Pečenie vianočných oblátok

123369
31. okt 2023

Ahojte žienky,čo pečiete vianočné oblátky.
Mám takú otázku.
Bola by niektorá ochotná si somnou písať,či posielať aj videá, vyslovene o pečení,ja totiž neviem ,ako tie potvory vyberať zo stroja, možno si s nikým radiť a rozdávať typy, napr na mesenger.
Ja mám stroj od Magropom dva roky,ale nepeciem vo veľkom, preto to nemám ešte až tak v ruke a potrebujem poradiť . Hoci ich po vybratí zatazim,v mieste kde ich vyberam/ držím ich mám vždy zvlnené. Už neviem ako ich vyberať,kde robím chybu. Najradšej by som sa pozrela,na niekoho ,kto ich má prefekte rovné ako to robí 😊 tak ak sa niekto ozve budem rada, ďakujem

deniseee
1. nov 2023

@123369 ked som kupovala prvy stroj (uz je to urcite aj 15 rokov dozadu), tak som mala stary stroj a ziadne recepty. Pytala som teda od kamaratok a hladala po internete. Vyskusala som viacere recepty, ochutnala viac oblatok. Kopa receptov je ale tajna v zmysle, ze mnohe zeny sa o recepty podelit nechcu, ze v ich rodinach sa robia dlhe roky a proste sa o ne nedelia. Niektore sa podelili. Z tej brozurky, co dodava Magropom, som nikdy neskusala robit, hoci mam dva ich stroje. Jednoducho uz som si zvykla na tie, ktore som robila predtym.

123369
autor
1. nov 2023

@deniseee preve,ani ja také nechcem, nám tie vlnovky doma nevadia,ale keď ich chcem niekomu dať,tak mi to vadí.

deniseee
1. nov 2023

@123369 u nas si uz ludia zvykli :D. Dokonca kamarat kazdy rok hovori, ze by som ich mala predavat, ze su najlepsie 🙂. Ale to samozrejme nerobim, staci kolko casu venujem tym, ktore rozdavam po celej sirokej rodine a plus par kamaratom

123369
autor
1. nov 2023

@deniseee to je paráda, len ja som široko ďaleko v rodine jediná čo má stroj, recept nemám odkiaľ mať,a pozerala som aj na nete,ale priznám sa bojím sa vyskúšať, že zarobím a bude na figu.
Preto som sa aj tu pýtala,kto by bol ochotný sa podeliť s hocičím.
Podľa mňa sú aj tak všetky recepty na jedno kopyto, len kľúčové je koľko čoho. Tak si aspoň myslím 😬

123369
autor
1. nov 2023

@deniseee nám tiež veľmi chutia, pečiem vanilkové, škoricove, orechové,ale mne práve ide o to ako vizeraju 🙁 niesom s nimi spokojná na 100%

123369
autor
1. nov 2023

@deniseee odkiaľ máš všetky tie recepty? Alebo máš jeden a menis príchute? Tie kapučínove znejú uzasne 😍

avanka
1. nov 2023

@123369 zajtra ti pošlem recept,čo robím ja

123369
autor
1. nov 2023

@avanka ďakujem krásne ♥️

4stanka4
2. nov 2023

@123369 volala som s mamou a som jej hovorila ze aký máš problém a vravela ze máš dosť cukru v ceste a ze to máš cesto na trubicky ze vtedy je oblatka taka vlacnejsia aby sa dala stočit ze keď robí oblátky tak z toho cesta by trubicku neurobila lebo by sa polamala a ze keď robí trubicky vtedy jej tam tiež ostane jemná línia po prstoch

deniseee
2. nov 2023

@123369 Poslem ti neskor dnes nejake recepty sukromne, ktore rada pouzivam ja. Nemam len jeden, mam rozne.

123369
autor
2. nov 2023

@4stanka4 ďakujem, toto je recept priamo od výrobcu,ja nemám žiadny svoj a je tam aj cesto na trubičky a tam ide ešte viac cukru. Tie cestá od nich sú proste všetky veľmi sladké. Ale je to možné ,presne ako píšeš lebo aj v papieroch je písané , že cukor pomáha oplátky stavať, alebo teda sú také poddajne. A koľko cukru dáva mamina do cesta na oplátky? Nevieš mi povedať aspoň toto? Ďakujem

123369
autor
2. nov 2023

@deniseee veľmi pekne ďakujem ♥️ budem vďačná.🙏

4stanka4
2. nov 2023

@123369 myslím ze spomínala na jednu dávku 130g ale ci je to z litra mlieka neviem, popýtam sa jej keď s nou budem, poprípade ti natocim aj video ako robí ona. Učila minulý rok aj jej tetu a ze tento rok jej volala a ze sa jej super pečie lebo ze keď mala ona cesto tak jej veľmi prskalo a robili čipkované okraje . Recept ma z nového času pre ženy.

vlada41
2. nov 2023

ahoj, ja robim oplatky tiez a nikdy mi totot nerobilo. napadla ma jedna vec - mozno si skusala alebo ti uz niekto poradil. Nemas prilis vysoku teplotu pecenia? lebo ja ich mam vtedy rychlo tmave, ale vnutri su evidentne nie uplne dpbre na vsetkych miestach prepecene a nemaju rovny okraj. tak ci ich nepiect na nizsej teplote a trochu dlhsie. ja mam recept od starej mamy, 50 rokov ten isty. co sa muky tyka, ja kupuje uplne inu ako mama a babka a su rovnako dobre, takze za mna jedno, aka muka do toho ide. poteiram len na zaciatku. ak musis aj pocas pecenia, nieco je zle. a je fakt, ze ja davam vyzarne menej cukru ako pises ty...

123369
autor
2. nov 2023

@4stanka4 jeejko to by som bola vďačná,ja som si tiež natočila video,ako mi to robí,ja mám na liter mlieka 160g kryštál.cukru+ dva vanilkové a to je cesto akože na oplátky,na trubičky je písané ešte viac cukru. Ja robím ako mám písané. Ale dnes dám určite menej cukru a zajtra napíšem 😃

123369
autor
2. nov 2023

@vlada41 áno ja musím potierať aj počas pečenia veru. Teplotu mám nastavenú takto

vlada41
3. nov 2023

@123369 to bude podla mna cukrom, pozeram aky recept pouzivam ja - 1/2 kg hladka muka special, 8,5 dcl mlieko + 1,5 dcl voda, 6 dkg krystal cukor, 1/2 vanilkovy cukor, 7 dkg masla rozpustit a vychladit, 2 zltky. k teplote u teba sa neviem vyjadrit, kazde zelezo pecie inak. skus o trochu pri dalsej varke znizit a nechat ich piect dlhsie.

4stanka4
3. nov 2023

@123369 napíš mi do správy ako ta nájdem na FB, pošlem ti to video

alivoda7
3. nov 2023

ja som pocula, ze cim viac cukru, tym sa viac vlnia- preto sa na oblatky pouziva cesto s ovela menej cukrom ako na trubicky- cukor tym, ze karamelizuje, viac oblatky vykruca

123369
autor
3. nov 2023

@vlada41 áno je to cukrom,dnes som piekla ale namiesto 16dkg som dala len 10 a spravilo to veľmi veľa a ty keď dávaš len 6 tak to musí ísť super. Ale mne to dnes išlo že MEGA oplátky ako zo žurnálu,čo mi včera trvalo 3,5 hod,dnes som to dala za 2 hod. Až nechápem, platňu som mastila iba na začiatku. Vôbec nie počas ,úplný rozdiel oproti vcerajsiemu pečeniu

avanka
4. nov 2023

@123369 aký recept si robila? Ja som tiež piekla, 1 davka-1,5 hodiny

123369
autor
4. nov 2023

@avanka ja som robila môj, presne ten,čo robím od začiatku, len dám doň bud orechy alebo škoricu. Všetko som nechala ako je písané , okrem toho cukru a zmena obrovská. Ak chceš recept , napíšem ti.