Polievkovar Miomat verzus Tefal easy soup

evaachesa
20. jan 2021

Ahojte, rozmýšľam nad kúpou takejto mašinky hlavne kvôli polievkam pre celú rodinu a tiež ranným kašám. Cez lupu som našla diskusie len o Miomate. Mate niekto skúsenosť aj s Tefalom? Prípadne viete ich porovnať? Zaujíma ma aj čistenie a kvalita prevedenia. Miomat vie uvariť len krémovú rozmixovanú polievku, no Tefal vie uvariť buď krémovú, alebo s kúskami. Vopred ďakujem 😊

cookie29
20. jan 2021

A Tefal vie uvarit aj kasu? Neviem, netusim. Inac ja som nad nim jeden cas rozmyslala, ale problem je, ze tej kase vie uvarit len 1L a to je dost. A teda ze sa to aj zle cisti, preto som to nechala plavat

valentina87
20. jan 2021

Ahojte, ja mam tefal uz tri roky, a je to top. Robi aj kase, my vsak najviac vyuzivame na polievky kremove al. s kuskami. Necisti sa to zle, ale tajomstvo je umytie hned po uvareni. Ked nechate aj obyc. hrniec zaschnut, tazko sa umyva. Nevymenila by som za nic, pomocnik ako svet. Polievky su hotove super rychlo. Miomat teda poznam len od znamych z pocutia, a tiez len same chvaly som pocula. Myslim ze ani jeden nie je zla volba.

simca06022011
20. jan 2021

Ja mam miomat, polozeny v skrini asi 3-4roky... pouziva sa mozno raz za rok... lepsiu polievku urobim stale v hrnci a s tycovym mixerom,a j ked v tom miomate je to rychle. Mne sa osvedcil na orechove mlieka, ale kedze doma som to jedla sama, tak sa mi s tym neoplati zabavat... Mne osobne prekaza celkovo to prevedenie, zadr**m si tym vrchankom vsetko dookola ked to chcem otvorit(velmi zle sa to aj cisti lebo vlastne ovladanie je na vrchnaku, to sa nemoze namocit.. ale zo spodu je to bezne totalne spinave... ked to chcem nejak slusne servirovat, musim to do niecoho preliat, pripadne dochutit (no to je uplne zvlastne, ze napr. hrachova polievka z miomatu chuti otrasne, nepomoze mi dochucovanie dorabanie... ked ju spravim tak isto v hrnci, tak je zjedena za chvilu)... Kasu som v tom nikdy nerobila, tak to neviem... ako su ludia co si to velmi chvalia, ja som asi divna :DD tiez somt o na zaklade recenzii kupila, ze ake to bude super, nahadzem zeleninu, dam vodu a ide... :D
Mne osobne sa ten tefal paci viac, da sa tam varit s kuskami, udrzuje teplotu ..nedostanes zo vsetkeho "kašu". Pripadne aj tescoma ma (nevidela som osobne, len teraz ked som googlila tefal).

evaachesa
autor
20. jan 2021

@cookie29 uuf tak nad tym objemom som popravde nerozmýšľala 🙄 liter kaše by som teda nedala😂

@valentina87 prosím ťa ako je to s tou kašou? Dá sa urobiť aj menej? A ako je to s polievkami? Treba ich viac dochucovať?

@simca06022011 hmm možno máš len vadný kus a to korenie niekde uniká 🤔 😂 no ale to by ma teda tiež naštvalo 😵

valentina87
20. jan 2021

@evaachesa Neviem presne kolko objemovo su tie kase .. ale polievky su fantasticke, ja dam vsetky ingrediencie aj koreniny spolu a po uvareni uz netreba dochucovat. Tefal priklada aj knihu receptov, co je na zaciatok super.

simca06022011
21. jan 2021

@evaachesa myslím ze nebude to iba korením 😁 ale.tsk.ked pozrieš recenzie aj ja ten miomat nadšeni sú ľudia 😂 mňa napadlo, ze tým, ze je to také easy tak to využívajú hlavne tam kde polievky variť nevedia a teda zjedia všetko 😂 ved sú ľudia čo ani smoothie nevypiju a takí co to budú 3x denne piť, len aby nemuseli variť 😁
Ale zase v tejto dobe neriskujes, kúpiš online, vyskúšať 2-3 polievky, vyčistís a vrátiš keď nebudeš nadšená.

simca06022011
21. jan 2021

@evaachesa inak vnútri je ryska, min max... Pod tu min nemôžeš ísť a je to dosť veľký objem... Možno v popise niekde na webe nájdeš objemy aké to má.. /to platí pre všetky recepty, čiže misku. Kaše tam nevaris /

cookie29
21. jan 2021

@evaachesa no zalezi od rodiny, pokial su vsetci kasovi na ranajky tak liter kase preco nie... ale u nas ja a mozno drobec, takze by to bolo zbytocne plytvanie a menej sa uvarit neda... teda aspon co sa tyka Miomatu...

selny10
1. mar 2021

@simca06022011 ahoj, nerozmýšľala si nad predajom miomatu keď stojí len v skrini ? Mne môj práve odišiel , manžel mi dnes kupil tefal tak idem skúšať , ale viem že moja sestra by chcela miomat 🙂 tak možno keby sa ho chceš zbaviť za susedskú cenu 🙂

evaachesa
autor
3. mar 2021

@simca06022011 s tým máš veru pravdu že čo nechutí jednému, chutí druhému 🙂
@cookie29 práveže tie kaše by som jedla len ja so synom a malý spapa veľmi málo

@selny10 prosím ťa daj vedieť ako si s Tefalom spokojná...ja som to nateraz nechala tak lebo prišlo plno výdavkov, no do budúcna by som si ho kúpila. Prosím ťa ak zistíš ako je to s kasami, daj prosím vedieť. Zaujíma ma či treba urobiť plný kotol, alebo vieš urobiť len koľko zješ. Bolo by super keby si ho porovnala s Miomatom, že ktorý je podľa teba lepší. Ďakujem ☺️

niky_be
4. jún 2022

@selny10 dobrý deň, ak by bol ešte stále záujem ja ponúkam na predaj úplne nový Miomat 🙂

selny10
5. jún 2022

@niky_be dakujem pekne, uz sme medzicasom kupili 🙂

cookie29
21. jún 2022

@selny10 ahoj a co ste kupili nakoniec a ste spoko? Dakujem