Olovrant pre 8,5 mesačné dieťa

tinki
10. nov 2011

takže poraďte mi. malá má 8,5 mesiaca. kojím ju. Okrem toho na desiatu papá ovocné príkrmy, obed je mäsovo-zeleninový, večera buď zvyšky z obeda alebo kašička. Ale na olovrant nám už MM nestačí. Čo jej už môžem dávať? Biely jogurt? Nie je to skoro? Alebo chlebík na kocočky s masielkom? Akosi si nespomínam, čo som dávala staršej. Ale mám pocit, že ona bola slabší jedáčik.

vejinka
10. nov 2011

co tak ovocie aj na desiatu aj na olovrant pripadne piskotku alebo sunarka keksiky..vyzivu .moznosti je vela ale podla mna chlebik skor na veceru ako na olovrant zaplnis jej brusko a veceru ti nebude jest ...cize len nieco zobnut..nema sa najest len zamaskrtit... 😉

pallacinka
10. nov 2011

Ja mam podobne staru dcerku a na olovrant jej davam bud cerstve ovocie, vyzivu, ale najcastejsie biely jogurt. Vacsinou ma olovrant iba hodinku pred vecerou tak ju velmi do jedla nenutim, aby sa dobre najedla vecer.

freska
28. nov 2012

mam rovnaky problem.. osem mesacne uz moze maslo a biely jojurt? je jedno aku znacku, alebo si mam dat na nieco pozor?

liwka88
2. dec 2012

Ja viem tak, ze biely jogurt mozu deticky az od 10. mesiaca...Mal by byt plnotucny...a maslo by som este nedavala... My davame na desiatu vyzivku alebo puding Nestle a na olovrant umele mliecko... a na veceru kasicku na dobru noc 🙂

lusindaht
18. nov 2019

@tinki Mne doktorka povedala ze od 8m mozem davat biely smotanovy jogurt. Zatial davam bud len jablko uvarene rozmixovane, niekedy zmiesam s ryzovymi vlockami. Alebo banan. Aj hruskove pyre domace.piskotik a ze potroche mozem pridavat kasicky ale este nie plnu davku lepku len potroche pridavat

tinki
autor
26. nov 2019

@lusindaht dakujem pekne za odpoved.. moja uz ma 8 rokov.. a zvladli sme vsetko 🙂