeden liter mlieka 4vajcia a 420g múky (dúfam že dávam dobrý pomer, lebo vždy sa pre istotu pozriem do knihy) trosicka oleju, iba potrieť panvicu.. ono bez oleja to ani podľa mňa nie je chutné..

nedávam cukor - lebo ten sa po prvé pripaluje, po druhé u nás sa jedia palacinky aj na slano a po tretie v náplni je cukru až až..

Vzdy počkám kým jedna strana dostatočne zatuhne a až potom obraciam na druhú stranu, tu opekám kratšie.. musí byť dobrá obracacka, dostatočne dlhá (v IKEA majú jednu super dlhú, volá sa fullåndad)

Odkedy robím palacinky takto vždy sa podaria a to už sú dlhé roky 😄 už som robila palacinky aj bez vajec a už aj tie mi vyšli a boli super..

jazula
4. mar 2024

Aj ja mám tú klasickú Tefal s červeným stredom…ja mám podobný príbeh s banánovými lievancami 🙈. Cesto poradiii už baby a za mňa najdôležitejšie je byť trpezlivá, fakt poriadne nechať nahriať panvicu, potom trochu oleja a potom to už ide. A úspech závisí aj od použitej obracačky 😁.
Skúšala som aj cesto s olejom, ako odporúča tanuuulka, aj ti bolo fajn, nebolo treba pridávať ďalší.

oskvarka
4. mar 2024

tak na netrhanie palaciniek treba dobru panvicu aby sa ti nelepili a najlepsie mat palacinkovu panvicu.. ale hlavne ten povrch by mal byt ten neprilnavy (ako teflon aletak su aj lepsie a zdravise povrchy ktore funguju podobne) nie tie keramicke alebo plechove ci nerezove povrchy..... plus hlavne ak skusas dat nejaku inu ako buelu muku pridat viac vajicok takze aj 2-3 na pol litra.. potom lepsie drzia....🙂

sono2
4. mar 2024

3 vajcia. Malo dávaš vajec, keď sa ti to trhá

h2
4. mar 2024

Ako robíš cesto? Do cesta treba dať dostatočné množstvo vajec a aj trochu oleja. Okrem toho musí byť dostatočne husté. Pred samotným robením palaciniek je dobré ho nechať odstáť, ale veľakrát to nerobím a napriek tomu sa podaria. Panvica musí byť veľmi horúca. Pod prvú palacinku dám MALÉ množstvo oleja, pod ďalšie už nie. Robím na vysokej teplote. Ak sa ti aj prvá nepodarí, to nevadí, ostatné budú dobré.

dadka1997
4. mar 2024

Cestu musi byt hustejšie.. na 1l mlieka s troskou vody co pridavam, davam 2-3 vajicka .. muka, skorica a vnailkovy cukor ..

lucia13022023
4. mar 2024

Nic si z toto nerob, ja zas neeviem urobiť zemiakovú kašu, ale kľudne urobím koláče, knedle, steaky... Ale kašu to ani za svet nie, vždy spravím lepidlo🤣 a to stala mama nado mnou, všetko mi hovorila do podrobna a aj tak som z toho mala lepidlo. 🤣

mladena
4. mar 2024

áno súhlasím s názorom vyššie že to môže byť tým že dávaš málo vajec, ja som robila palacinky ako stredoškoláčka a nedarili sa mi trhali sa a došla moja mama pridala do cesta vajcia a zrazu to išlo. Tiež panvica aby bola dobrá, nepoškrabaná, trocha oleja do cesta ako už písali a tiež cesto by nemalo byť príliš studené.

maryetta
4. mar 2024

Robim palacinky podla receptu. A od kedy som skusila s mineralkou tak uz ani ine nerobim. A asi je zaklad mat aj dobru panvicu.

mata90
4. mar 2024

Ja mám panvicu na palacinky od tescomy už 5 rokov,je ako nová a super sa v nej robia.

nikayla
4. mar 2024

Základ je dobré cesto a dobrá panvica. Ja odporúčam aj toto, je to super vecička aj napr. na zemiakové placky.

jana_eyre_2
4. mar 2024

@nikayla konkrétne táto je dobrá? Lebo už dlhšie rozmýšľam že si toto kúpim, nech sú palacinky väčšie a nemusím to robiť nad plameňom..

kykymora
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirro
4. mar 2024

Cesto nechaj odležať aspoň 20minut, ja robím od oka hl.múka, 3vajcia, 1l mlieko, štipka soli a trochu minerálky. Cukor nedávam.

vkatush
4. mar 2024

Dievčatá, hlásim sa ako ďalšia neschopná urobiť obyčajné palacinky, ale inak navariť v pohode niekoľko chodový obed pre celú rodinu 😂

Zoberiem si k srdcu všetky rady vyššie, vyskúšam, ale ešte otázka možno mimo. Rozpálim úplne panvicu (u mňa to znamená sporák na stupeň 9/9) a to potom ich aj robím na takom silnom alebo mám stiahnuť trošku na nejakú 7/9 ?

Panvica bude určite dobrá, lebo nikto okrem mňa s ňou nemá problém a to máme doma niekoľko, na všetkých im ide a mne nie 😑

katie253
4. mar 2024

Ja som tiež neschopná robiť palacinky. Hreším pri tom ako chorá vrana...skúsim ako radíte....

dzejsik
4. mar 2024

@vkatush keby ti zacali rychlo priharat, tak stiahnes teplotu trochu

victory7897
4. mar 2024

Ja robím podľa receptu Angie bakes ,do cesta sa dáva minerálka,olej , hneď prvá sa vydari ,robím tenké ,nech sa fajne pripečie každá a otáčať sa dajú aj rukou 🙃

luccija
4. mar 2024

Ja robím podľa receptu 321 palacinky
Mám panvicu Tefal pred prvou len trocha ponatieram olejom prvá sa mi nikdy nepodarí🙂 potom je už v ceste olej a nenatieram.Ale tiež si už hovorím, že som veľká a kúpim si palacinkovu panvicu.Neviem v čom máš chybu, ale staré babky robia na zlých panvicach a vždy sú dobré
Skús nový recept

miriam11
4. mar 2024

@hipuska vajcia na cesto palacinky ani nepotrebujes. Takže to nie je dôvod.

luccija
4. mar 2024

@vkatush robím na 6,7 oni tie ďalšie ako je rozpálená indukcia, panvica sa robia rýchlo

h2
4. mar 2024

@miriam11 No neviem. Možno sa dajú urobiť nejaké placky aj bez tých vajec, ale palacinkami by som ich v takom prípade nenazývala.

221girl
4. mar 2024

Nemusí to byť zlá panvica. Môže to byť aj určitá forma "defektu" :D ja ju mám tiež. Ja neotočím nič plackoidné bez toho aby som to pokazila. Ani dolku. Vzdala som sa lebo sa vždy len brutálne vytočím sama zo seba :D

mamickalisticka
4. mar 2024

Palacinky neviem ani ja. Vyjdu mi príliš hrubé a príliš biele. Deťom to nevadí, zjedia aj také, ale tiež som zufala a u mňa to je panvicou. Mala som panvicu na ktorej som už vedela konečne krásne palacinky a muž ju vyhodil a kúpil novú.. 🥴🥴🥴