Odporučte šnekový odšťavovač

simoonas
2. sep 2020

Ahojte, ak bežne odštavujete aký šnekový odštavovac by ste mi odporučili, prosím?
Rozhodujem sa medzi Sana 828 a Sana 707, ale ak vlastníte nejaký, ktorý zanecháva málo odpadu, poradí si ako so zeleninou tak aj s ovocím a je za nižšiu cenu, tak sa poteším každému odporúčaniu. Ďakujem. 🙂

amelia000
2. sep 2020

@simoonas boze :D pri nazve ma hned napadol preklad...slimakovy odstavovac 😂 som to normalne musela otvorit a kuknut ze o com pises 😂

kittykat22
2. sep 2020

mame hurom a odstavuje super. Problem je s cistenim, Odstavenie par minut, vypitie par sekund a umyvanie pol hodiny 🙄🙂

simoonas
autor
2. sep 2020

@kittykat22 toho sa inak velmi obavam, chcela by som si rano robiť štavy ale ked zistim, že sa ťažko čistí tak či nezapadne prachom. Neviem ako sa cenovo pohybuje Hurom ale tá moja vyhliadnutá Sana stoji 500 eur, tak len čítam recenzie, pozeram videá a váham :D či sa do toho pustat

kittykat22
2. sep 2020

@simoonas presne preto co pises, tak Hurom sedi uz 5 rokov v skrini 😕 Odstavila som pomarance a vybrat, vycistit a umyt bolo peklo. Este ako su tam zbytky, tak ho je treba cistit specialnou tvrdou kefkou. Ako spravit to 1x za mesiac, preco nie. Ale denne - to nebolo pre mna. Nakoniec som Hurom vymenila za obycajny blender Breville, kde vsetko nahadzem, zmixujem a vypijem este z flase v ktorej som to mixovala - je to k tomu prisposobene. Vsetko od mixovania, cez pite a oplachnutia flase trva 4 minuty. Manzel mi kupil zaciatkom roka Vitamix - pretoze som chcela zeleninove stavy. Zeleninu mi ale lacny blender nerozmixuje, tak mame Vitamix a tiez je super. Ale robime v tom aj orechove mlieka, polievky a tie zel. stavy. Hurom uz asi nevytiahnem, musim ho predat, ale nechce sa mi.

cookie29
2. sep 2020

@amelia000 ja som tiez myslela, ze na slimaky... mozno nejaku kozmetiku vyrabat 🙂

gugugaga123
2. sep 2020

Sana 828

zoana
2. sep 2020

ahoj,

ja mám značku samson. Mám ho už vyše 10 rokov, čiže ten model sa už asi nepredáva. Ale stále funguje, som s ním spokojná, odšťaví aj listy, napríklad žihľavu alebo mrkvovú vňať. Pri čistení treba rozložiť jednotlivé diely a len ich opláchnem vodou, občas namočím do teplej jarovej vody a po chvíli opláchnem. Jediné s čím je práca je to vnútorné sitko, alebo ako sa to volá. To musím drhnúť zubnou kefkou. Ale boli časy keď som odšťavovala každý deň a nejak extra mi to čistenie nevadilo.

Vitamix mám tiež, tak môžem porovnať. Napríklad špenátové listy robím vo Vitamixe s ovocím, ako smoothie. Ale napríklad celer v smoothie by som nedala, na to je lepší odšťavovač.

Každé má iné výhody, fakt je, že pri odšťavovaní strácaš vlákninu. A s kvalitným blendrom /vitamix napr./ môžeš robiť aj orieškové mlieko alebo maslo. Ale zas s dobrým odšťavovačom môžem urobiť ďatlovú pastu a tú používam do raw koláčov.

jaskolka
2. sep 2020

@amelia000 tiež ako prvé som si predstavila slimáka, ako odstavuje ovocie 😂😂😂😂

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renab
14. dec 2020

Aj u nas vyhral Kuvings

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
8. dec 2022

kuvings konkretne REVO830, ma uz aj predkrajanie surovin, a da sa na nom aj maslo a mlieko robit