Pokazia sa uvarené zemiaky?

22. nov 2023

dobrý večer chcem uvariť ráno franc zemiaky mám dosť na ponáhlo rano..tak som sa rozhodla že si ich uvarím teraz a dám do chladničky myslíte že vydržia do zajtra? nebudú pokazené?

januska12323
22. nov 2023

Nič sa im nestane.

kandelabra
22. nov 2023

Co by sa im malo stat? Budu studene, mozno trochu navrchu oschnute, inak im nic nebude.

autor
22. nov 2023

@januska12323 ďakujem

autor
22. nov 2023

@kandelabra takže normalne ich potom mozem dat do truby piect?

tatianaba
22. nov 2023

@autorka U nas v kuchyni,ked sa robia feancuzaky, den vopred sa uvaria,osupu a rano sa pecu. Nic sa im nestane.

autor
22. nov 2023

@tatianaba ďakujem pekne za odpoveď

autor
22. nov 2023

@tatianaba a mam ich dať teda do chladničky a aj vodu tam mam pridať?

werony_n
22. nov 2023

Nič sa im nestane, bežne jem zemiaky z nedele v pondelok, keď sú v chladničke, nič sa im nemôže stať

ibrunova
22. nov 2023

Vždy si varím zemiaky deň vopred, aj na šalát.

kandelabra
22. nov 2023

Jasne, ci to chces cele nachystat teraz a rano uz len supnut plech do truby? Tak ci tak myslim, ze sa na tom nema co pokazit.

ibrunova
22. nov 2023

Uvar ich, vodu vylej a nechaj ich vychladnúť. Teplé ich do chladničky nedávaj.

autor
22. nov 2023

@kandelabra no myslím nakrajať a rano si ich dať naplech

autor
22. nov 2023

a keď ich potom dám do chladničky mam k nim pridať aj vodu?alebo je to lepšie bez?

ibrunova
22. nov 2023

Uvarené do vody? Načo?

kandelabra
22. nov 2023

Nic len normalne suche ich daj do chladu, budu ok

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
22. nov 2023

bez vody do chladnicky

aandrea9
22. nov 2023

Jasne, ze vydržia. Ja som ich včera večer uvarila, osupala, vychladila, nocovali v chladnicke. A dnes som robila francuzske. Ak nestíham, vždy to tak robím.

markusrasford
22. nov 2023

Varené zemiaky by som ani do chladničky nedával a určite bez vody a veď ich nechajte v šupke a pred pečením ich osupete

vanilkovazmrzka
22. nov 2023

Paneboze ludia vy co doma jete? Respektive cokolvek co hned nedojete, vyhadzujete? Samozrejme ze to vydrzi. Aj viac dni. Mas oci, nos, jazyk - tak to jednoducho pred jedenim pozri, ovonaj, ochutnaj, a jedz 🤦🏻‍♀️

markusrasford
22. nov 2023

@vanilkovazmrzka ako tvoja reakcia je zaujímavá. Veď gto žien píše že tie zemiaky vydržia tak ty o čom tocis?

vanilkovazmrzka
22. nov 2023

@markusrasford reagujem na otazku o tom, ci sa zemak do rana pokazi, co je na tom take pozoruhodne?

lia2022
22. nov 2023

Mňa by skôr zaujímalo že ako robíte francúzske zemiaky z uvarených zemiakov 🤔🤭. Priznám sa že to prvý krát počujem. Ja zvyknem normálne surové očistiť, nakrájať..dochutiť soľou, korením .. dám na spodok plechu ,na to nakrájanú hrubú párku, uvarené vajcia na kolieska nakrájané a zase na vrch zemiaky. Pečiem 45 min. potom nalejem smotanu s rozšľahamym vajíčkom a zapečem ešte na cca 15-20min.
Keď chcete dať surové zemiaky do chladničky, tak určite treba zaliať studenou vodou lebo Vám sčernajú.
Vareným sa nestane nič a vodu dávať netreba.

alickapusinka
22. nov 2023

Ja na šalát varím deň vopred ale na francúzske neobváram zemiaky. Dám piecť surové ale na francúzske som nikdy neverila zemiaky. Načo však sa úpeču v rúre.

alickapusinka
22. nov 2023

@lia2022 presne aj ja tak robim.

markusrasford
23. nov 2023

@lia2022 z uvarených zemiakov robím po stojacky. Zemiaky sa uvaria ale nie celkom do mäkka. Nechá sa vychladnúť a potom ošupu zemiaky. A spodok pekača sa vyolejuje a prvá vrstva sú zemiaky potom vajíčka a klobása. Niekto dáva aj salámu alebo slaninu. A potom ďalšia vrstva samozrejme nezabudneme osoliť. A na vrch sa dávajú zemiaky. Áno niekto dáva šľahačku s vajíčko a niekto kyslú smotanu navrch a zapecie. Stalo sa mi že som robil bez predvarenia tie zemiaky nechceli zmäknúť. Na dlho potom sa to ako tak dopiekli. A pri predvarenia sa mi to ešte nestalo.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
23. nov 2023

@lia2022 Robíme ich presne tak isto, len zo zemiakov uvarených v šupke, zapečie sa to len krátko, lebo už je vlastne všetko hotové. Mne francúzske chutia zo zemiakov v šupke viac. Zo surových robím vtedy, keď ich napr. pečiem s mäsom na jednom plechu.

lia2022
23. nov 2023

@markusrasford
@jj298
@ibrunova
No dobre vedieť . Na budúce vyskúšam aj ja tak spraviť 😉..tak keď to takto nachystám z predvarených zemiakov, tak mám dať hneď tu smotanu s vajíčkom a už iba zapiecť na tých 15-20min? Nelámu sa vám veľmi keď ich potom krajate na kolieska na plech?

ibrunova
23. nov 2023

@lia2022 Ja ich dám do rúry na 10 minút a potom, keď už sú zohriate, prilejem smotanu s vajíčkom a nechám zapiecť.